Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Semi

Stilo - Sportske opruge

Recommended Posts

Ljudi, hteo bih da spustim malo auto, pa me zanima gde mogu da kupim krace opruge?! Mozda nekih 20-30mm, varijanta da se ne menjaju postojeci amortizeri!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 9517

Kazu ljudi da nije to to ako ne promenis i amortizere jer kad i njih promenis onda dobijes pun efekat zadovoljstva u voznji ali ti probaj samo opruge da promenis....

Opruge koliko sam cuo su ti 150 jevreja sve cetiri,kvalitetne...

pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam Novitec opruge, ne znam koliko su kostale prethodnika, nemca, a amortizerima znam da je zavrtan sraf onaj za podesavanje visine, ne znam dal su i oni neki drugi ili to mogu na fabrickim (doduse ja imam Punta sportinga), ne mogu da prevedem sta je sve radjeno, auto je izgleda teran u Britaniju kad je to radjeno (ili je predstavnistvo neko u Nemackoj a firma iz GMBH, pisano je na Nemackom...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoji i jeftinija varijanta da odvezes auto u radionicu za sabijanje opruga,ima par dobrih! Na zalost mnogi zalutaju kod pogresnih majstora koji im naprave sr@#$ pa im posle djavo kriv. Najbolja varijanta su nove opruge -30mm

Share this post


Link to post
Share on other sites

semi, amorti ako zelish da ih radish, Bobo kod tebe u smederevi, znam par automobila koje je radio i svi su :twisted: :twisted:

izbor opruga je sledeci: http://www.europerformance.co.uk/pages/pro...loweringsprings

kod nas mozesh doci do eibach u massu (ne preporuchujem), ili koni u dinari (preporuchujem) ako ti treba imam kontakt javi se

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 5541

e koliko bi izashao otprilike set shtelujucih amortizera koni za stila? okwirna cena?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ljudi! VIdecemo, eibach ili koni. Ne bih da se zezam sa postojecim oprugama, mozda pozelim nekada da vratim na staro :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je li neko osim Semija spuštao Stila?

Zanima me varijanta 3cm gde bi se još moglo sa originalnim amortima.

Pominje se Dinara kao zastupnik za Koni opruge.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što da ne, KoNi je dobra kuća, postoje već sto godina. Ja da biram KoNi bih ipak stavio samo amortizere, eventualno ceo set, a opruge ajbah ili tako nešto.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Je li neko osim Semija spuštao Stila?

Zanima me varijanta 3cm gde bi se još moglo sa originalnim amortima.

Pominje se Dinara kao zastupnik za Koni opruge.

da Dinara je zastupnik za koni,da ti pomognem evo imas u oglasim HR opruge(polovne) po lepoj ceni

http://www.mojauto.rs/polovni-auto/408323

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala, ali strah me polovnih opruga. To je jedna od stvari koje bih voleo da budu nove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Menjam crvene opruge(SPORTSKE Eibach) stare godinu dana za obicne. Hocu da podignem auto. Opruge su sa lancie y mislim da pasuju i na punto , a mozda i neki drugi auto. POZZ...

Edited by vst

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi blago vama kad auto spustate, ja muku mucim sa tim! Hteo bih da ga podignem malo... Mislim da su moje fabricke i da oko visine nije nista dirano, ali brate mili svaki veci ivicnjak ja ne mogu da se popenjem a da ne struzem patosom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ko kaže da je spuštanje bezbolno. :D

Treba bi da proveriš prednje opruge. vremenom hoće da se sabiju pa tvoj Stilo napred nema više visinu kao kad je bio nov, tj. Ruma Guma praavi distancere kojima se može povisiti vozilo za koji santimetar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Ne bi trebalo da su lose... Nije neka velika kilometraza, tj ne znam da li bi trebalo da se sabiju posel 130000 km. Ali kako god, to podizanje koliko utice na stabilnost auta, ima li razlike u voznji... I gde mogu da nadjem podatak o visini auta? jurio sam po netu, ali nigde tog podatka nema... Zapravo zna li neko kolika razlika otprilike treba da bude izmedu suspleha i i puta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Ok, nego nije mi jasno sta se tu meri, jel to razmak izmedju sredine auta i tla ili se meri od najnize tacke? Koliko sam uspeo da vidim najniza tacka je ivica (dno) prednjeg branika, ja sa odatle jednostavno spustio lenjir dok je auto bio u garazi i cini mi se sa je bilo nekih 12-13 cm, sad sam zaboravo tacno! ali provericu ponovo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po definiciji clearance-a to bi trebalo da bude rastojanje najniže tačke do poda. Nije ivica branika najniža tačka trebalo bi to da bide pletenica auspuha, mislim čak da je šus-pleh na jednom mestu ispod ivice branika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, nema sanse, ako je najniza tacka 15, onda bi branik na stilu trebao da bude 20-tak cm visok od zemlje, a ja takvog jos nisam video! E sad me bas zainteresova koliko li sam ja izmerio? moram sutra ponoviti, doduse nemam gde da legnem ispod njega, ali cu jednosavno da spustim lenjir pored kola pa cu priblizno vidim koliko ima od najnize tacke?

Mogu li nekako lose opruge da se manifestuju jos sem da se samo smanji visina vozila?

Nemam nikakvih problema po pitanju nudobnosti rupa i slicno, tu se sasvim ok ponasa, a nisam ni primetio neku razliku u visini u odnosu na ostale, mada sa parkiranjem ide poprilicno tesko. Nailazak preko vecih ivicnjaka je skoro nemoguc bez kacenja sim ako se ne naidje koso! vece rupe, neravnine obavezno negde zakaci, e sad ne znam da li je problem u mojoj navici koja mi je ostala sa WW, koji je bio kao traktorcina visok...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Nailazak preko vecih ivicnjaka je skoro nemoguc bez kacenja sim ako se ne naidje koso!...

pa ti jedino da kupis ladu nivu ako se penjes na ivicnjak ravno? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa znam, ali mi je nenormalno da kad se parkiram unared udarim prvo branikom, nekako sam navikao da kraj parkinga, tj ivicnjak osetim prvo na tocku, a ne na braniku :question: Kad silazim sa ivicnjaka isto! Kazem mozda su meni ostale divljacke navike sa prethodnog auta, ali ipak sad shvatam kako je lep osecaj kada moze covek da se parkira bilo gde, da predje preko bilo cega... Nije cudo sto svaki treci stilo nema kompletan suspleh :thumbsup:

A jednom i iza ivicnjaka bese rupa i onda sajtna dobi svoje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

kao sto rekoh, premericu pa cu se javiti... Ja se malo preracunao :) I nije tako lose, mislim da je sve ok, izmerio sam rastojanje izmedju tla i dna branika, tj ivice branika kod prednjeg tocka (nadam se da me razumete na sta mislim na tom delu je branik najnizi) i ono iznosi negde oko 15.6 cm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo je napred vrlo nizak, tako da treba voditi računa. Kad spuštaš prednji kraj sa ivičnjaka treba ga držati na kočnici i lagano točak po točak spuštati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

posle 3 price pucanja opruga na stilu u toku voznje ozbiljno razmisljam o zameni istih za neki brend odluka je pala na koni jedino jos da vidim da li mogu da se nadju u fabrickoj dimenziji jer ne zelim da spustam stila ni za 1mm i ovako je vec nizak kakvi su nam ivicnjaci i putevi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...