Jump to content
FAS Goran
Red Dragon

Lybra 1.8 16v / 2.0 20v - povećana potrošnja ulja?

Recommended Posts

Pre neki dan sam otisao u radnju da kupim ulje da dospem malo u libru 2.0 20v i sad sipam sinteticko 10w-40 , prodavac mi je dao 10w-40 polusinteticko . Hteo sam da pitam ima li razlike da li da sipam ili ne ? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polusintetika i sintetika mogu se mesati bez problema.Mineralno se ne mesa sa sintetikom, polusintetikomi i grafitnim uljem.

E sada, zasto bi to radio kada mozes da se vratis u radnju i zamenis za ulje koje vec koristis u svom vozilu.

Edited by kičerica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa moram ulje je pri kraju a preso sam 11 000 od zamene a sad nova pa niko ne radi

:D hvala na savetu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne poznam ove benzin motore,ali mi je onako laički, potrošnja od 2l na 10000km u ovako modernom motoru prevelika, pogotovo za benzinca. Imao sam ih nekoliko, doduše ne Talijana, ali mi nijedan nije trošio više od 0.5L na 10000km. Problem može biti u gumicama ventila. Na Passatu 1.8 sam imao taj problem. Tada je u stanju potrošiti i litru na 3000km. Poslije zamjene max 0.2l na 10000km.

Uporedbe radi, Lybra 2.4JTD uzima oko 0.5l-1l na 15000km, kompresija je duplo veća a ima i turbinu.

Toliko od mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ne znam cak i majstori kazu da italijan mora da potrosi :D a meni je kompresija ODLICNA :)

a trosi 2L na 10.000km

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cekajte vi smatrate da je to velika potrosnja? Nije bas 2L na 10000 ali negde oko 1.800

ne znam, pitao sam majstora kaze:"OK POTROSNJA" isto na ovoj temi mi je neko odgovorio da je potrosnja sasvim OK sad ne znam :\

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja licno menjam na 9000km...1000 km me ne vadi...a pitao sam zato sto vidim da dosta ljudi kazu na 15000 trosi toliko...pa rekoh... :ball: :ball:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sipam Seleniu wr i mijenjam na 15.000 . Troši oko pola litra. Ipak je bitan i vremenski interval. To je kod mene 6 mjeseci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozzdrav,nisam sajt posecivao dugo,evo posle ove zamene ulja,sipao sam seleniju gold ,evo posle 1000km gram ulja nije potrosila moja libra 2.0 20v

Share this post


Link to post
Share on other sites

Selenia Gold nije uopšte loše ulje ali mislim da si trebao malko više da se otvoriš i sipaš nešto bolje!

 

Tvoj motor (u Libri) koliko vidim je 5.20, što znači 5 cilindara sa 4 ventila po cilindru, Selenia Gold nije najbolje rešenje za viševentilske motore, naročito ako imaju i varijabilni usis. 

Tačnije, odlična je za Punto 1.2 8V i novčanike vlasnika pomenutih mašina.

 

Potrošnja ulja zavisi i od stila vožnje, možda najviše.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ga nikad koristio. Ali sve sto sam cuo o njima bilo je prilicno ok. Generalno naci original ulje bilo kog proizvodjaca i nema problema. Imas prilicno povoljno od uvoznika ELF ulje, a firma se zove Profaco. Ja sam nesto od njih uzimao i mogu ti reci da imaju prilicno niske cene, da ne poverujes, kao da se radi o nekom muckanju, a ljudi su uvoznici, nema zezancije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ee imam jedan problem,nisam merio ulje duze vreme od kad sam zamenio,sipano je total 10w-40 quarz ,curelo mi je dole na semeniku posto je otis'o :( ,majstor je rekao da tu nemoze da iscuri mnogo i da to nece da pravi problem da ne dajem pare jer mora da mi skida ceo menjac za taj semenik,medjutim ulja na sipci nema,sad sam kupio i dosuo litar ,proslo je oko pola sata mozda sat,ja pogledao opet nista :( , dal je potrosio ili sta je ne znam :\ ali me brine, uglavnom motor je dobar ,palio na -27 bez ikakvih problema molim vas pomooc :( :( 

Share this post


Link to post
Share on other sites

"SemeNIK"...mislis na "SEMERING"? :-) Kako god,ako ti jos uvek ne pokazuje ulje na meracu,sipaj jos litar,ili sipaj dokle god se ne pokaze ulje na meracu...izgleda da je taj motor mnoooooooogooooo potrosio/prosuo ulja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili bas dugo nisi merio ulje ili kao sto kaze kolega Sedla,mnogo ga trosi...to je semering na menjacu,pa i moze poprilico da izbacuje,pogledaj da li curi negde,vidi da li ostavlja fleke kada si parkiran.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ostavljao mi fleke i to dosta ,sad ne,ali ja dosuo litar i nema ga na sipci ,dal izbacuje ili trosi ne znam,ali uglavnom oteracu ga kod majstora,nebi smela toliko da potrosi,jel znam da motor nije los ,motor je odlican ,kao sto rekoh na -27 pali iz cuga,i dobra kompresija,sta mislite sta je majku mu :( ??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sipaj ti njemu ulje  na maximum pa kontrolisi par dana prvo pa onda kod majstora sa km i potrosnjom ulja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...