Jump to content
FAS Goran
bravo_suite

Fiat Bravo 1.9J TD GT 101KS Unij

Recommended Posts

Pozdrav, narode. 

Vec neko vreme pratim forum, al nikako ne nalazim vreme da predstavim svoj auto.

Vozim Fiat Bravo 1.9JTD GT od 101ks, 2001.godiste. Oznaka je "Unij", bar je tako pisalo u Svajcarskoj saobracajnoj... nesto najslicnije Suite verziji. 
Auto sam uzeo u Svajcarskoj pocetkom Januara ove godine, a registrovan je na nase table polovinom Marta. Auto je doteran na tockovima, i do sad nisam imao neka velika ulaganja - odradjen mali servis odmah na startu, i zamenjena manzetna homokinetickog zbloga sa viljuskom. 

Ne bih znao sta sve ukljucuje Unij paket opreme, ali ima bukvalno sve - kozna sedista, fabricki CD player, automatsko gasenje/paljenje svetla, neke torbe za odlatanje sitnih stvarcica u gepeku, ...

Do sad sam prezadovoljan automobilom, presao sam oko 3000 kilometara, nisam imao neke pehove i kvarove (da kucnem u drvo), sluzi me besprekorno. Ono sto mi se ne svidja, jeste sto je mnogo tvrd. Na njemu su fabricke 15ice sa Dunlop Fastresponse gumama u dimenziji 185/55 r15 82V... bilo je u planu i nesto vece, neke 16ice, ali sam na kraju odustao, ipak mi je vaznija koliko-toliko udobnija voznja, no izgled.

 

Potrosnjom sam takodje zadovoljan. Posle 665.3 predjenih kilometara i 45.17l potrosenih, dolazi se do brojke od 45.17*100/665.3= ~ 6.8 l/100km . Svih 665km ispucanih u gradu, nisam vozio vani. Uglavnom lagana voznja, 100tku i 3000rpm sam retko prelazio. Metod - od cepa do cepa.

 

 

Neke specifikacije automobila:
Zapremina: 1910cm3
Maksimalna snaga: 74kW (101ks)
Maksimalni obrtni moment: 200 Nm
Maksimalni obrtni moment RPM: 1500 rpm
Najveća brzina: 185 km/h
Ubrzanje 0-100: 10.6 sec
Masa praznog vozila: 1245kg (iz saobracajne)
Urbana potrošnja: 7,2 l/100km
Vangradska potrošnja: 4,4 l/100km
Prosečna potrošnja: 5,4 l/100km

*************

Evo kako je auto izgledao po registrovanju:

CIMG1312.jpg CIMG1313.jpg CIMG1314.jpg CIMG1315.jpg
CIMG1316.jpg CIMG1317.jpg CIMG1318.jpg CIMG1319.jpg
IMAG0190.jpg IMAG0191.jpg IMAG0194.jpg IMAG0197.jpg

*************
Posle detaljnog pranja i ciscenja, i postavljanja letnjeg seta guma:

IMAG0489.jpg IMAG0490.jpg IMAG0495.jpg IMAG0498.jpg 
 
IMAG0491.jpg IMAG0493.jpg

*************
Ciscenje enterijera mlekom za kozu i kokpit.

IMAG0649.jpg IMAG0666.jpg IMAG0667.jpg
IMAG0669.jpg IMAG0670.jpg IMAG0673.jpg

 

*************
Zamenio sam farove, ugradio Marea-ine sa socivima. Postavio OSRAM Hyper H1 sijalice, postavio LED lampice za kabinsko osvetljenje, osvetljenje u kaseti i gepeku, kao i LED pozicije, tako da auto sada izgleda ovako:

IMAG0992.jpg IMAG1003.jpg

 

IMAG1101.jpg IMAG1108.jpg IMAG1109.jpg

I jos par u mraku za kraj :)

CAM00103.jpg CAM00112.jpg CAM00109.jpg CAM00119.jpg

 

 

U planu su xenon svetla, 5000k, promena lonca i postavljanje neke izduvne cevi (stidljive dvocevke), i mozda zatamnjivanje stakala... mada je i ovo fabricko zelenasto tonjiranje skroz super, narocito zadnji box stakala, dosta je tamniji u odnosu na prednja.

P.S. Sry ako sam malo smorio slikama, ali sam neke stvari samo prekopirao sa drugog foruma  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odličan primerak, svaka čast :thumbup:

 

Ova profilna je u Kg-u na šarenoj pijaci?

Edited by SikterBre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lep auto svaka čast!Ovakav kakav je sad i po meni ništa više,sve preko toga bi......

i felne su mu vrh.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlican auto, vidim ugradio si Osram Cool Blue Hyper, reci mi kako svetle nocu na putu, jel nisu slabe posto imaju onu plavu boju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

fantasticna oprema nema dalje :)
auto jako ocuvan, jedino sto mi se ne svidja na fiatima je lak, koji cak i kad je kao nov izgleda kao da su stedjeli na njemu, i lakirali skroz tanko pa to nije bas vrhunski

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Borko16v

Zavisi koje farove imas. Ako imas standradne staklene sa rebrima, onda ce jako lose da svetle. Ako imas Marea-ine sa socivima, onda je to dosta bolje.
Boja vuce na plavicasto/belo svetlo, ali ako uporedis Hyper i LED pozicije, onda Hyper izgleda zuckasto u poredjenju sa skroz plavim LED-om (koji je 6000k).

Za gradsku voznju i delimicno osvetljene puteve su ok, mogu da posluze. Na otvorenom neosvetljenom putu nisu bas najsjajnije, ali su opet bolje od prethodne kombinacije koju sam imao - standradni farovi sa rebrima + zute sijalice. Takodje su lose po kisi, mokar asfalt prosto guta plavicasto svetlo. Isti slucaj i sa maglom, cini mi se da bih bolji rezulat imao sa nekim drugim sijalicama.

U kombinaciji sa LED pozicijama to jako lepo izgleda, ali bih ti ipak preporucio Cool Blue Intense 4200k, mnogo prijatnija boja i jace svetle. Ili ugradi xenone 6000k, i time ces da dobijes i jace i plavo svetlo.

 

cxcb10301.jpg  cxcb10302.jpg
 
cxcb10303.jpg  cxcb10304.jpg
 

 

Evo kako izgleda pored LED pozicije:
 
cxcb10305.jpg

*****************************
@AnDel

Spediter mi je bas skrenuo paznju za lak i boju, rekao mi je da je uvezao gomilu Brava, ali da ni jedan nije imao ovako ocuvanu farbu i lak, postoji verovanje da je to kvalitetnije odradjeno posto je namenjen za svajcarsko trziste. Ne samo za konkretan primerak, nego za svaki auto namenjen njihovom trzistu.
Da li su to neke spediterske fore, ili cinjenice, nemam pojma i ne zanima me mnogo, ali opet je lepo kad se tako nesto cuje. Video sam gomilu oljustenih Brava u Kg-u, da kucnem u drvo, posle pranja i ciscenja, auto je kao iz fabrike :)

Btw, spediter mi je dao ponudu za auto, al nije moglo, BRE! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Glupo i kisovito vreme prethodnih dana me je nateralo da danas izdvojim sat vremena i ocistim enterijer. Usput se igrao i telefonom, pa napravio "par" slicica.

 

CAM00237a.jpg CAM00225a.jpg CAM00229a.jpg CAM00245a.jpg CAM00238a.jpg

CAM00247a.jpg CAM00236a.jpg CAM00239a.jpg CAM00240a.jpg CAM00242a.jpg

CAM00248a.jpg CAM00260a.jpg CAM00256a.jpg  CAM00264b.jpg CAM00266a.jpg

 

Usnimah i jedan klip u nadi da ce ispasti bolji od par prethodnih koje sam kacio

 


Share this post


Link to post
Share on other sites

Odličan Bravo! Posebno mi se ova koža unutra dopada  :turned:

Edited by Delic9

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dopada mi se što je u originalnoj formi posle toliko godina, jeste da bi mu neke 16 legle vrhunski, ali ne menjaj ništa, samo ga održavaj kao i do sada :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

16ice su bile u planu, al je i sa 15icama auto mnogo tvrd.
Jel je kog GT drugacije vesanje? Vozio sam drugovu Bravu, bila je meksa, ali sa druge strane Bravo ostavlja osecaj da bolje lezi na putu.

Edited by bravo_suite

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do danas je bio ubedljivo najprljaviji na svakom parkingu, stop svetla skoro pa da se nisu videla od prasine... i ko zna koliko bi se jos tako vozio, da me sutrasnje putovanje nije nateralo da potrosim sat i po vremena :)

 

Patosnice i pod usisani, kokpit premazan i ociscen sredstvom iz prvog posta, koza premazana mlekom (takodje iz prvog posta), prozori izglancani, bukvalno su kao ogledala... jbte, zaboravio sam kako moze da bude lep kad je cist! Sat i po vremena je bilo potrebno da se osecam isto onako kad sam ga prvi put ugledao.   :unworthy:

 

 

CAM00138.jpg  CAM00141.jpg  CAM00143.jpg

 

 CAM00144.jpg  CAM00149.jpg  CAM00159.jpg

 

P.S. U pozadini je ocev Polo 6n2, nista manje tretiran od mog danas, cakli se :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tebi treba dati status administratora, ne skidas se sa foruma, i nista ti ne promakne  :laughing:

 

Ma ne bih imao kad da se bakćem sa tim, a uglavnom najviše pratim predstavljanja, pa mi zbog toga ništa ne promakne :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...