Jump to content
FAS Goran
cvike19

Fiat Punto mk.2 - kako doći do koda ključa? / izgubljen ključ

Recommended Posts

ovako...

mene zanima da lineko od vas zna ili ima program preko kojeg se dobije 4 znamenkasti kod od kljuca ?

dobio sam auto bez te kartice

a u ovlastenom servisu traze oko 70 eura za tu karticu

 

znam da postoji neki program koji izbaci taj kod kad mu ukucas broj sasije

nasao sam razne programe (sa interneta) za ostale marke vozila ali za punta nisam uspio

znam da postoji jer mi ga je frend imao...a vise ga nema...

 

 

Edited by neshaoct
update naslova teme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne postoji program koji to radi.

Postoji program koji to radi, ali za kod koji ti treba za radio. Moguće da si pomešao ta dva koda. ;)

 

Možeš da okreneš nekog od auto ključara (oni koji rade pravljenje, kodiranje ključeva za automobile), i da njih pitaš koliko to košta.

Oni mogu da ti iščitaju kod, kažu ti ga, to ti zapišeš negde da imaš za ubuduće...ali će i oni to da naplate. Ovde u Beogradu ta usluga košta manje od tih 70 evra, ali ne mnogo manje, zavisi kako za koji auto. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

znam da postoji takav program jer mi ga je drug imao ali nemoze ga vise naci

i radio je takve stvari vec...to je provjereno iz prve ruke

i u FIATU ga imaju

samo das sasiju i dobijes kod...samo neda 70 eura

a nemogu nigdje nac crackirani program

 

to nema veze sa radiom u autu

 

kljucar sve sto moze to je da nareze mac, tj profil kljuca

a kljuc nemoze da programira bez tog koda

da je to samo tako lako ocitati to bi svako radio i kljuc nebi kosta 150 eura

 

jedino moze da se promjeni body komp (di se spaja dijagnostika) i jos dva modula i instrument tabla i kljucevi

i onda imas sve novo...naravno ako taj set ima tu karticu sa kodom za ta dva nova kljuca

Share this post


Link to post
Share on other sites

I dalje mislim da si pomešao ta dva koda.

Kada bi postojao online program putem kojeg se može doći do koda ključa, automobili bi se krali jedno 1.000 puta više nego danas. Odeš online, ukucaš broj šasije auta koji si pogledao na nekom placu polovnjaka i svideo ti se, ili u salonu novih automobila i op...eto ključa sa par klikova. :)

Još jednom, postoje takvi programi za kod od fabričkih radio uredjaja. Ima na ovom forumu tema o tome, u kojoj ljudi napišu broj uredjaja, i onda im drugi članovi foruma koristeći taj program napišu koji je kod.

Ključari ne menjaju body comp kada prave drugi ključ. A, da bi napravili drugi ključ, moraju da znaju kod. Narezivanje se podrazumeva, ali ne pričamo o tom poslu, nego o kodiranju tog ključa.

Ako imaš kod karticu, postupak izrade ključa je jeftiniji. Ako nemaš kod, postupak izrade novog ključa je skuplji jer naplate dodatno to što su očitali kod.

Postojeći body komp izvade, povežu na svoje uredjaje, očitaju kod. Isti body comp onda vraćaju nazad nakon što prijave nov ključ.

To gde se "spaja dijagnostika" je OBD priključak, i on može biti bilo gde. Može i da se izmesti (nekada se to radi kao dodatna mera zaštite automobila od kradje), ili mogu da se "obrnu" pinovi na njemu kako se ne bi moglo priključiti bilo šta bez posebnog adaptera, a opet iz istog razloga dodatne zaštite od kradje.

Ali, to nije body komp, to je samo pomenuti priključak.

Uostalom, okreni telefonom nekog od ključara u tvom kraju i pitaj koliko košta očitavanje koda za tvoj auto. ;)

Kod nas se obe stvari rade na istom mestu, odnosno i fizičko narezivanje, i kodiranje tog novonarezanog ključa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa Jel ti treba kod?ili samo radiš rezervni ključ?kad ti radi rezervni samo ti izreže ključ i sa tvog kljuca prebaci kod u novi, ko Copy/paste i kosta ti oko 20€.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^ Što nije uopšte sjajno rešenje jer ako se desi da centrala "zabaguje" i izgubi baš taj kod onda ti taj drugi ključ ne služi ničemu jer je njegov kod copy-paste.

Treba praviti drugi ključ sa novim kodom koji će se po pravilnoj proceduri "ubaciti" odnosno prijaviti u centralu vozila.

Kada se to radi potrebno je imati sve ključeve od vozila kod sebe i prijaviti ih sve jedan za drugim .....ali to već taj ko ti pravi ključ zna pa da ne davim ovde badava...

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

izgubio sam kljuc danas i nemam rezevni .sta uraditi sad  

menjanje kontakt brave  ili nov kljuc sta je jeftinija verzija

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Alki

 

Ne menjaš samo kontakt bravu, već mora i ECU sa tog auta od kojeg bi skinuo drugu bravu.

 

Šta sad da radiš zavisi od toga imaš li, ili nemaš kod svog ključa... Ako ga nemaš mora ključar da ti iščita iz tvog auta. U razgovoru sa njim ćeš videti da li on već ima neki servis sa kojim sarađuje (pa tamo odšlepaš auto), ili on ima servis, ili šta već. Skuplja varijanta je da ti ovlašćeni servis, po broju šasije Punta, da karticu sa kodovima.

Svejedno da li kod ključara ili u ovlašćenom, ništa ne može da se uradi ako nemaš dokaz o vlasništvu nad tim autom.

 

Kod je samo jedna strana priče. Mora ključ i mehanički da se poklopi da može da uđe i okrene tvoju bravu, tj. da se nareže taj novi ključ. Ne znam da li je u tom pogledu Punto možda lakša opcija od nekih novijih modela... U ukupnoj matematici ti je najmanji trošak novi blanko ključ (verovatno oko 5 evra).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...