Jump to content
FAS Goran
filip92bravo10

Fiat Bravo - razlike u ''vešanju'' zavisno od verzije?

Recommended Posts

Razlike postoje kad je težina različita, npr. benzinci i dizeli, ili benzinac 1.2 i 2.0 pod haubom.

Nema razlike između tih verzija koje pitaš. Čak ne znam ni da ima 1.6 GT, ima sa 1.8 motorom. Možda ima i sa 1.6, ali sam pre svega viđao GT opremu kod 1.8 verzija sa 113 KS.

Share this post


Link to post
Share on other sites

u saobracajnoj mi pise sx oprema,a ukucam broj sasije na eperu i izbaci mi fiat bravo 1.6 gt,a inace mi je prilicno tvrd napred i oseca se bukvalno svaka neravnina,a o zakrpama da ne pricam,pa zato pitam,inace ja sam video samo jednog na netu sa gt opremom a 1.6 motorom,tako da moguce da ih ima ali da su retki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda je neko sekao/sabijao fabricku oprugu ili je mozda amortizer zaribao ili stradao skroz pa da udara u odbojnu gumu amortizera jer nema dovoljnu silu da zaustavi oscilovanje tocka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

da je secena ili sabijana opruga bio bi dosta nizi napred sto nije,a amortizere sam proveravao i ok su, i ceo trap je utegnut maksimalno,jednostavno je tvrd napred,zato sumnjam da ta gt oprema podrazumeva i tvrdje vesanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

amortizere mi je proveravao majstor,odvezao sam kod njega da menjam,i on mi je rekao da ne treba da se menjaju da su dobri,nisam merio visinu,ali bi kad gledam sa strane, u druge 1.6,rekao da su iste visine,naravno gledao sam u one sa 14icama jel su i meni 14

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala,provericu kad budem prolazio pored ovog lav auta,skoro sam uzeo auto pa sad pocinjem da ga sredjujem polako,prva stavka mi je motor zbog potrosnje ulja,ali me i ovo oko tvrdoce nervira pa bi da i to resim ako se moze resiti,ako nije fabricki takav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne gledaj to što piše u saobraćajnoj. Ja kad sam prošle godine registrovao auto, one dve šalteruše su se dogovarale šta će da upišu  :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sto majstori gledaju ne vredi ni 5%... Moze da pogleda samo da li curi ulje sto je inace poslednja stavka vecinom u stradanju amortizera, pre toga obicno dobiju luft i izgube deo sile, a bilo kakva ljuljanja auta i slicno vrede samo kod amortizera koji izgube totalno silu a onda vec to mozete i u voznji da skontate jer ce auto da se ljulja i verovatno da lupa amortizer... Da bi barem malo preciznije mogao da ga kontrolise potrebno je demontirati amortizer sa vozila i imati iskustva u tome i dobar osecaj u ruci ili otici u takav servis sa specijalizovanom masinom i proveriti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma cuti bar su se dogovorile :D

jugisa verovatno si u pravu ali sa druge strane cisto sumnjam da bi majstor rekao da su dobri i ako nisu,i time izbije sam sebi par desetina evra iz dzepa,mada cu ipak proveriti u lavu ovih dana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko ja imam iskustva sa majstorima, vecina ne voli da menja amortizere na amortizerima a i posto imam iskustva sa mnogo amortizera mogu i da zakljucim da mnogi i ne znaju da ih zamene jer sam brdo puta naleteo da fale delovi u solji amortizera... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...