Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
nemanjas

Povezivanje HDMI na USB?

Recommended Posts

Moze li lcd tv koji nema USB prikljucak preko HDMI videti USB flash i kako to povezati i pustiti film
hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

al to je sa telefonom da povezes, mene zanima dal postoji neki kabl da ga ukljucis u hdmi i na drugom kraju da ubodes fles sa nekim filmom, dal moze to tako?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali je opet pitanje da li tv ima ugradjen player u sebi, kodeke i ostalo sto ce potrebno za reprodukciju filma

 

99% sam siguran da ovo nece da moze

Edited by Tomas

Share this post


Link to post
Share on other sites

JAOOO mene ludaka  :wallbash:  posedujem televizor oko godinu dana i bio sam ubedjen da nema ulaz za usb i sad ga okrenu kad ono stoji prikljucak za fles, u svakom slucaju hvala na odgovorima. :D

 

moze katanac dzabe sam i otvorio temu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod nekih modela taj USB sluzi da se na njega snime podesavanja tv-a a ne da odatle reprodukuje film/muziku/fotke

Share this post


Link to post
Share on other sites

JAOOO mene ludaka  :wallbash:  posedujem televizor oko godinu dana i bio sam ubedjen da nema ulaz za usb i sad ga okrenu kad ono stoji prikljucak za fles, u svakom slucaju hvala na odgovorima. :D

 

moze katanac dzabe sam i otvorio temu

 

Čudo je da su na starije modele stavljali usb-ove da i nisu se hvalili sa tim  :laughing: Ja sam pre par dana slučajno zavirio iza 4god starog tv-a i ima 2 usb porta, mada moguće da je barem jednom svrha koju je Tomas naveo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako TV poseduje ulaz za USB, ne mora nuzno da znaci da moze da pusta filmove. Npr, moj je mogao samo da pusta muziku i slike , dok je plejer bio zakljucan. Na netu sam nasao upustvo, hakovao ga, otkljucao i sad tera filmove kao blesav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stariji TV imali su tzv servisni USB koji se otključavanjem mogao koristiti i za puštanje filmova / muzike. Jeftiniji LG TV i dalje ne puštaju DTS zvuk / rešenje je konvertovanje filma u AC3 tj Dolby Digital. http://www.freemake.com/free_video_converter/

HDMI na USB i obrnuto bez nekog konvertora teško. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa nije ovaj moj bas stari model 32'' samsung i placen je pre godinu dana 43000,probao sam sinoc i filmove pusta radi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako neće da ti učita prevod kad pustiš film, na ispražnjeni USB-u stavi film s tim da prevod bude istog naziva kao i film naravno sa .srt ekstenzijom. Mene je to zezalo nekih 3 dana dok nisam provalio. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda treba da staviš onaj Central european ili  u podešavanju prevoda kad počne film stavi latinica 1, latinica 2 i onda ti učita Š,Ž,Ć,Č, i ostala latinična slova. Bar je kod mene na LG tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda treba da staviš onaj Central europea

ne znam sta je to, a gledao sam u podesavanjima nemam za prevod

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš sve u uputstvu i u principu kod tih glupljih plejera gledaj da ti titl ima isti naziv kao i film.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam pogrešio za central european, to je kod ovih player-a  za gledanje filmova preko kompa, tu se podešava to zbog latiničnih č,đ i ostalih slova. Čudi me da nemaš na TV-u kad pustiš film preko USB-a podešavanja rezolucije, zvuka i prevoda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

radi brate al sam se sad iznervirao ne mogu da nadjem sad tu opciju sto sam sinoc nasao za prevod,ne vredi moram opet potraziti kad se budem ohladio  :D

 

i definitivno ovaj film sto sam hteo da gledam nece da pusti sa prevodom a ubacio sam prevod isto kao i na prethodnom

Edited by nemanjas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ima veze kad je prevod kodovan sa UTF-8. Treba samo da otvoriš titl u notepadu i dole ćeš videti da stoji encoding ANSII ili UTF-8. Treba da stoji ANSII i prevod npr. ako je upisan  Now you see me ti dodaj na kraju .srt i tako ga snimi.

 

I na kraju kad se stavi film na USB-u treba da sadrži 2 fajla.  1. Film i 2. prevod filma

 

Now you see me

Now you see me.srt

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala ti brate sto se trudis da mi pomognes,sad snimam neki drugi film pa cu probati da primenim ovo sto si napisao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...