Jump to content
FAS Goran
Dragon

Fiat / Lancia / Alfa - dimenzije felni i guma

Recommended Posts

Moje felne su 15" 6.5J ET43 sa distancerima nznm koje velicine al provericu na felna su bile 185/55/15 i vozio sam se bez vecih problema, zanima me dal mogu da stavim 195/55/15?

Share this post


Link to post
Share on other sites

za 14. nisam baš siguran i 15. su mu male

A sad ja da pitam a ET 20 sa felnom 16‘‘ od 7,5jota

TT

Share this post


Link to post
Share on other sites

15" celicne sa ET46 od Opela su tako blizu celjustima kocnica na prednjim tockovima, da je to bolesno. Iskren da budem, iako to zvuci nemoguce, imam osecaj da nesto dodiruje felnu u jako ostrim krivinama, tj cujem neki zvuk tada... :(

 

felna1.jpg

 

Za 1.2 je precnik diska 27mm manji, pa bi teorijski mogla da stane felna od 14".

 

Fabricki na 6.5J ET je 46 (17"), na 6J ET43 (15").

Za ET20, mislim da bi bilo previse, pogotovo na 7.5J felnu. Recimo da bi u odnosu na fabricku 17" virila oko 3cm, sto je knap.

Share this post


Link to post
Share on other sites

moze malo pomoc,jel zna neko dal na bravo mogu felne 15,7j ali et im je 13,da nije to previse izbacena felna na spolja,tj da nece da strci izvan ruba

Share this post


Link to post
Share on other sites

tražim i tražim ali ništa, felna 16‘‘ od 7 1/2 jota et 35 na GP-a ,da li kači negde ,da li ako pasuje može guma 205x55? Aj pomozite :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pasuje, ne kaci nista. 205 taman za 7.5J

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

e ljudi stavio sam distancere al mi sraf uhvati neka 4,5 kruga.

sad da li je to dovoljno ili je malo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

tražim i tražim ali ništa, felna 16‘‘ od 7 1/2 jota et 35 na GP-a ,da li kači negde ,da li ako pasuje može guma 205x55? Aj pomozite :D

 

Pasuje,probao sam felne tih dimenzija pre par dana, i imale su tu dimenziju guma. Nisu ni blizu da kače,jedino bi ET mogao da bude malo veci (38,40) jer su sa ovim ET-om felne malo izbacene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

znam da si ti probao sa tom dimenzijom,koliko ti je bilo izbačeno otprilike u cm?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam tačno,preko 1 cm, imaš slike kako izgledaju na mom autu, a po meni tu bi trebala guma 205 50 16,a ona ti je dosta skuplja.Uglavnom mozda si trebao da reagujes na felne koje sam ja probao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa profilom 50 ne dobijes nista osim sto ti se visina zida smanji za 1cm... za kacenje o rub nema razlike.

Mislim da nema bojazni da ce da kaci.

U ostalom ako ne valja-dobos. I onako si uzeo polovne gume i ne mozes nista ili jaaako malo da izgubis ;)

Edited by kolega.jankovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

e ljudi stavio sam distancere al mi sraf uhvati neka 4,5 kruga.

sad da li je to dovoljno ili je malo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sutra po felne, danas sedista :lol:

cxcb17319.jpg

Od alfe 147, sa begovima i stelovanjem lumbalnog dela :)
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kake felne? :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

možda je i guma loša,na ‘‘onoj‘‘ jednoj felni je bilo par tegića a kad je vulkanizer skinuo bilo je na 0,00

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ima i svakakvih filozofija vulkanizeta, npr ja kada idem na zamenu guma, uzmem poskidam sve tegice sa felni i ocistim skroz povrsinu kako bi vuklanizer pri stavljanju novih guma i balansiranju nakon toga mogao redovno da zalepi tegice... Ali mene prijatelj nije hteo da poslusa i rekao je da je to posao vuklanizera i kad smo otisli tamo vulkanizer je krenuo sa pricom da stare tegice ne treba skidati jer je to sve tako dobro izbalansirano i kad je stavio nove gume na felne onda je uzeo pored starih dolepio i brdo novih jer je morao da ponisti efekat starih koje su sluzile za stare gume :turned::laughing:  Posle godinu dana on je ponovo balansirao jer je bacalo i jer su otpali neki tegici pa smo sve poskidali i odneli kod mog vulkanizera... Ono sto sam hteo reci, da je mozda neki pametan vuklanizer i tu kumovao :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mora to ništa da znači. Ja sam imao jednu kojoj je bukvalno pola kruga bilo u tegićima.

Čovek došao da pogleda i bio ubeđen da je kriva, poskidali tegiće i stavili na balanserku, felna prava kao strela.

Ja sam znao da nisu krive jer su gume koja sam skinuo bile katastrofa i zbog njih je stavljeno toliko tegića.

 

Ne kažem da je ovde to slučaj, ali svakako najbolje proveriti na licu mesta.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledam ovu 18icu i brate nekako razmisljam da prodam 17ice koje sam kupio zarad ove 18ice.

 

Felna stvarno ima mnoooogo potencijala :

 

Orignal felna:

ronal.jpg

 

Pa neki primeri,mrzelo me da se zamlacujem srafovima oni se inace skidaju i naravno ostali bi u boji koju jesu tj metalnoj boji :

ronala.jpg

 

ronala2.jpg

 

ronala3.jpg

 

ronala4.jpg

 

ronala5.jpg

 

I slicna boja kao sto je moj auto :

 

ronalmoja.jpg

 

Naravno polranje falca do visokog sjaja !

 

Sta kazete,kako bi sela jednom 5tovratnom stilu ? :smoke:

Edited by saledelagano

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se ne svidjaju pogotovo ne u takvim bojama neke fine sa sto manjim ET-om kao RH cup

 

rh_cup_jpg1.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...