Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Pustinja

Zastava 101 - problemi sa temp. nakon ubacivanja aluminijumskog hladnjaka

Recommended Posts

Pozdrav drugari, znam da je zastava 101 u pitanju ali sam siguran da cete moci da me posavetujete
Ipak je to skoro fiat

Na ocevom automobilu sam konvertovao sistem za hladjenje sa bakarnog na aluminijumski hladnjak
Ispustio korsantin, stavio hladnjak sa floride, napravio nosace, stavio fiatova creva za alu hladnjak, sipao g12
Sve radi ali
Radna temperatura je sada stalno na 3/4 kad je guzva u gradu ide i na 4/5, malo me to brine
Da li je sve u redu ili sam nesto pogresio?

 

 

Edited by neshaoct
precizirao naslov teme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prelivnu posudu jesam, termostat nisam.

 

Termostat otvara, donje crevo je toplo posle kratke voznje.
Termoprekidac je bio vec na hladnjaku koji sam uzeo, ventilator se pali.

Termostat je menjan pre oko 2 god, teleoptikov je stavljen ali se ne secam na koliko otvara. Koji bi termostat trebalo da bude tu sa aluminijumskim hladnjakom?

Da li je bitno gde se stavi prelivna posuda, ja sam okacio gde mi je bilo zgodno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sam termostat i kuciste je drugacije i mislim da su creva nesto drugacije povezana, ali ja to nisam godinama vec zagledao tako da nisam 100% siguran sta je tacno drugacije oko tih creva. Sto se tice posude, bitno je da je vrh hladnjaka u visini polovine posude.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste na floridi je bilo drugacije kuciste termostata i uze crevo
Ali sam nasao u top-autu creva za fiat 128 za alu hladnjak koja su po sirini i dimenziji tacno za kuciste termostata za z101 i alu hladnjak (razlikuju se popuno od creva za bakarni hladnjak), tako da mislim da je to ok
Prelivna posuda mi je sumnjiva, cini mi se da ne dihta to kako treba, provericu to za pocetak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da dobro Florida ima drugacije i od Yuga i od Z101 NT termostata. Ali ne govorim o crevima do hladnjaka, nego tu nazad sto ide na razvodnu cev i u prelivnu posudu, tu mi se cini da je nesto drugacije reseno. Ali nisam 100% siguran. A ne nadjem na netu neku bolju sliku ST sistema da bih video.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...