Jump to content
Goran
Sign in to follow this  
boki

Jos 3 dana

Recommended Posts

danas na radiju cujem nekog lika da kad stajes na pesackom ili u situacijama gde je potrebna koncentracija(?) ne sme se pricati telefonom ni preko slusalica :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel sigurno ovo za vezivanje pojaseva pozadi sto kaze kole? Ja mislim da to nije tacno, da su hteli da bude obavezno, ali da na kraju to nije ukljuceno u zakon. AKo moze neko da proveri za sigurno napise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja moje klince jedino da zalepim prvo za sediste pa vezem pojasom.jesu li bre normalni koje dete moze da sedi mirno duze od 15 minuta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako je krenulo sa novim ZOBS-om :(

jos malo pa ce i klinci :baby: da placaju kazne :ermm:

a posto nemaju sopstvena primanja,ako roditelji nemaju da plate za njih :X

odose deca na robiju :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma slusao ja na SAT-u nekog predstavnika Policije koji melje o tom novom zakonu, pa je i to vezivanje pojaseva putnika pozadi uvedeno u obavezu. Nista me ne bi cudilo da su rekli da od sada treba prsluk da se drzi u gacama, a prva pomoc, koja uzgred nije po standardu jer u njoj nedostaje koje cega da se drzi na instrument tabli. Ajde zabranili mob.osim sa sluskom, sad jos samo da mi odrede s kim mogu da pricam a s kim ne i kada posto je na semaforu rizicno. E muka mi je vise od tog zakona. :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako u prethodnom auto tako i sada, pojas stavljam i koristim onu stipaljku pa me ne steze (narocito korisno u letnjem periodu) ali mi je problem naterati suvozaca da se veze (nece bre skoro niko) a kazu da vozac odgovara i za njega i da upravo vozacu idu negativni bodovi ako suvozac ne veze pojas. Za zadnja sedista da ne pricam uzalud...

Jel tacno ovo za suvozaca i negativne bodove?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odsad :happy: ,za nevezan pojas suvozaca-placa,logicno,suvozac,ako je punoletan :whistle: i pri zdravom razumu :unsure: .

Vozac je kriv samo ukoliko na prednjem sedistu vozi klince ili alkoholisanu osobu :wine: -koju novi zakon smatra kao

opasnu pretnju :shock: vozacu u bezbednom upravljanju vozilom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvar je u tome da su organi ispravili prvobitnu verziju zakona pa je ova njihova puna nelogicnosti. Stvorila se atmosfera da moze da te kazni za sta hoce, i kad nisi kriv, a ne mozes mu nista. Koliko puta se desilo nekome ko ima radar detektor da ga zaustave zbog prekoracenja brzine a da se ispostavi da mu brzinu nisu uopste merili. Da li ce novi zakon da ih spreci da te i slicne stvari rade i dalje?

http://blip.tv/file/1835108

Share this post


Link to post
Share on other sites

A od svega ovoga mozes povredjenom samo da zalepis flaster, za sve ostalo moze da te tuzi da si mu ugrozio zivot.(malo amerikanizujem :) )

E da, ovo papir i olovka je vrh.

Edited by MilanLaki

Share this post


Link to post
Share on other sites

da bi unesreceni mogao na brzinu da ispishe testament? :D ili izjavu da vozac nije kriv za nesrecu? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
valjda samo za vozila koja obavljaju javni prevoz,neka me neko ispravi ako gresim

Tako je.

Nego, negde sam cuo da je neko pomenuo lance... da li je i to sad obavezno.

Znam da su zimske gume obavezne u zimskom periodu, samo na pogonskim tockovima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

qvo sa AMSS

Zimska oprema

Pod zimskom opremom motornih i priljučnih vozila, u smislu pravilnika, podrazumevaju se pneumatici za zimsku upotrebu (M+S) na pogonskim točkovima, odnosno radijalni pneumatici na svim točkovima, ili pneumatici sa letnjim profilom ako vozilo u priboru ima lance za pogonske točkove, a pod zimskom opremom autobusa i teretnih vozila podrazumeva se još i lopata.

Na napred navedinim pneumaticima dubina šara gazećeg sloja, po obimu i širini, mora iznositi najmanje 4mm.

Na vozilima se ne smeju postavljati pneumatici sa ekserima.

U vezi sa temom, ukazujemo da nije propisan vremenski period u kojem ziimska oprema mora biti deo opreme vozila, te se na osnovu toga može zaključiti da je ona uvek sastavni deo. Iako, kada se kaže zimska oprema, pod tim se, najčešće, podrazumevaju lanci za sneg, oni su obavezni samo ukoliko na naplacima nisu radijalni pneumatici i ako je na njima dubina šara gazećeg sloja manja od 4mm. Saobraćajnim znakom "lanci za sneg" (spada u grupu znakova obaveze broj II-39) je označen deo puta na kome motorna vozila osim motocikala, moraju na pogonskim točkovima imati propisanu zimsku opremu kada je na kolovozu sneg

Share this post


Link to post
Share on other sites
verovatno genijalci ocekuju da vozimo krutu rudu na zadnjem sedistu :laughing:

koja je poenta drzatio rezerne sijalice u kolima kad na svim novim kolima posebno ovim nasim italijanskim zamena sijalice traje duze od zamene tocka?!?

:thumbsup::rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Kako u prethodnom auto tako i sada, pojas stavljam i koristim onu stipaljku pa me ne steze (narocito korisno u letnjem periodu) ali mi je problem naterati suvozaca da se veze (nece bre skoro niko) a kazu da vozac odgovara i za njega i da upravo vozacu idu negativni bodovi ako suvozac ne veze pojas. Za zadnja sedista da ne pricam uzalud...

Jel tacno ovo za suvozaca i negativne bodove?

Tako je bilo i u proslom zakonu ako se suvozac ne veze platja vozac.Zato par samara suvozacu dok se ne veze i onda nema negativnih bodova. :realmad:

Stvar je u tome da su organi ispravili prvobitnu verziju zakona pa je ova njihova puna nelogicnosti. Stvorila se atmosfera da moze da te kazni za sta hoce, i kad nisi kriv, a ne mozes mu nista. Koliko puta se desilo nekome ko ima radar detektor da ga zaustave zbog prekoracenja brzine a da se ispostavi da mu brzinu nisu uopste merili. Da li ce novi zakon da ih spreci da te i slicne stvari rade i dalje?

http://blip.tv/file/1835108

Feniranja je i ranije bilo a i ranije je mogao da te kazni kad hoce jedino su pred izbore bili dobri al neznzm sto. :question: :question: :question: :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

tek sam se sad bacio na chitanje i kako vidim, ako bude imao ko da sprovede ovaj zakon bice gusto....

Share this post


Link to post
Share on other sites

...danas reče jedan pandur na RTS-u da ovi novi uslovi oko dodatne opreme neće stupiti na snagu od 11.12.

Ti standardi za prvu pomoć i ostalo nisu ni sadržani u Zakonu ( koji sada stupa na snagu ) već u onom Pravilniku čiji tekst imamo ovde na Forumu...ali taj Pravilnik je još uvek samo predlog...tek treba da se usvoji i tek posle toga da počne da se primenjuje.

To znači da ista prva pomoć koja je ok trenutno, biće regularna i od 11.12.... i sve dok se ne usvoji taj novi Pravilnik...

Share this post


Link to post
Share on other sites

brate nema sta sprovodice ga za primer,ovo su cekali dugo...ima da nas nagaze i za svaku sitnicu ima da smaraju

Share this post


Link to post
Share on other sites

...ok, sprovodiće ga, ali ovo oko novog standarda za prvu pomoć, ili prsluka... i nema u ZOBS-u koji počinje za koji dan da se primenjuje. To piše u Pravilniku koji je još predlog...a ne mogu da primenjuju ono što nije još usvojeno. :thumbup:

Zbog toga dodatna oprema koja je bila regularna do 11.12, biće i posle tog datuma, tj. sve dok ne usvoje taj Pravilnik...a za to imaju rok 6 meseci od početka primene novog ZOBS-a...

Ona priča sa novim kaznama, bodovima i ostalo će naravno odmah važiti od 11.12. jer se to sve nalazi u ZOBS-u...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...