mikisxy 7 Posted December 7, 2009 danas na radiju cujem nekog lika da kad stajes na pesackom ili u situacijama gde je potrebna koncentracija(?) ne sme se pricati telefonom ni preko slusalica Quote Share this post Link to post Share on other sites
rstefan88 0 Posted December 7, 2009 Jel sigurno ovo za vezivanje pojaseva pozadi sto kaze kole? Ja mislim da to nije tacno, da su hteli da bude obavezno, ali da na kraju to nije ukljuceno u zakon. AKo moze neko da proveri za sigurno napise. Quote Share this post Link to post Share on other sites
mikisxy 7 Posted December 7, 2009 ja moje klince jedino da zalepim prvo za sediste pa vezem pojasom.jesu li bre normalni koje dete moze da sedi mirno duze od 15 minuta Quote Share this post Link to post Share on other sites
Mik 3 Posted December 7, 2009 Kako je krenulo sa novim ZOBS-om jos malo pa ce i klinci da placaju kazne a posto nemaju sopstvena primanja,ako roditelji nemaju da plate za njih odose deca na robiju Quote Share this post Link to post Share on other sites
gaggi 0 Posted December 7, 2009 Ma slusao ja na SAT-u nekog predstavnika Policije koji melje o tom novom zakonu, pa je i to vezivanje pojaseva putnika pozadi uvedeno u obavezu. Nista me ne bi cudilo da su rekli da od sada treba prsluk da se drzi u gacama, a prva pomoc, koja uzgred nije po standardu jer u njoj nedostaje koje cega da se drzi na instrument tabli. Ajde zabranili mob.osim sa sluskom, sad jos samo da mi odrede s kim mogu da pricam a s kim ne i kada posto je na semaforu rizicno. E muka mi je vise od tog zakona. Quote Share this post Link to post Share on other sites
mikisxy 7 Posted December 7, 2009 u nekim stvarima ga stvarno Quote Share this post Link to post Share on other sites
MilanLaki 0 Posted December 7, 2009 Kako u prethodnom auto tako i sada, pojas stavljam i koristim onu stipaljku pa me ne steze (narocito korisno u letnjem periodu) ali mi je problem naterati suvozaca da se veze (nece bre skoro niko) a kazu da vozac odgovara i za njega i da upravo vozacu idu negativni bodovi ako suvozac ne veze pojas. Za zadnja sedista da ne pricam uzalud...Jel tacno ovo za suvozaca i negativne bodove? Quote Share this post Link to post Share on other sites
Mik 3 Posted December 7, 2009 Odsad ,za nevezan pojas suvozaca-placa,logicno,suvozac,ako je punoletan i pri zdravom razumu .Vozac je kriv samo ukoliko na prednjem sedistu vozi klince ili alkoholisanu osobu -koju novi zakon smatra kao opasnu pretnju vozacu u bezbednom upravljanju vozilom Quote Share this post Link to post Share on other sites
Woodoo 31102 Posted December 7, 2009 Rece jedan moj drugar da ce da skine zadnju tablicu i zatamni stakla. Kad krene primena zakona bice izivljavanja od strane organa. Quote Share this post Link to post Share on other sites
Dovla 9 Posted December 7, 2009 Zanimljivo je to da nikome ne pada na pamet da možda počne da poštuje propise Quote Share this post Link to post Share on other sites
Woodoo 31102 Posted December 7, 2009 Stvar je u tome da su organi ispravili prvobitnu verziju zakona pa je ova njihova puna nelogicnosti. Stvorila se atmosfera da moze da te kazni za sta hoce, i kad nisi kriv, a ne mozes mu nista. Koliko puta se desilo nekome ko ima radar detektor da ga zaustave zbog prekoracenja brzine a da se ispostavi da mu brzinu nisu uopste merili. Da li ce novi zakon da ih spreci da te i slicne stvari rade i dalje?http://blip.tv/file/1835108 Quote Share this post Link to post Share on other sites
bukovski 0 Posted December 8, 2009 By bukovski Quote Share this post Link to post Share on other sites
MilanLaki 0 Posted December 8, 2009 (edited) A od svega ovoga mozes povredjenom samo da zalepis flaster, za sve ostalo moze da te tuzi da si mu ugrozio zivot.(malo amerikanizujem )E da, ovo papir i olovka je vrh. Edited December 8, 2009 by MilanLaki Quote Share this post Link to post Share on other sites
bukovski 0 Posted December 8, 2009 jbg moras da imas... Quote Share this post Link to post Share on other sites
Manfred 2 Posted December 8, 2009 da bi unesreceni mogao na brzinu da ispishe testament? ili izjavu da vozac nije kriv za nesrecu? Quote Share this post Link to post Share on other sites
chikavili 511 Posted December 8, 2009 valjda samo za vozila koja obavljaju javni prevoz,neka me neko ispravi ako gresimTako je.Nego, negde sam cuo da je neko pomenuo lance... da li je i to sad obavezno.Znam da su zimske gume obavezne u zimskom periodu, samo na pogonskim tockovima. Quote Share this post Link to post Share on other sites
boorazerche 0 Posted December 8, 2009 qvo sa AMSSZimska oprema Pod zimskom opremom motornih i priljučnih vozila, u smislu pravilnika, podrazumevaju se pneumatici za zimsku upotrebu (M+S) na pogonskim točkovima, odnosno radijalni pneumatici na svim točkovima, ili pneumatici sa letnjim profilom ako vozilo u priboru ima lance za pogonske točkove, a pod zimskom opremom autobusa i teretnih vozila podrazumeva se još i lopata.Na napred navedinim pneumaticima dubina šara gazećeg sloja, po obimu i širini, mora iznositi najmanje 4mm.Na vozilima se ne smeju postavljati pneumatici sa ekserima.U vezi sa temom, ukazujemo da nije propisan vremenski period u kojem ziimska oprema mora biti deo opreme vozila, te se na osnovu toga može zaključiti da je ona uvek sastavni deo. Iako, kada se kaže zimska oprema, pod tim se, najčešće, podrazumevaju lanci za sneg, oni su obavezni samo ukoliko na naplacima nisu radijalni pneumatici i ako je na njima dubina šara gazećeg sloja manja od 4mm. Saobraćajnim znakom "lanci za sneg" (spada u grupu znakova obaveze broj II-39) je označen deo puta na kome motorna vozila osim motocikala, moraju na pogonskim točkovima imati propisanu zimsku opremu kada je na kolovozu sneg Quote Share this post Link to post Share on other sites
fandjo 1 Posted December 8, 2009 verovatno genijalci ocekuju da vozimo krutu rudu na zadnjem sedistu koja je poenta drzatio rezerne sijalice u kolima kad na svim novim kolima posebno ovim nasim italijanskim zamena sijalice traje duze od zamene tocka?!? :rofl: :rofl: Kako u prethodnom auto tako i sada, pojas stavljam i koristim onu stipaljku pa me ne steze (narocito korisno u letnjem periodu) ali mi je problem naterati suvozaca da se veze (nece bre skoro niko) a kazu da vozac odgovara i za njega i da upravo vozacu idu negativni bodovi ako suvozac ne veze pojas. Za zadnja sedista da ne pricam uzalud...Jel tacno ovo za suvozaca i negativne bodove?Tako je bilo i u proslom zakonu ako se suvozac ne veze platja vozac.Zato par samara suvozacu dok se ne veze i onda nema negativnih bodova. Stvar je u tome da su organi ispravili prvobitnu verziju zakona pa je ova njihova puna nelogicnosti. Stvorila se atmosfera da moze da te kazni za sta hoce, i kad nisi kriv, a ne mozes mu nista. Koliko puta se desilo nekome ko ima radar detektor da ga zaustave zbog prekoracenja brzine a da se ispostavi da mu brzinu nisu uopste merili. Da li ce novi zakon da ih spreci da te i slicne stvari rade i dalje?http://blip.tv/file/1835108Feniranja je i ranije bilo a i ranije je mogao da te kazni kad hoce jedino su pred izbore bili dobri al neznzm sto. :question: :question: Quote Share this post Link to post Share on other sites
the_reaper 2 Posted December 8, 2009 xaxa au koliko ce ljudi da bezi od pandura to ce biti smeh Quote Share this post Link to post Share on other sites
Manfred 2 Posted December 8, 2009 tek sam se sad bacio na chitanje i kako vidim, ako bude imao ko da sprovede ovaj zakon bice gusto.... Quote Share this post Link to post Share on other sites
neshaoct 9789 Posted December 8, 2009 ...danas reče jedan pandur na RTS-u da ovi novi uslovi oko dodatne opreme neće stupiti na snagu od 11.12.Ti standardi za prvu pomoć i ostalo nisu ni sadržani u Zakonu ( koji sada stupa na snagu ) već u onom Pravilniku čiji tekst imamo ovde na Forumu...ali taj Pravilnik je još uvek samo predlog...tek treba da se usvoji i tek posle toga da počne da se primenjuje.To znači da ista prva pomoć koja je ok trenutno, biće regularna i od 11.12.... i sve dok se ne usvoji taj novi Pravilnik... Quote Share this post Link to post Share on other sites
boki 11 Posted December 8, 2009 brate nema sta sprovodice ga za primer,ovo su cekali dugo...ima da nas nagaze i za svaku sitnicu ima da smaraju Quote Share this post Link to post Share on other sites
neshaoct 9789 Posted December 8, 2009 ...ok, sprovodiće ga, ali ovo oko novog standarda za prvu pomoć, ili prsluka... i nema u ZOBS-u koji počinje za koji dan da se primenjuje. To piše u Pravilniku koji je još predlog...a ne mogu da primenjuju ono što nije još usvojeno. Zbog toga dodatna oprema koja je bila regularna do 11.12, biće i posle tog datuma, tj. sve dok ne usvoje taj Pravilnik...a za to imaju rok 6 meseci od početka primene novog ZOBS-a...Ona priča sa novim kaznama, bodovima i ostalo će naravno odmah važiti od 11.12. jer se to sve nalazi u ZOBS-u... Quote Share this post Link to post Share on other sites
Manfred 2 Posted December 8, 2009 od prekosutra idem peshke i dajem kola u oglas... Quote Share this post Link to post Share on other sites