Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Bobi D

Lancia Lybra 1.9 JTD - lampica akumulatora na displeju

Recommended Posts

Prvo pozdrav svima!

Ovako pre mesec dana kupio sam akumulator Flash Power 74ah 680a (zatvorenog tipa, odrzavanja bez) na preporuku prodavca. Kada je malo pao minus onih dana kada se razduvalo, a i nisam ga posebno vozio nedelju dana do toga, auto nije hteo da mi upali. Sutra dan sam otisao kod auto-elektricara, jer sam mislio da je alternator u pitanju, medjutim alternator je punio 13.95 i auto nije trosio struju 0.02.

 

Posle dva dana ponovo isto auto nije hteo da upali. Tada sam i prvi put primetio tu lampicu na displeju, ne crvenu lampicu na tabli iza volana vec zutu lampicu na displeju. U pitanju je znak zute boje na kojem je prikazan akumulator sa nacrtanim polovima i iznad koje pise STOP. Lampica se pali s vremena na vreme, obicno kada prvi put u toku dana startujem auto. Bio sam ponovo kod elektricara i za vreme dok je bila upaljena lampica punjenje je isto bilo 13.95-13.98. Bio sam i u servis akumulatora, decko je na brzaka proverio i konstatovao da je akumulator u redu. Vec nekoliko dana imam problema sa paljenjem auta, redovno mi se preko noci isprazni akumulator.

 

Veceras sam skinuo i kleme i izmerio jacinu od 13.9 cisto da izbacim mogucnost da mi se eventualno ukljuci nesto samo od sebe u autu. Slikacu lampicu kada se sledeci put bude upalila, a do tada ako neko zna pomoc bi mi znacila

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto se tice alternatora...punjenje treba da bude preko 14.40... moja lybra pod punim opterecenjem puni 14.72...

sve ispod 14 nije dobro...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto ne znaci da tvoja lybra ima ispravan napon punjenja, ili unimer nije tacan. Napon ne sme preci 14,4v

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baci pogled na ovu temu:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/48972-provera-stanja-alternatora-akumulatora/

 

Tvoj alternator je na granici punjenja, tj. nisi nam napisao koliko je pod opterećenjem (upališ duga, maglenke, itd...), tada verovatno spadne na ispod 13.8 V.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto se tice alternatora...punjenje treba da bude preko 14.40... moja lybra pod punim opterecenjem puni 14.72...

sve ispod 14 nije dobro...

Ne sme da puni iznad 14.4v. Inace sinoc oko 23h sam skinuo kleme i napon je bio 13.9 danas oko 12h sam izmerio napon 12.84v.

Baci pogled na ovu temu:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/48972-provera-stanja-alternatora-akumulatora/

 

Tvoj alternator je na granici punjenja, tj. nisi nam napisao koliko je pod opterećenjem (upališ duga, maglenke, itd...), tada verovatno spadne na ispod 13.8 V.

Kada sam merio bio je pod opterecenjem. Evo sada sam ukljucio duga, maglenke i grejanje na najjace puni 13.94, kada su iskljucena svetla puni 14.13-16

Share this post


Link to post
Share on other sites

Povremeno neko stop svetlo zakaze. Taj signal nema veze sa punjenjem i akumulatorom. Obavestenje o losem punjenju ili losem akumulatoru se nece pojaviti na ekranu. Pogledaj mase i kontakte na zadnjim lampama i sijalicama.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

sto se tice alternatora...punjenje treba da bude preko 14.40... moja lybra pod punim opterecenjem puni 14.72...

sve ispod 14 nije dobro...

Ne sme da puni iznad 14.4v. Inace sinoc oko 23h sam skinuo kleme i napon je bio 13.9 danas oko 12h sam izmerio napon 12.84v.

 

punjenje akumulatora dozvoljeno do 14.6v max... :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...