Jump to content
FAS Goran
Guest 11886

Savet pri kupovini Fiat Stilo

Recommended Posts

Ja Angell i sad slabo vidim :-)

@Buca_Tipo

Slažem se ali mislim da je 270ķ prejaka cifra za poređenje. Iskreno nemam pojma koliko guraju ovi motori u Stilu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije prejako ako je na vreme odrzavan, a i lupio sam.bas za 270.000 nisam tacno mislio, samo sam hteo da kazem da bolje nek ima vise i da je vozen, a ne da je stajao i propadao ;)

Prijatelj ima stilo 1.8, i ima ga evo sad sedma godina, prve 2 god preso oko 10.000 a zadnjih 5 nema ni tolko, auto od preprosle godine poceo ulje da trosi, 2 akua menjao, ja ga vozio prosle godine nekih 500km a on stuce bar 500gr ulja, a da ne pricam sto je poceo da lupka u trapovima za tih 500km, a kad sam ga uzeo nista se nije culo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ovaj stilo deluje da je od preprodavca nekog. Moguce je da je relativno malo presao mada mora da se vidi da nije pakovan. Ako je stvarno toliko malo presao...pa tu nista ne dobijas u stvari. U narednih 6meseci sve zivo ima da procuri, propiski i da se razlupa :) Plus zamena svih kaiseva i tecnosti. Pre bih uzeo mjet-a sa 400hkm nego ovakvog :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

IMG_3874.jpg  IMG_3873.jpg

 

City dugme je musavije nego kod mene, a moj ima tačno 198 000.

 

Evo kako je kod mene

 

Screenshot_2015_02_07_10_38_38.jpg

 

jedino ako čiča nije sekao nokte i ruke mazao pavlovićkom.

Slikaj kvaku vozačevih vrata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari dobar dan, pozdrav svima. Posto sam nov, da prvo priupitam: Hteo bih da kupim Stila, ne znam mnogo o kolima. Ono sto znam je da, koga god sam pitao, svi preporucuju dizel, a ne benzin ili gas.  Gledajuci po oglasima suzio sam izbor na 3 opcije, jedan dizel 1.9 i 2 benzin/plin 1.6. izmedju kojih se dvoumim, da li mogu da postavim oglas ovde ili da pitam nekoga na pm? Hvala vam unapred!

Share this post


Link to post
Share on other sites

....a iznenadićeš se kad krenu da primećuju čepovanu gumu, krilo na koje se neko naslonio, čepić na ventilu felne koji fali, i slično.  :laughing:  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala dobri ljudi :);)

 

Prvo da kazem da trazim auto za koji bih komplet dao oko 2.500 EUR (a da je registrovan barem 3-4 meseca :) )

Imajuci u vidu ono sto sam do sada saznao, ovo mi je trenutno favorit, iako nije nesto preterano ocuvan:

 

zza40.jpg

 

Ovaj je drugi dizelas, iako mora da se registruje, ne znam da li idu zimske gume uz njega

 

zza41.jpg

 

Ovo je benzinac, mnogo je lep i ocuvan :)

 

zza42.jpg

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/5901201/fiat-stilo-16bsekplinatest

 

U prvom postu sam pogresno naveo da su 2 benzinca i jedan dizelas, kao sto vidite, zapravo je obratno.

 

Hvala na svim sugestijama, makar se odnosile i na naslonjeno krilo :)

Edited by neshaoct
dodao printscreen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treci je naj isplativiji,a i prvi nije los na tebi je da odlucis da lices dizel ili plin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde Jankoviću bre, tebe čekamo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj prvi bih izbegao, ovako samo na pogled.
Koliko je prljav i prašnjav unutra, ko zna kako je održavan.
 

Ova druga dva mi deluju korektno.
Ovaj dizel bolje izgleda od mog kada sam ga ja kupio.

Ono što mi je interesantno je da nijedan od tri prodavca nije slikao ispod haube :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvi ne deluje uopste.....odrzavano... Prljav, strokav, presvlake, kuka, odvaljen spojler prednjeg branika, ljusti se lak sa haube, vrh haube poceo da rdja, pozadi i sa desna nije ni slikan...

 

Drugi-slikan kako treba, definitivno deluje da je u boljem stanju, tu i tamo neki zazor nije na mestu ali ok je... Valja pogledati dal je samo poliran ili je i farban. Posebno gebek vrata sumnjiva.

 

Treci-iako vozim JTD ovo mi deluje ok, izbegavas gomilu troskova (registracija, zimske gume, ugradnja plina, atest plina, veliki servis naravno ako moze bar nekako da dokaze da ga je uradio...), izgleda solidno, uredno, branici kao i svakom deluju da su farbani, na cosku pragova se vidi malo rdji sto mora da ima za sve te god osim ako nije farban (ovo je za mene skroz pozitivno...).

Covek je platio 43.000din pocetkom 2013 ugradnju plina u ovaj auto, pocetkom 2010. je imao 107.000km, valja ispitati od kad je kod njega, kad je uvezen, i zasto je poslednji podatak u knjizici od pre 5 god...

 

Toliko ovako sa slika

Share this post


Link to post
Share on other sites

prvi i drugi nikako, enterijer je raspad cim imaju presvlake

 

 

To uopšte ne mora da znači, ja sam stavio presvlake na svoja sedišta jer su bukvalno bila kao nova

 

image.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mora da znaci ako nije uptrebljena stara fora lickanje,namazana tabla i ostalo koje pali kod vecine srba da je auto lesh i da je los,mislim na prvi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja mislim da mora da znaci , da su sedista odlicna covek bi ih slikao, gledao ja dva,tri komada, enterijer los , presvlake obavezno ili ako nema presvlaka onda nema slike vozacevog sedista koje je obavezno urnisano, neka pozove i neka pita za stanje sedista ispod presvlaka pa da odagnamo sumnju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim kontra jer i ja sam volim da stavim navlake, pogotovu posle dubinskog ciscenja! To sam radi na svim kolima do sad a sedista su bila vrh. I na ovog stila cu da odradim dubinsko i odmah stavljam navlake. Neko jednostavno voli to a i lakse mi je da operem navlaku kad isprljam nego sediste ;). Sve zavisi od coveka, moze da bude da je vrh a moze da bude da su losa, nista dok ne vidis zato ne mozes da budes siguran 100%!

 slikao, gledao ja dva,tri komada, enterijer los , presvlake obavezno ili ako nema presvlaka onda nema slike vozacevog sedista koje je obavezno urnisano, neka pozove i neka pita za stanje sedista ispod presvlaka pa da odagnamo sumnju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...