Jump to content
FAS Goran
milenkos78

Lancia Lybra 2.4 JTD - cvili remen (kaiš)

Recommended Posts

Cvilio mi je remen od kad imam auto, ponekad, kada ugasim klimu prestane da cvili, ali ne uvek i volan se teško okreće. Juče kiša padala jako, ja prelazio nekih 100tinjak km i počne cviliti non stop i jače, ugasi se u toku vožnje, pošto se još uvek krećem, samo se upali i nastavim dalje, nekad malo teže vuče, upali mi se crvena lampica akumulator, stigao sam kući. Jutros palim cvili i dalje i na trenutak mi se upalio na disipleju LED ABS... ne stigoh da vidim do kraja šta piše. Šta bi moglo biti? Zvao sam nekoga iz Srema drugarovog drugara i kaže alternetor 100% sa sve remenicama, to je 2,4, to je plivajući zamajac, to je bar 150€...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili je labav kajs ili ti blokira nesto iz pk kruga, alternator, pumpa za servo, kompresor, lager neki..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rece MS sve. Ali cim pali lampicu alternator ne puni, kais da zamenis kad radis alternator. A to sto ti ostalo popalio jeste sto je aku sad oslabio, izvuko struju sve jer alternator nije punio. Skidaj alternator sto pre da ga shebes nacisto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda je verovatno remenica alternatora zablokirala a možda je i ceo alternator u problemu.

Tako je bilo kod mene na Stilu. 1000km posle velikog servisa krenulo cviljenje. Prvo samo blago u niskim obrtajima nakon toga sve jače.

Zamenio remenicu i sada se ništa ne čuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo od majstora, kaže sledeće: Španer PK kaiša kod velike remenice je blokirao skroz. Trenutno ga ne može naći u "veleprodaji", da ga ja probam naći. Trajno rešenje ovoga bi bio shutcz pleh ili kako se već kaže. Ima li smisla stavljati polovan, s obzirom na neke teške dane? I gde uopšte naći ovaj deo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

E bre, možda jesam delimičan mamlaz ali nisam ceo ;)

Španer treba menjati, ali to oko pk kaiša super brzo strada bez ŠP.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam isto prosle godine, septembar bese, zamenio spanerce i bio je bez poklopca. Potrajao je do februara bese i zakovao skroz. Kad sam ga skinuo imao i sta da vidim suv ko barut! Posle sam kupio tj trazio sa poklopcem jer nemam suspleh i naso sam ININ ali je i kostao duplo vise. Ali evo ga radi, nista mu ne fali, a cekam i zimu da vidim kako ce da prodje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...