Jump to content
FAS Goran
Pluto

Fiat Grande Punto - ASR unavailable

Recommended Posts

Pošto je krenuo sneg da se topi, otišao sam na parking na "klizanje". Radio sam to sa pprošlim GPom i nije bilo nikada problema, danas sam klizao pod ručnom i bilo je i snega i betona. U jednom trenutku se upalila lampica za ABS i piše abs unavailable. Na prošlom sam imao da isključim abs, na ovom nemam. Da li neko zna u čemu je problem, ja sam ostavio na parkingu auto i možda jednostavno lampica nestane kada ga opet upalim, ali ne mogu da verujem posle kratkog i malog drifta odmah se upalila lampica sa greskom, pozdrav i hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dešavalo mi se na Stilu iz istih razloga. :D 

Nakupi se bljuzge, pa senzor ABS-а (isti senzor koristi i ASR), na nekom od točkova (ili više njih), više ne može da očita kako treba i eto problema. Nestane sve kada se bljuzga sama od sebe otopi.

Ređa varijanta bi mogla da bude da se nešto od instalacija (neka žica) pokidala koja ide do točka...al' ne verujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad se otopi...sutra ili kad već. :) Neće svaki put, već tek ponekada.

Navika će srediti sve... :D prvo se navikneš da odmah pišti čim podigneš ručnu a prednji točkovi se vrte...a onda se navikneš da je moguće i da se nakupi bljuzge i da će ostati greška neko vreme. :D 

 

Meni je na Stilu sa čeličanama ta bljuzga pravila još veće probleme koje ne može na alu felnama...uđe kroz one male rupice na čeličnoj felni, tokom noći zaledi, i sutra ujutro (i dalje temperatura u minusu), ta bljuzga se ponaša kao dodatni tegovi koje si stavio na felnu i sve se trese na određenoj brzini...dok ne otpadnu. :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja imam celicne isto, pa je onda to problem sigurno. Mislio sam da je otislo nesto ozbiljno i bas me je iznerviralo da je odmah riknulo nesto. Evo pada kisa i nije toliko hladno pa se nadam da ce to ujutru da nestane, ja cu naravno odmah da proverim.
Jos jedna stvar me interesuje, da li ti se desavalo da kada prebacujes iz prve u drugu u zadnjem delu automobila ti se sve zatrese vrlo jako, ne mogu mesecima da provalim o cemu se radi :D
Hvala puno na odgovorima, jako si mi pomogao!



Sledeci put iskljuci ASR ))

 

Na ovom gpu nemam tu opciju, rado bi ga iskljucio, tad je zabava veca :D



Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...