Jump to content
FAS Goran
etibor

Stilo kaze "š š š"

Recommended Posts

Potrebna mi je mala pomoc.

Kada ubrzavam malo jace, ali ne zivotinjski do patosa, u drugoj brzini (a ponekad i u trecoj) desava mi se da nekada na oko 2200 do 2600 obrtaja se cuje kratko "sh,sh,sh" i u tom trenutku kao da za delice sekunde smanji silu ubrzavanja, ali ne trza, nego samo kao da slabije povuce. Dize obrtaje do 2200rmp, pa onda istom brzinom dize obrtaje do recimo 2800, ali se cuje to š, š, š. Sve to na radnoj temperaturi, i bez dima na izduvu... Kada je hladan onda to ne radi. Na leru radi dobro. Sta bi moglo biti. Cisceni su i EGR i MAP. Da li su mozda dizne, turbina, protokomer...???

PS. Ovo je multiJet motor...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, meni na Mondeu (TDDi) isto tako pocelo da se cuje neko sistanje i auto mi je upadao u safe mode, posle cega nije hteo preko 2.000 nikako. Stanem, ugasim - upalim, ponovo sve ok, ali za kratko vreme. Cim odem u malo vise obrtaje, odjednom izgubi snagu.

Posle bacanja para na tri dijagnostike, ispostavi se da jedno od usisnih creva nije bilo dobro stegnuto i da je sa donje strane postojao zazor kroz koji je uvlacio fals vazduh i protokomer je brljavio.

Ovo su drugaciji simtomi nego tvoji, ali proveri da li ti je sve dobro stegnuto na usisnom delu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Provericu creva.

Ali ovaj zvuk je vise kao da ima viska pritiska, pa brzo izbaci na nekom velikom ventilu, nije visoka frekvencija,nije zvuk kao turbina pa kada se zalece da onako zvizdi, nego je bas kratko i bas onako sh, sh, sh u jednoj sekundi dva ili tri puta dok obrtaji stignu od oko 2200 do 2600... Ne gubi snagu, ide preko 3500 rmp bez problema, vuce ok, ne ukljucuju se neke lampice za gresku... Ali se cuje taj cudan zvuk ponekad, i to samo na ugrejan motor...

Turbina mi je zvizdala ko luda, ali sam pronasao da je jedno crevce kje ide na onaj ventilic za regulaciju peraja turbine probuseno, i to sam sredio, pa sada mnogo manje zvizdi, ali ovo ne zvizdi, nego je dubok ton...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takav zvuk ispušta vakuum rezervoar, koji se nalazi sa zadnje strane motora, ispod EGR ventila, ali ne mislim da se on može čuti unutar vozila, posebno u pokretu. Siguran si da zvuk potiče iz motora, ispod haube i čuješ ga dok voziš?

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ ...pa meni se tako cini, prosto sam siguran 100% da se cuje iz motornog prostora. Cuje se kada se malo jace ubrzava u drugoj kao sto sam vec i opisao, i ne uvek. Nesto, kao da bi napravi visak pritiska pa onda brzo i kratko izbacuje u dva ili tri "paketa". Ali samo izmedju 2200 i 2600rmp. Nikad na nize, i nikad na vise. A motor puni kako treba, ili se to meni samo cini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto rece goran crevo sa interkulera do usisa i pomenuta plastika za zastitu menjaca ili sto rekose i ranije ovde negde "falsira" vazduh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lele novo crevo je 8000din u fiatinu a AP nema, dok je ono drugo od turbina duplo duze a kosta 4000din. Da li znate koliki je precnik cevi potreban i kakve selne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu sutra da izmerim, moj prvi komsija prodaje te cevi , limove i ostalu gvozdjuriju. Do sada sam isekao celu sipku od 6m. :sofa:

Edited by Goran Zemun

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam isti problem sa šištanjem pri oko 2.000 obrtaja.

Sledeći uputstva, namotam pun levi i stvarno vidim da je zaštitna plastika oštetila crevo na prevoju.

Zna li neko gde mogu da nađem cev prečnika 57mm?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pogledaj neko vodovodno plasticno od 2 cola

skratis koliko ti treba i ubacis u gumeno sa obe strane zasrafis dve selne i to je to :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok sam se smislio da resim problem, crevo je puklo i uzduzno, tako da mi nije pomoglo ubacivanje cevke.

Ali dosao sam do broja telefona jednog momka, Dejana iz Rakovice, koji pravi creva.

Za ovo crevo sam platio 1.500 dinara i prezadovoljan sam! :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima. Imam jedno pitanje-da li je, ako je u pitanju sistanje zbog loseg creva interkulera, to sa leve leve strane? Tj. meni se cuje kada otvorim prozor kod suvozaca i to kad mu dam gas i dok ne povuce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

takodje bi mi trebao broj telefona momka iz rakovice koji pravi creva,imam isti problem,pa bih voleo da napravim crevo,umesto da kupujem original posto mi je to skupo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo kontakta:

Dejan

064/12-99-305

011/533-9332

Ul Borivoja Milivojevica 7 Beograd -Knezevac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima. Imam jedno pitanje-da li je, ako je u pitanju sistanje zbog loseg creva interkulera, to sa leve leve strane? Tj. meni se cuje kada otvorim prozor kod suvozaca i to kad mu dam gas i dok ne povuce.

kod mene isti slucaj, sisti od 1500 do 2000 obrtaja, i to sa suvozaeve strane, al ja ne nadjoh to crevo koje bi trebalo da je problem,tj ne nadjoh mesto gde je preseceno, ako je do njega?

Edited by Lord Markus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...