Jump to content
Goran
grujo

Izvlačenje činčeva iz fabričkog mp3 playera

Recommended Posts

Pozdrav svima...

Posto mi fali bassa u autu, dodjoh na ideju da dodam pojacalo i woofer,ali posto necu da ubacuijem nista aftermarket i kojekakve rozetne za ugradnju istih mp3 playera,odlucio sam da izvucem chincheve iz postojeceg...

Za pocetak evo pacijenta, standardni Visteon mp3

sw8050.jpg sw8051.jpg

rasklopljen...

sw8052.jpg sw8053.jpg

p.s.pivo sa malo alkohola,zbog preciznog lemljenja...lol

pogled na izlaz

sw8054.jpg sw8055.jpg sw8056.jpg

postavljeni metalni zenski chinchevi, na kvalitetnom kablu

sw8057.jpg sw8058.jpg

deo odakle treba operisati low out

sw8059.jpg

kad je vec otvoren,ajde da mu dodam jos koji elektrolit,da ima vise struje kad zatreba, posto ce sistemi za pocetak ici na fabricki mp3...

sw8060.jpg

polemljeno, stavljeni blok kondici i pospajani na chinch kabal

sw8061.jpg

i evo na kraju kako to izgleda

sw8062.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka cast! Jos kada bi nam rekao gde se moze operisati low IN na primer za kasetasa. Odnosno gde se moze preseci signal koji ide sa kasete i tako ubaciti drugi signal po mogucstvu stereo. Ja sam uspeo preko glave ali samo mono zvuk. Hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma evo ti link za pinout od kasetasa...znam da su ljudi kacili na cd in ,samo ima neka fora sa otporima...'bem li ga,nemam sad puno vremena,ali u svakom slucaju proguglaj,sigurno radi,tj. video sam kod jednog kolege pre par meseci istu pricu...klasicno saltas SRC i dobijes cd i na njega sta si vec nakacio...mp4 player ili telefon..samo znam da nije samo ustekati,nego se mora zeznuti kasetofon da otvori cd in, kao cd changer,sa nekim otporima...

http://www.tehnomagazin.com/Auto-radio-car-connector/FIAT-Car-Radio-Wiring-Connector.htm

Edited by grujo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa glave kasetaša-stereo je

Da li si pokusao, imas li semu? Ja sam uspeo samo mono da izvucem sa glave, a da ima pristojan zvuk. Nisam uspeo da mu povezem stereo, a da ima dobar zvuk. Svaku kombinaciju koju sam probao, imalo je dosta distorzije.

Grujo, guglao sam i trazim resenje vec duze vreme za to sto ti kazes da kod tvog kolege funkcionise, ali bezuspesno. Pokusao sam i sa otpornicima, ali nije dalo rezultata. Siguran sam da moze da se prevari, samo jos ne znam kako. Da li bi mogao pitati kolegu kako je uspeo, sa kojim otporima, i na kojim pinovima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma evo ti link za pinout od kasetasa...znam da su ljudi kacili na cd in ,samo ima neka fora sa otporima...'bem li ga,nemam sad puno vremena,ali u svakom slucaju proguglaj,sigurno radi,tj. video sam kod jednog kolege pre par meseci istu pricu...klasicno saltas SRC i dobijes cd i na njega sta si vec nakacio...mp4 player ili telefon..samo znam da nije samo ustekati,nego se mora zeznuti kasetofon da otvori cd in, kao cd changer,sa nekim otporima...

http://www.tehnomaga...g-Connector.htm

Ako možeš molim te reći ili staviti shemu kako spojiti otpornike da na SRC tipki osim CD-a dobiješ i AUX tako ta sa stražnjeg ulaza za CD changer svira stereo signal. Do sada sam pretražio sve forume i nitko nije uspio osim sa PHONE MODE, ali čini mi se da je tada samo mono zvuk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što ne probate kod nekog pametnijeg TV servisera ?

Nije taj fabrički CD-kasetaš neka naučna fantastika, pa je nemoguće provaliti sistem funkcionisanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko se mučite, dođe mi da uzmem neki početni kurs za elektroničare i jedan šaržer i izučim celu stvar.

Ili ako neko ima višak kasetofon (glupo CD) da odnesem TV mehaničaru pa da ga on prouči i naravno posle toga vratim i prenesem šta treba uraditi.

Čudi me da niko sa hrvatskih ili slovenačkih foruma nije provalio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uradio kod mene, uspeo sam da nadjem i levi i desni ulaz, i stereo zvuk je i vise nego pristojan. Sve sam ubacio unutra u radio, i ostalo je jos par sitnica da se doradi, kao sto su: izvlacenje automatkog napajanja (kada se prebaci na kasetu, da automatski upali i mp3 plejer); saltanje pesama; i da prosecem masku napred negde, i da izvucem izvod za mikro SD kuciste. Jos uvek je u pripremi. U pocetku mi je iz kasetofona izlazio kablic sa audio dzekom, i mp3 je stajao napolju, ali previse je primitivno, i morao je i dodatni kablic za punjenje biti non stop ukljucen za nesmetano slusanje, pa sam se pustio u dalju doradu. Koga zanima, mogu mu objasniti na PP... Kad napravim resenje i kompletiram sve, javljam rezultat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ulaze sam uzeo sa ploce, i zvuk je i vise nego dobar! Kvalitet je priblizno isti ako ne i isti kao sa CD-a. Morao sam da prekinem glavu kasete, i mora kaseta da se ubaci da bi procesor pustio signal da moze da se prebaci na kasetu. Ono sto sam citao za smetnje u zvuku kada radio vrti kasetu, nije tacno. Ostalo mi je jos da namestim da moze da se prebacuju pesme, i da odradim da kada se prebaci na kasetu da se automatski upali i mp3, i posto muziku uzima sa microSD kartice, da izvedem da bude dostupno menjanje kartice. Sada je sve spakovano u radio, jer mi je smetao kablic za audio ulaz i da mi se plejer vuce po kolima. Znaci nije sa konektora za cd, a nije ni sa ulaza za telefon. Veoma je tesko bilo sta drugo uraditi, jer nemogu naci datasheet. Ono sto sam nasao, jeste procesor signala SAA7706H i odatle sam pratio izlaz kasete. E sada sto je vrlo zanimljivo, i sto cu probati cim nadjem malo vremena, je da medju silnim semama ima i za pinove AUX i za CD IN, pa ako uspem da otvorim novu opciju javljam. Ako ne mozes da nadjes, posalji mi mejl, i ja cu ti poslati sliku i oznaciti gde da zalemis ulaze za mp3.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje je CD, nije kaseta, tako da mislim da je ploča malo drugačija. Bio bi najzadovoljniji ako bi se otkrilo kako sa konektora za CD changer dobiti aux in ulaz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti onda procesljaj datasheet od SAA7706H pa da razmenimo misljenja. Videces na jednoj od stranica semu na kojoj su i ulazi od cd-a i aux ulaz, prema semi se dodaju otpornici od 100k izmedju aux ulaza i pina 78. Znacilo bi dosta jos necije misljenje, posto nemam neko bas zavidno znanje u elektronici, samo neke osnovne stvari... A ploca ti nije nista drugacija, sem sto ja mislim da nemas predpojacalo za kasetu, ne mogu da se setim. A sve ostalo je u glavnom isto...

Edited by DarkoZ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skinuo sam datasheet. Sad sam samo onako nabrzinu preletio jer nemam preko tjedna bas vremena. Na shemi se tocno vidi pin na koji ide aux L+ i L-. Problem je da li ce se onda na SRC tipke HU prebaciti u AUX mode. To treba otkriti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko ne moze sam ovo odraditi moze jednostavno uzeti pojacalo sa high level input ulazima ili high to low konverter i tako spojiti pojacalo :)

Mada je najbolje ovo sto je grujo odradio :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Išao sam sad rastaviti radio, ali nikako nisam upeo doći do ovog čipa od kojeg imamo datasheet. Nameravao sam zalemiti 3.5mm stereo konektor na aux+ aux- i GND prema onoj shemi na dataheetu. Mislim da ni to nebi moglo jer ne znam da li bi preko SRC tipke mogao ući u AUX mode rada. Sada mogu samo birati CD ili TUNER. Aux ne mogu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odnesi ga kod nekog TV mehaničara i nek ti reši problem. Očigledno da treba nešto što simulira šaržer da bi dobio i AUX opciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovih dana cu videti da iskopam jos 2 otpornika koja su mi potrebna, pa da probam. E sad, nebih ti preporucio da pokusavas ako nemas neki rezervni radio, posto koliko vidim niko se ne javlja da je probao i da je uspeo. Ja imam neki na kojem je crkao FM, tako da mi sluzi za testiranja. To sa telefonom sam video, i ja mislim da sam i na forumu procitao o tome, nisam pokusao iz jednog jedinog razloga a to je MONO zvuk. Takodje cim nadjem vremena pokusacu da namestim i da pesme mogu da se prebacuju na ovome sto sam kod mene uradio. Ima fora isto da se odradi i kada je u pitanju CD plejer, samo sto nisam imao prilike da se igram sa CD-om, pa nisam siguran na kojim pinovima stize zvuk na plocu, pa da se tu ukrade ulaz za neki uredjaj. Isto se moze naci da su ljudi radili to, i isto je fora kao i sa kasetom, ubaci se prazan disk samo da vrti, i tako se zezne da mozes da pustas muziku sa dogradjenog plejera. Cim pokusam nesto javljam da li funkcionise.

I na kraju jedno veliko izvinjenje clanu GRUJO koji je i pokrenuo temu za izlaze za pojacalo, a mi smo malo skrenuli sa njegove teme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...