Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

:( pa sta meri ondakoj moj :) kako god ovo je jako lakse za moj novcanik :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

uh...jos jednom me je moj puntis iznenadio,danas sam isao do jagodine do aqua parka u povratku mi se pruzila prilika da ga malo istestiram,na plin i sa klimom doguro je fantasticnih 160 km-h... na benzin bez klime skoro 180 km-h nisam smeo vise ali me je prijatno iznenadio,nije bilo nikakvih problema cudnih zvukova sem remusa koji prede i dize adrealin.... odlican osecaj auto je potpuno stabilno isao ako uzmemo u obzir da sam pre njega vozio punta sa 13 - icama gumama gde nisam 120 prelasio bio sam ko na rolerima drugari osecaj prelep naravno ovo sam samo istestirao ... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

to mi je bio prvobitni plan imao sam dva auta jedno vreme i ovaj sam planirao za grad a veci za putovanja,ali posto zivimo u Srbiji eeee,onda jbg... nece da moze ;D o dve masine spao sam samo na putica :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Retko dobar Punto. Steta je da ga prodajes, ulozeno prodajom tesko da mozes da vratis. Jedino da ga prodajes odvojeno od felni i jos koje cega, sto imas naknadno ugradjeno na njemu.

Sa srecom u prodaji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

polako ali sigurno odustajem jedini problem mi je sto dosta putujem i neostatak mesta za kofer,razmislicu o koferu, ne dam ga ispod 3000 e mene je taj auto izasao 3700e

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moraš da stvari sagledaš realno i pogledaš koliko drugi traže za Sportinga, tvoj je trenutno najskuplji mk2a na polovnim automobilima, ali da me ne shvatiš pogrešno, jer sam i ja u sličnoj situaciji, jer je mene moj Punto izašao blizu 4.000 da bi bio u ovakvom stanju, a u tu cifru nisam računao veliki i 4 mala servisa od kako je kod mene, plus mnogo cimanja i ulaganja i sve je to rađeno sa dosta emocija i uloženo je puno para i vremena, a bio bih srećan kada bih mogao sad da izvučem 2.300 za njega, tako da te emocije treba ostaviti po strani, jer ljudi uvoze krševe i cene dobrih auta padaju svakog dana... Ja sad da okačim svoj auto na oglas, tako bi mene isto zvali i pričali bi kako ima i jeftinije, a ono opet zovu tebe i raspituju se za tvoj auto jer su svesni da u boljem stanju nego ostali, a niko neće da plati više... U inostranstvu ima dobrih mk2a Puntića koji koštaju i po 3.500-4.000..

Share this post


Link to post
Share on other sites

tu se slazem,ali ako vec znas da je ok i nema boljeg moras biti i svestan cene glupo je da zoves coveka i kazes mu nasao sam za 2500 isti i na to mu kazem kupi taj :D gde sledi odgovor nemagume ni plin !!! ahaha... kapiras. jedna guma i sam znas je oko100e imas ih 8 u mom slucaju plin 450e... malo su bezobrazni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve to stoji, ljudi su cudni, smarace dok god imaju volje.

Tako kad te zovu i kazu ima za 2500, slobodno reci ti kupi taj za dve ipo. lepo si to rekao.

Ja sam opasno resio da promenim auto, i zato sam te startovao za cenu, da vidim, jer je mnogo lep. da ne kazem, zaljubio sam se u tvoj auto. :D

Al nisam toliko u ljubavi sa kintom, al ako se nakupi i ti ne prodas ok.

Moj sutra ide na oglas pa cu gledati sta cu. Kad vidim kolko mogu da izvucem i kolko mogu da dodam imacu okvirnu cifru sa koliko raspolazem.

Imam par automobila koje bih kupio, a medju njima je i punto. zbog potrosnje, cene delova, jer mnogo prelazim km mesecno, a i zato sto je ovoliko lep.

Stvarno lep primerak i ne bih se zezno sigurno da ga kupim od tebe, al jedno su zelje, drugo mogucnosti. Otom potom.

Pozz, srecna prodaja, valjda ima jos ljudi koji cene ocuvan i dobar auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Morate shvatiti gde živite i kako ljudi ovde kupuju automobil. Pogledajte cene vašeg modela na placevima, uzmite 5 najjeftinijih komada i napravite prosek tih cena, toliko realno može da se dobije za auto.

To što je on registrovan, što je sređen, što ima 2 seta guma, što nema ni jednu ogrebotinu, što ima duplo manje kilometara od tih sa placeva, što je uloženo 1000€ u njega, to skoro nikoga (95% kupaca) ne zanima, oni hoće jeftino, pa će posle sami kod majstor Pere da sređuju.

Kao kad bi ja sad tražio 3400€ za Bravu, jer je perfektna, jer ima dobre felne, jer je stanje farbe bolje nego u salonu, jer je registrovana i nema tačkicu ni spolja ni iznutra... Neće da može, mogu da je prodam za 2300-2400-2500 možda, znači gubim 300-500€ za dve godine (plaćena 2750), gubim dve registracije, gubim sve što sam uložio, ali to tako ide sa polovnim kolima, surovo je tržište, ne može drugačije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari za vecinu sto ste napisali ste potpuno u pravu, ipak za nesto niste, a to je da racunate cene "2 registracije" i "4mala servisa" kao nesto sto ste ulozili u kola i to da moze da im podigne cenu.

To ste vi platili i potrosili dok ste se vozili, ne mozes racunati to sto si platio registraciju od pre 2 godine jer si platio da bi se TI vozio,ti si to iskoristio do kraja i od toga kupac nema nista! To je kao da racunas u cenu auta i benzin koj si potrosio. Jedina registracija koja koristi je ona ako je trenutno registrovan, i to ako je registrovan bar jos min 2,3 meseca znaci nesto, a kad kupac gleda, pozeljno mu je 6+ meseci, onda moze reci da ima korist od toga sto si ti platio registraciju.

Isto i za mali servis, ako je zadnji uradjen skoro, pre 1000, 2000km, ima neke vajde od toga (mada je to sitna para), a od toga sto si ti menjao ulje pre 2,3 godine, to si menjao za sebe a ne za kupca.

A veliki servis, ako je radjen (naravno ne pre 80000km, nego pre recimo 20000,30000km), e to je korist za kupca, jer on nece morati da placa servis, i to je plus, i naravno sve delove ako si menjao u zadnje godinu dve, je plus, a ako si menjao pre npr 5,6 godina, to slaba vajda, jer to sto si platio si i iskoristio do kraja i kupac ce sad opet taj neki deo morati da menja u skoro vreme, tu za njega nema koristi.

Isto tako, ako su felne odlicne i gume skoro nove (stare godinu do 2godine), to je velika korist, i tako nesto moze da se racuna u rast cene, dok ako su gume istrosene, jos malo pa za otpad, dzabe, tu nema koristi i niko ti nece uzeti za obzir gume koje si platio xxx evra pre 5,6 godina.. kapirate poentu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ja rekao da treba da računa 2 ili 4 registracije, nego baš suprotno, skoro sve što je uloženo u auto gubi poentu pri prodaji, osim ako se ne nađe jako jako redak kupac koji zna da ceni savršeno stanje auta i nije mu problem da plati više, pa da ne mora da se vucara po majstorima, ali takvi su ultra retki danas, nažalost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tako je kako je. Cim kupis auto ti si puko pare. To je realnost. Gubis cenu konstantno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Delim Vuletovo mišljenje, jer čim nov auto izvezeš iz salona, dovezeš ga kući i parkiraš u garažu, slikaš ga i okačiš oglas na net, možeš da očekuješ da ti ponude u najbolju ruku 1.000-2.000e manje, bez obzira što si ti platio registraciju i ostale troškove koji idu uz to i što nisi prešao ni 5km od salona..

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja se u potpunosti slazem,ali recimo nije mala stvar nov akumulator set guma za leto i zimu za mene su to neke bitne stvari kao i servisi registraciju ne racunam ja sam mog punta uzeo na dva dana do isteka registracije i pri tome dobio jedva 50e popusta :) fin prodavac,jednostvano covek je znao u kakvom je stanju auto,ja sam pre toga pogledao odve u servis i bacio 300e na provere jedno 10 alfica 147 i 156 :) i shvatio da je bolje da dam 500e vise odma nego svaki mesec dana po 50-100 e,ono sto je mene nateralo da prodam ili zamenim punta je prodaja drugog auta ostao sam na puntu,veliku manu ima ( jedina mana! :D ) mesta sa decija kolica u gepeku pa to ljudi od pojacala ne moze da udje a kada udje zaglavi se onako na kant i nece napolje :p malo veci gepek i mislim da ga nebi prodao nikada,a mislim da cu ipak ici logikom nova decija kolica :p ahahaha... mada moram da priznam kada sam ga gledao i merkao i probao... sve ostal oje bilo na strani

Share this post


Link to post
Share on other sites

miske17 : zelim ti brzu prodaju i manji broj smaraca ali ocekuj neocekivane situacije ahahaah...srecno daj link da vidim masinu ;0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne skidaj cenu prodaces ga, ja sam juga 89- to god. za 750 eur. i svi su mi govorili "nema sanse da dobijes toliko, vidi imas to godiste za 300 eur. " i posle 3 mesece ode yugisa za 750 eur. Naravno bio je sredjen ja ga radio za sebe.

Ako ti nije hica cekaj i prodace se.

Edited by kanjavi

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma znam ali sam pukao zbog bezobraznih ljudi,nas u fazonu zovu te i nude neku bezobraznu cenu a sami znaju sta se prodaje po placevima i oglasima... :) naci auto ovakvog izgleda sa 8 guma,plinom,i odlicnom stanju pa mora se plati i ja sam ga svesno iskesirao u to vreme i to lepo... mogao sam na svakom placu da kupim punta odem na more i izlazim po bg metar dana i da mi ostane al jbg ljudi to ne kapiraju,a svi bi ful auto za mali kes nemaaaa ne dam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nedavno (u proslu Subotu) sam kupio Punta Restyling sa lepom opremom (klima, servo, daljinsko zakljucavanje el. prozori i retrovizori, ABS, Board Comp...) Auto je 2003-ce godiste, prva farba (met. siva), 3V. Enterijer je bukvalno kao nov, ne vide se uopste tragovi koriscenja (volan, ruc. menjaca, sedista, pedale, tapacirunzi...). Radi savrseno, sve ispravno do najmanje sitnice. Registrovan jos 3 meseca. Kilometraza na satu je 121.000 Km. Auto sam kupio od Majke Drugovog Druga. Imaju u kuci nekoliko auta, tako da se Punto nije puno vozio. U carinskoj deklaraciji (April 2008) stoji 96.000 Km. Na kartici ispod haube pise da je ulje menjano u Julu, a od tada je presao svega 2.800 km. Uzevsi u obzir generalno stanje auta, skoro da sam siguran da je kilometraza prava. Auto je utegnut, nista ne lupa, ne vuce u stranu i ima 4 nove Zimske gume, kao i novi set kvacila i nove diskove i plocice. Veliki servis radjen pre 25.000 Km, a mali pre 2.800 Km. E sad, nije bas kao nov ima i on mana, a to su Zena ga je sa svih strana po malo ogrebala. Nista strasno (necu ni da popravljam). Auto je detaljno pregledan u servisu pre kupovine i osim par ogrebotina i nekoliko neispravnih sijalica, ima i malo lufta u volanu. E sad najlepse dolazi. Takav auto se krece na trzistu min. 2.500 evra, a ja sam ga platio 1.600 evra!!! Hocu reci da vrednost auta nije ona koliko Prodavac trazi, vec koliko Kupac nudi, t.j. za koliko moze da se proda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ahahaha... to je bas sreca al iracunaj da sredis te ogrebotine i taj luft jos jedno 300e nemas plin bato 500 e min ahaha... pa koliko onda vredi moj auto realno,sa 8 guma registrovan i sve naravno ispravno? mozews ti da mi ponudis koliko imas ali jbbg svaka roba ima svoju vrednost...

Share this post


Link to post
Share on other sites

realno tako je ;D mada sad i nije vreme za prodaju ja verovatno zadrzav puntica ;) nemam snage da se mlatim pratim oglase gledao neke alfe,pa ono je bre strasno ,naci korektan auto postala je misija :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...