Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
setozar

Lancia Lybra 1.8 - prevelika potrošnja gasa?

Recommended Posts

imam auto lancia lybra 1,8 uvezena sa auto gasom, vozim je 5 meseci,i prosecno mi trosi  12-15 litara u gradu a  na otvoreno oko 10 lit

Meni je to malo vise ne znam kako da smanjim, i gde da vidim tacno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj auto troši oko 11-12 litara benzina po gradu i to umerene vožnje.

Čini mi se da ti je potrošnja gasa ok, naročito kada se ima u vidu da je zimsko vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

potrosnju na otvorenom mozes da smanjis, siguran sam, ako vozis ne preko 90 km/h, u najvisem stepenu prenosa.

u gradu je vec malo teze, proizvodjac navodi da Lybra limuzina trosi 12 litara a Lybra karavan 12,4 litara na 100 km, tako da je tvoja potrosnja gasa sasvim pristojna za auto tezak oko 1300 kg.

i jos nesto, na koliko stepeni ti prebacuje na plin? Sad u zimskom periodu ti preporucujem da namestis da ti prebacuje na plin na recimo 65 o C, time ces sigurno smanjiti potrosnju gasa :evil:

salim se malo, bez ljutnje, ali neko ko je sa benzina presao na plin dobro znam kakva mi je to usteda, a imam utisak da neki ljudi ocekuju previse.

Za utehu, moj 1.6 trosi oko 12 litara plina u gradu, a cesto i na auto putu isto toliko....

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kod mene je ista potrosnja od 12-15 lit. plina gradska voznja zavisi od vremena i nacin voznje,i to sa nove svecice,nove filtre. Ne brini to je to ali se ipak isplati s obzirom na to koliko trosi benzina kad saberes, ispada isto kao da vozis mali gradski auto na benzin,a vozis limuzinu od 130 hp.Svako zadovoljstvo ima svoju cenu.Na otvorenom do 120 km trosi od 9-10 lit. ali ako zelis brzu voznju iznad 120 budi spreman nad 12 lit.

 

Pozdrav 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plinski uredzaj na tim motorima mislim da mora da je sekvencionalni,moji je LANDI RENZO.Obicni moze da se ugradi samo na karburator ili mono point sisteme.

 

Pozdrav 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam lybru sa istim motorom. potrošnja u gradu do 12l, bez obzira kakvi vremenski uslovi bili. Na otvorenom zavisi od vožnje, ali ne preko 10l ! 80% puta koji ja prelazim (a prelazim godišnje oko 35000-40000km) je autoput ili magistrale. Prosečna na autoputu mi je 140km/h. Nikada nisam vozio 90km/h pa da znam kolika je potrošnja pre toj brzini na neke duže staze!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...