Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
flatline

Fiat Stilo - naknadna ugradnja alarma

Recommended Posts

U pitanju je Stilo karavan 115ks, okt 2003, koji nema u sebi fabricki alarm, osim one fiatove fabricke "zastite". Posto mi je dosadilo da malo malo virim kroz terasu kad neko divlja po dvoristu zgrade, da proveravam sta se desava, hteo bi da ugradim neku najobicniju varijantu alarma

cisto da se "dere" ako se nesto desava, da ne bi zatekao auto sutradan bez jedne polovine, a treba da idem i u grcku uskoro i znam da ispred apartmana nema parkinga nego mora na javni, pa ono...

Jel ima neki savet sta da pogledam i trazim, i koliko to otprilike kosta?

Da li je ugradnja problematicna po pitanju auta? Znam kad sam davnih dana ugradjivao u punta, da je bila prica kako posle ugradnje alarma hoce da brlja elektronika, sto se kod mene nije desavalo, ali sta znam...ne bi bas na put sa polupanim "windows"-om smile.gif

Pozdrav i hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neće da zeze elektronika.

Ja sam na oba Stila bivši/sadašnji ugradio Alarm. Ovj sadašnji je neki bugarski sa veoma malom centralom senzorom za stakla sopstvenom blokadom i nekim drugim opcijama zalkičavanja samo gepeka...

Sa ugradnjom 100E

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.vitez.rs/index.php?pg=artikal&artikal=3:9:98

Idi kroz opcije i pogledaj ostale, ali nisam video nijedan koji je oko 100 eura.

Na ove cene na sajtu (sve cene su sa ugradnjom), ako si član Kluba, imaš 10% popusta.

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=41021

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam alarm ugradio u već negde pomenutom BOOM ELECTRONIC u, koji osim što prvoklasno čipuju znaju još mnogo toga.

Tel. 023 525 888

Ovi Vitezovi su derači.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Derači, ili zaobilaze Kineske i Bugarske alarme... :whistle:

Ima kod njih u ponudi i drugih alarma kojih nema na sajtu...skoro je Mane išao i stavio u svog Stila...mislim da ga je sve izašlo oko 100 eura:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=41021&view=findpost&p=685111

Treba ih zvati i pitati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Beše jednom jedan se servis u ulici Laze Nančića u Novom Sadu za taj poso, ali već dugo tamo nisam bio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobio sam od drugara nov alarm za auto nije neki kvalitet ali za mene dovoljno. Imam volje da sam pokusam ugradnju pa bih zeleo da cujem iskustva drugih ako su samostalno ugradjivali alarm. Npr kuda vuci kablove, odakle vuci napajanje i veza sa centralnom bravom itd. Ajde ako imate iskustva pa da napravimo uputstvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teško da to možeš sam da odradiš. Nemaš ni znanja ni iskustva, a greške mogu biti kobne po instalaciju u kolima, a i po kompjuter. To su veoma skupe greške. Ovo nisu kola tipa Fiće i Z101. Čak ni vrata nemaju klasične prekidače u stubu već senzore u bravi. Treba ti PRECIZNA ŠEMA instalacija i fabričko uputstvo alarma. Bolje idi u sevis koji radi novija kola. A mislim da tvoj auto zaslužuje malo bolji i noviji alarm pa makar i malo sačekao. Ja sam amlo sačekao i stavio Meta-alarm baš za Punta - ima Fiatov kodni broj i original konektore da se prikopča na postojeću instalaciju.

Inače, dobru šemu instalacija za Stila imaš u Autodati 2007.

Edited by Banetv

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav!

Jel netko od vas uspio ugraditi zamjenski alarm u fiat stilo a da ga je uspio povezati sa fabrickim daljinskim zakljucaanjem, mislim kad se zakljuca fabrickim kljucem da pali i alarm , da se ne moram nositi uz kljuc i onaj daljinski sto dodje u setu sa alarmom?!

Koliko je to moguce odraditi?!

Pitao sam par elekticara ovdje u okruzenju koji se bave ugradnjom alarma i nije ni jedan mi rekao da moze to odraditi :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno da ne moze...cim su ti tako rekli... :smoke:

Ja imam alarm ali posebno daljinac za njega... :fun:

Ali ce se javiti jos neko valjda,ko zna ,mozda je neko uspeo i to uraditi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš alarme koji se vezuju za Can mrežu, ali su dosta skuplji. Prošle godine su bili preko 200 e. Verovatno su cene dole ove godine pa malo pogledaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanima me sledece, da li je moguce ugraditi alarm na moj stilo ali da radi na postojecu centralnu bravu i tastere sa kljuca?

ako ne sto se mene tice moze i samo da se napravi da kad stisnem zakljucavanje da zapisti jednom, a otkljucavanje dva puta, a ne mora da ima alarm tj da napravimo nesto kao fake alarm.

sta je lakse i jeftinije?

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoje OBD alarmi, ali su bili prilično skupi kad sam ja ugrađivao, pa sam odustao od te priče. Po priči se aktiviraju sa fabričkom centralnom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovi što su meni ugrađivali nisu smeli da vežu za centralnu, Stilo je to. Tako da imam pun džep daljinaca. Planiram da izbacim ovaj postojeći i ubacim Spy sa pejdžerom.

http://www.supportho.rs/catalog/tag/alarmi-sa-pejdzerom Samo slabo ljudi imaju iskustva sa njima. Ortak je uzeo običan Spy pa da vidim sa majstorom kad ga bude ugrađivao da li nešto valjaju.

Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daljinac za alarm samo alarm. Pa onda ključ i daljinsko otključavanje centalne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kolega, covek ciji sam ti broj dao za felne radi i alarme i sve ostalo, on svog juga pali na dugme, daljinac mu ima samo 2 dugmeta a auto nema kvake, sve radi na dugme :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

I koliko para takvo moram da kazem glupavo resenje?

OBD su bili preko 200 e bez ugradnje, a ovaj me ispao oko 90 e sa ugradnjom. Koliko god bilo glupo preko 140 e sam zadržao u džepu i jbg daljinac pride.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Negde gore sam procitao.da se na daljincu alarma,samo gasi alarm,a otkljucavanje na kljuc....siguran sam da bilo koji alarm moze i da otkljucava auto,bar je kod mene tako... :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...