Jump to content
FAS Goran
fiatgrandepuntoevo

fiat punto evo 2011 1.3 jtd problem sa elektronikom kljuca ili elektronikom auta?

Recommended Posts

Posted (edited)

Pozdrav ako bi mogla neka sugestija/pomoć.

Tata ima problem sa svojim puntićem pa cu opisat njegovim riječima njegov problem što je rekao meni.

Dakle radi se o fiatu grande punto evo 2011 god 1.3 jtd

Imao je već nekoliko puta problem sa kljucem da auto ne moze upaliti, grešku mu baci na ploči da je zaključan/lokot i nikako auto ne želi upalit, ponekad uspije tako da izadje iz auta i rucno zakljuca/otkljuca vrata te mu iz nekog razloga kada gurne kljuc u bravu auto upali, a ponekad treba takav postupak pokusat 10ak puta a ponekad uopce niti ne uspije..

Danas mu se to dogodilo nakon što ga je uspio upalit otišao je mehaničaru i veli mu on da nije problem do samog auta nego do elektronike ključa 99%

Otišao je na Savicu kod TEA ELEKTRONIK i čovjek mu je provjerio 2 ključa i kaže da su ključevi 100% ispravni da je nešto do elektronike samog auta..

Što bi moglo bit? Imate neki savjet ako nije do ključa nego do auta kod kojeg auto električara u Zagrebu da ode?

svaki savjet je dobrodošao, tnx  :)

Edited by fiatgrandepuntoevo

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

@fiatgrandepuntoevo

Pozdrav i dobrodoslica na FLCS forum.

Banalno, sto bih licno prvo probao - nisi napisao da li se auto isto ponasa sa pomenuta oba kljuca? Ako bi sa rezervnim radilo normalno, problem je do kljuca. A obrnuto, moguce problem sa imobilajzerom.

Jos jedna gratis solucija, ukoliko imate Code karticu vozila (sa mehanickim i elektronskim kodovima) - dijagnostikom se kljucevi mogu ponovo prijaviti na vozilo i onda videti ima li promene.

Ukoliko se kartica ne poseduje, kodovi se moraju iscitati iz Bodija.

A i dijagnostikom se moze pokusati da se prethodno iscita eventualna greska.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, hvala na odgovoru

 

da, problem je sa 2 ključa, znači probao je jedan i drugi i isti problem bude.. 

 

Mislim da tata nema code karticu tj 100% sam siguran da nema.. 

 

Mozes li mi objasniti da se kodovi moraju iscitata iz Bodija? Što tocno to znaci, sorry ja sam iz Zagreba pa neke rijeci ne razumijem..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Da bi dijagnostikom ponovo prijavio kljuceve na vozilo (kao i za jos neke akcije slicnog tipa), moras da posedujes elektronske/mehanicke kodove vozila.

Ako je uz auto dobijeno sve sto treba po PS-u, to je plasticna kartica velicine platne, koja na sebi ima ispisana ta dva koda:

 

post-362-135919675389.thumb.jpg.c9e12efc8cc0c0097094c5bab9335d30.jpg

 

Ukoliko je nemas, kod se iscitava sa samog vozila, iz Body racunara. To rade ljudi koji se bave elektronikom, auto kljucari, a ta usluga kosta par desetina EUR (bar kod nas u SRB).

 

Ponovnu prijavu kljuceva sam predlozio kao besplatnu opciju, ukoliko bi imao Code karticu i dijagnostiku. Evo kako to npr. izgleda kroz MES aplikaciju:

 

Untitled.thumb.png.69219fe6b59aaf8cae2a20d0cc486086.png

 

Naravno, prethodno bi trebalo iscitati greske, ako ih ima.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...