Jump to content
FAS Goran
fiat500lddakula

Fiat 500L - vuče u jednu stranu / lupkanje preko neravnina prilikom skretanja

Recommended Posts

vozim fiat 500l 1.4 tacno godinu dana i presao sam 25.000km i do sada nisam imao zamerki na auto.

 

poslednjih 10 dana mi se pojavila nepravilnost na volanu, volan zanosi u jednu stranu i konstantno ga morate ispravljati po par centimetara u jednu ili drugu stranu, sto je tako iritantno i zamorno kad se vozim na otvorenom (magistralni ili auto put), cak i u gradu kada na svaki cas morate da pravite sitne korekcije volana...naime auto ne moze da ide pravo duze od 30 tak metra a da ne morate ispraviti volan. Probao sam u 2 servisa da ukazem na to i da mi se kvar otkloni, ali mi govore da je sve ispravno i normalno i da auto mora tako da reaguje na neravnine na putu...U stvari stice se utisak da ovlasceni servis ne zeli nista da uradi dok nema prijavu kvara na dijagnostici.

 

ocigledno je da postoji problem sa upravljackim  delom - letvom volana...

 

Ne znam sta da radim! Jedino da izadjem na perfektno ravan put poligon i pokazem da auto ne moze da drzi pravac i to snimim i pokazem ovima u servisu..

 

Ako je neko imao slican problem volio bi da podeli iskustvo...

 

 

P.S.

 

Promenio sam i sve cetiri gume i odradio reglazu trapa (nije bili nedozvoljenog odstupanja) i auto se isto ponasa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam citao sam tvoj problem, ne znam jel u pitanju isti problem, posto ja nemam lupkanje ili skripanje u volanu, koje je ocigledno, ali dao sam 5 oro razlicitih ljudi da voze automobil i svi su osetili da postoji problem.

 

Nervira me to sto u servisu gde sam kupio automobil ne mogu da dobijem adekvatnu uslugu...na kraju cu morati da trazi vezu i u servisu da bih otklonio kvar, a sve u garanciji..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sva sreća da u BGD ima više ovlašćenih servisa, pravac neki drugi servis ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam citao sam tvoj problem, ne znam jel u pitanju isti problem, posto ja nemam lupkanje ili skripanje u volanu, koje je ocigledno, ali dao sam 5 oro razlicitih ljudi da voze automobil i svi su osetili da postoji problem.

 

Nervira me to sto u servisu gde sam kupio automobil ne mogu da dobijem adekvatnu uslugu...na kraju cu morati da trazi vezu i u servisu da bih otklonio kvar, a sve u garanciji..

 

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/64849-fiat-500l-lupkanje-volana/

Isao sam u Nikom u Kragujevcu. Evo imas ovde moju temu o tome

 

Ne kazem da je isti problem i kod tebe. Ostavio sam ti link da vidis kakvo je bilo postupanje ovlascenog servisa

OK hvala puno, iscitacu pazljivije, nije mi problem da odem do Kragujevca, samo da mi se resi problem!

 

Sva sreća da u BGD ima više ovlašćenih servisa, pravac neki drugi servis ...

 

Da da samo u ovom slucaju je treci, cetvrti, peti... pa koliko ih bude....

Evo, zakazo sam servis u petak, kod FB auto - bela zemlja (izmedju Uzica i Zlatibora), tamo mi zenin stric radi...javljam se da kazem kako sam prosao!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Desi se da kad upadnes u neki krater od rupe malo rastelujes trap i onda najobicnije centriranje resava taj problem...Ocito da kod tebe to nije slucaj.

 

Da li si skoro proveravao pritisak u gumama?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oteraj kod nekog ko radi reglažu trapa pa neka proveri geometriju. Prežali 1000-2000 din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oteraj kod nekog ko radi reglažu trapa pa neka proveri geometriju. 

 

 

Promenio sam i sve cetiri gume i odradio reglazu trapa (nije bili nedozvoljenog odstupanja) i auto se isto ponasa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto je radjena reglaza trapa, bez rezultata, mozda nije lose u servisu odraditi kalibraciju senzora polozaja volana. On je izmedju ostalog zaduzen i da vraca volan na sredinu, pa mu je mozda ta sredina malo pomerena. Cisto nagadjam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo izvestaja sa servisa vozila u FB autu Uzice. Zahvaljujuci ljubaznom osoblju iz servisa, koje ovaj put zelim pohvaliti, kvar koji postoji na upravljacu je potvrdjen i predat na obradu u Centralu u Kragujevac, jer nije mogao biti otklonjen...

 

Najverovatnije ce se morati odraditi zamena celog upravljackog dela, jer nista nije pomoglo, kalibracija senzora polozaja volana, cak sam i reglazu ponovo odradio u proverenom centru i nikakav kvar ili luft u trapu ne postoji, dobio sam potvrdu kod majstora koji centrira trap da ne bi mogao odraditi reglazu da postoji neki kvar.

 

sledece sto cekam jeste da me pozovu iz fiat centra i zakazu zamenu celog upravljackog sklopa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenjena su oba prednja amortizera i mnogo se bolje ponasa auto...e sad ja imam osecaj da i dalje malo volan vuce, ali izgleda da je u granicama normale...rekli su mi u servisu da se kod fiata 500l  volan se vraca u osu, pa se ima utisak kao da onako malo prokine...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...