Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Ja sam ih uzeo od jednog prijatelja, koji je hteo da ih stavlja na neku mazdu, radio je auto, kupio sve novo, pa iz nekih njegovih razloga nije mogao da ga završi, pa je rasprodao sve delove, i među njima su bili moji farovi, koji nisu ni bili montirani na autu.. Ali ima ih kod Shiva Automotive, koštaju oko 170e.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlican punto, bas mi se svidja. Kao sto rece Sikter, ja bih dodao samo stopke od 2b i nista drugo, a felne su mu legle extra, samo il ga spustaj ili ih skidaj, i, daj jos neku sliku da se vidi i od pozadi i unutra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druze, odlican Ti je Punto. Ja da sam na tvom mestu, samo bih mu stopove promenio, za one sa Punta mk2b. Sve to tako ostavi i ne diraj nista! I obavezno daj neku sliku unutrasnosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odličan punto, super izbor felni, clean look, lepi farovi (možda mi je hauba malo previše ali o ukusima se ne raspravlja).

Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Felne su skinute, kao što rekoh, idu druge, OZ Racing 15tice, samo da ih uradim i biće stavljene. A što se tiče ostalih stvari, Spuštanje ide defitinivno, štopovi, i možda, ali možda promenim spojler, imam kod kuće i Abarthov, ovaj što je trenutno na autu, a imam i Sportingov, onaj malo manji, njega bih stavio, nekako se više uklapa u liniju.. I na predjem braniku bih zatvorio i onu rupu iznad tablice što sam izostavio prošlog puta kad sam ga radio, i što se tiče spoljašnosti, to je gotovo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lep puntic, dovoljno je malo spustanje od napred :D .

Nego ove obrvice i zatvoreni branici mi sve nekako vuku na ''dzerman stajl'', a kada je vec auto u tom fazonu ja bi tu zveknuo neke distancere od 3 cm, da tockovi izadju napolje i nista vise....e da i ja bih skinuo onu nalepnicu sa zadnjeg stuba, mnogo bode oci...kad je crn neka bude crn :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

oooooooooo jos jedan crni punto :D dakle moj puntisa ima brata :D hahahah :D neka je sa srecom buraz i da te sluzi 1.000.000 kilometara :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@greenpunto, može da bude a i ne mora da znači :D Nalepnica leti odatle svakako, to je bezveze stavljeno, mada možda stavim neki mali natpis, čisto da ima nešt' :)

@EDO_SA ima ima, vidiš nisi ni znao, više je polubrat, nije im isti ćale :D

Hvala hvala, služi me već ihaaa :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

@EDO_SA ima ima, vidiš nisi ni znao, više je polubrat, nije im isti ćale :D

Nije im ista krvna grupa (benzin/dizel) :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo nekih svežih slikica, od juče, u zimskoj idili (sa zimskim uzanim gumicama) :D

IMAG0424.jpg IMAG0425.jpg

IMAG0426.jpg IMAG0298.jpg

Uskoro ću postaviti slike kako se i šta sve radilo na njemu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ohoho, sviđa mi se, imaću to u vidu :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravih mali Foto Sešn sa mojim Đuntom pre nekoliko meseci, pa rek'o evo da ga podelim sa vama... Bio sam zadovoljan autom tada, ali i dalje mu fali još po nešto, kao na primer spuštanje! :D

Evo i slika...

DSCF4349.jpg DSCF4350.jpg DSCF4351.jpg

DSCF4352.jpg DSCF4354.jpg DSCF4357.jpg

DSCF4359.jpg DSCF4368.jpg DSCF4370.jpg

DSCF4373.jpg DSCF4389.jpg DSCF4392.jpg

Iskreno se nadam da vam se dopadaju slike :fun:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno ni meni se ne dopada kako BadLook stoji na Puntu, ali podržavam jer se vidi da je sve na svom mestu, bez nekog preterivanja... Konkretno zadnji branik sa ovim izduvima mi je pun pogodak, nešto što ja planiram već duže vreme da odradim sa svojim, bukvalno sam baš ovako to zamišljao, dok bi na prednjem ostavio one dve škrgice dole, a zatvorio bih ovu centralnu gornju rupu... Što se spuštanja tiče, postojalo je u AP Sportu jeftino i jako kvalitetno rešenje Osrav-ov set štelujućih sportskih amortizera sa oprugama u kompletu i koštao je oko 260 eura, bukvalno ga odvijaš i zavijaš koliko ti hoćeš i šteluješ mu visinu, pa kad dođe zima ga opet popneš u vis, odlična i praktična stvar, ali su nekim čudom iz meni nepoznatih razloga rešili da mu odjednom nabiju cenu sad to isto košta nešto više od 550 eura...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se spuštanja tiče, postojalo je u AP Sportu jeftino i jako kvalitetno rešenje Osrav-ov set štelujućih sportskih amortizera sa oprugama u kompletu i koštao je oko 260 eura, bukvalno ga odvijaš i zavijaš koliko ti hoćeš i šteluješ mu visinu, pa kad dođe zima ga opet popneš u vis, odlična i praktična stvar, ali su nekim čudom iz meni nepoznatih razloga rešili da mu odjednom nabiju cenu sad to isto košta nešto više od 550 eura...

Pa, krenulo da se prodaje, Srbija je ovo, osisaj sve koje mozes.

Inace, slazem se za badlook, mada ukusi su razliciti.

Edited by Ivan BG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno ni meni se ne dopada kako BadLook stoji na Puntu, ali podržavam jer se vidi da je sve na svom mestu, bez nekog preterivanja... Konkretno zadnji branik sa ovim izduvima mi je pun pogodak, nešto što ja planiram već duže vreme da odradim sa svojim, bukvalno sam baš ovako to zamišljao, dok bi na prednjem ostavio one dve škrgice dole, a zatvorio bih ovu centralnu gornju rupu... Što se spuštanja tiče, postojalo je u AP Sportu jeftino i jako kvalitetno rešenje Osrav-ov set štelujućih sportskih amortizera sa oprugama u kompletu i koštao je oko 260 eura, bukvalno ga odvijaš i zavijaš koliko ti hoćeš i šteluješ mu visinu, pa kad dođe zima ga opet popneš u vis, odlična i praktična stvar, ali su nekim čudom iz meni nepoznatih razloga rešili da mu odjednom nabiju cenu sad to isto košta nešto više od 550 eura...

Hvala na pohvalama i kritikama, svako ima svoj ukus, mada sam to radio pre godinu dana i jače, sada bih to malo drugačije, i tu rupu bih zatvorio, spustio bih ga, stavio bih Sportingov kačketić i skidanje nalepnica, stavljanje OZ felnica koje će mu stajati perfektno, štopovi od mk2b, i dodavanje još muzike (koju nisam još uvek predstavio) :D

Imao sam ja u ponudi štelujuće sa sve amortizerima za 150e, ali tad sam imao i preče stvari... U svakom slučaju, kada sam radio auto, bio je jako oštećen od prethodnog vlasnika i bio mi je cilj da ga vratim u fabričko stanje, pa sam mu usput i dodao par modifikacija, bitno mi je jako da je sve pod konac, da je lepo i funkcionalno.. Sada me zeza par sitnica (na primer, vozačevo sedište nema oprugu za podizanje, pa kad spustim naslon, ne može da se pomera), ali rešavam sve usput lagano :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@EDO_SA I ja se slažem sa tim, ali šta ću kad sam naleteo na ove, mada sam razmišljao da ih otvorim i prefarbam taj hromirani deo u crno mat, mislim da bi bilo mnogo lepše :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo kao što sam obećao, neke slike iz izrade modifikacije mog Đunta. Nisam slikao sve, više se radilo nego što se slikalo, ali imam po nešto da pamtim te dane... Autu su za početak skinuti branici i farovi, a kasnije hauba, krila, pa se polako dorađivalo i spremalo za kompletno farbanje i poliranje :)

Evo ovako je to izgledalo...

Prvo varenje badlook-a i skidanje znaka sa haube:

IMAG0063.jpgIMAG0066.jpgIMAG0068.jpgIMAG0070.jpg

* Onda ide skidanje poliesterskih obrvica sa farova, koji su me strašno iritirali, i poliranje istih:

IMAG0065.jpgIMAG0073.jpgIMAG0074.jpg

* Pa malo zezanje oko prednjeg branika... Zatvaranje viška rupa sa istom plastikom i ojačavanje sa unutrašnje strane, skinute škrgice i plastična mreža-rešetke sa velikog otvora (i pogrešim što nisam zatvorio i rupu na braniku iznad tablice, biće urađeno nekad valjda):

IMAG0076.jpgIMAG0078.jpg

* A sada malo zezanja oko elektronike, tada kad sam to radio, nigde po netu nije bilo uputstava, pa sam sam započeo, pa šta mi Bog da, i dao mi je uspeh, posle dosta truda, i to je izgledalo ovako:

IMAG0091.jpgIMAG0093.jpgIMAG0097.jpg

* U međuvremenu, Đunto je blejao i čekao svoje delove i izgledao je ovako :construction: :

IMAG0170.jpg

* Ubrzo je sve spremljeno za farbanje i poliranje celog auta, ofarban je i izmatiran za poliranje:

(Uslovi se vide na slici, znači seoske radinosti)

IMAG0179.jpg

* Sklopljen, ofarban, ispoliran i spreman za dalji rad :smoke:

IMAG0150.jpg

* Dobio je i Angel Eyes farove i xenone...

IMAG0297.jpgIMAG0332.jpgIMAG0102.jpg

* Dobio je i malo bolji izduv, sportski lonac iz servisa PIRKE i po jedan izduv na obe strane:

IMAG0419.jpgIMAG0420.jpg

* Sve je to na kraju izgledalo ovako, kao što je već prikazan:

DSCF4350.jpg

DSCF4349.jpgDSCF4364_1.jpg

* Felne su mu malo bile prevelike za svakodnevne potrebe, pa sam bio primoran da ih promenim, pa u zamenu su mu došle OZ Racing Supertourismo 15", one se još rade, ali biće gotove uskoro...

IMAG0347.jpgIMAG0351.jpg

* Ima tu i stvari koje sam mu ranije radio, a nije prikazano iz razloga jer nemam slike toga.. Stavljeni su mu i Sporting pragovi, Abarth kačketić, zatamljen ceo 80% lumar folijom i ozvučenje, Blaupunkt subwoofer, Magnat pojačalo, Magnat elipse na dasci...

PAŽNJA - Sve što je rađeno na njemu, radili smo ja i moj ortak, kome sam zahvalan na svakodnevnoj pomoći, da bi postigli ovakve rezultate, dosta smo učili o svemu jer smo bili u takvoj situaciji da smo morali sve sami da radimo, i bilo nam je zadovoljstvo. Iako se ne bavimo tim stvarima, sve smo radili sami, nabavili alat i počeli da radimo, bez garancije da ćemo uspeti, ali eto, dobro smo se informisali i sve je ispalo kako treba :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super! Najlepse je kad covek sam odradi pa posle svih muka stanes i uzivas u tome sto si odradio...neprocenjivo! :unworthy: Steta sto nisi uzeo crne farove ali nema veze,mogu i ti da se ofarbaju. :turned: I sa 15-icama ima da izgleda super,to je najbolji kompromis za nase uslove. :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, meni je bezveze tuning styling, ili bilo šta drugo, da uzmeš skupiš gomilu para i odneseš nekom da ti uradi, nije to to. Najlepše kada uradiš sve sam, i znaš da ceniš to što imaš, pa makar i to bilo nesavršeno, ali si ga bar sam uradio, naučio si nešto novo i diviš se i uživaš u svom radu :)

Farove sam i nameravao da ofarbam u crno, samo mi je problem što mi je auto potreban svakog dana, idem na posao i ne mogu bez njega, Kada budem našao neki višak vremena, odradiću i to i još po nešto, prednji branik i felne moram da završim, mada sam ih pripremio, samo još da ih ofarbam :)

I naravno patosiranje :smoke:

PS Stavljeni su i štopovi sa mk2b, samo što još uvek nisam stigao da ih slikam, sinoć kasno sam ih stavljao :laughing:

Edited by n3nE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka čast :unworthy: Kako si odradio zadnji branik, tj kako si zatvorio i oblikovao ove rupe gde ti izlaze cevke od auspuha?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...