Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
cuki93

Fiat Marea 1.6 elx automatik

Recommended Posts

Pozdrav iz Vrnjacke banje. Fiat marea 98 godiste, kupljena 2004,do sad presla 260k km. Srednji nivo opreme, poseduje i automatski menjac. Posto cale nije bas ulagao u spoljasnji izgled, pocela je da se ljusti. Pri tome je i malo udarena, sve u svemu ovde sam da bih uz vasu pomoc i savete povratim stari sjaj. Raspisite se, gde sta i kako da bude kao nova. Pozdrav :welcome:

IMG_6581.jpg IMG_6582.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na dobrodoslici. Ovo su malo starije slike, zamenjena je soferka, krilo i maglenka su kupljeni, cekam samo da majstor zakrpi branik. Posle toga ostaje jos zadnji branik da se zameni, i da se ofarba od krupnih poslova. Okacicu jos slika uskoro, cim je uslikam. :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Farbas ceo auto ili samo neke delove?

Zasto je ovako legao napred ili je to samo takav teren :question::whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Farbas ceo auto ili samo neke delove?

Zasto je ovako legao napred ili je to samo takav teren :question::whistle:

Ne znam, dvoumim se, posto krov je poceo dosta da se ljusti, krila branik, ako ofarbam samo to, plasim se da se ne uklopi boja sa ostalim delovima vrata ili gepek. Takav je teren, slikacu auto uskoro pa cu okaciti slike. :thumbsup:

Neso, Hvala na dobrodoslici :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro došao na forum!!!! :welcome:

Ineteresantan primerak, automatski menjač!!! Kako se pokazao za ovih 260k km?

Moj predlog oko limarije - ako ne planiraš da menjaš auto narednih nekoliko godina, sredi limariju, ofarbaj ga komplet i naravno obavezno sredi patos!!!! :yes

Baci pogled na moju temu u vezi sa patosom, videćeš na šta mislim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Maki na dobrodoslici. :)

Ja sam dosta mlad, i kola vozim od avgusta 2011, imam 18 godina. Sta znam, ja sam zadovoljan, lepo ide, trosi kako kad, zna da srkne. Vise informacija o samom motoru i kakvo je stanje, u sredu kad se cale vrati sa puta. Automatski menjac ima svojih prednosti ali ima i mana, Marea sa ovim menjacem je malo je sporija u ubrzanju, tj od nekih 70-100 treba tu vremena. Limarija je definitivno prva na redu, i posle toga farbanje. Sto se tice patosa, mislim da je radjen skor, ali nisam siguran. :rolleyes:

Pratim tvoju temu odavno. Dugo sam registrovan, samo nisam nista pisao do sad. :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav komšija, dobra je to mašina, samo ako planiraš da je voziš još dugo, tj ako te dobro služi sredi joj limariju, ima u našem kraju dosta povoljnih autolimara, a sa obzirom na toliku kilometražu, možeš i da prodaš taj i umesto da ulažeš u limariju dodaš te pare i kupiš neku u boljem stanju sa manjom kilometražom... Mene su recimo moji sputavali dosta što se tiče automobila koji sam vozio pre Punta, mogao sam u svoje vreme da ga prodam za 1800 eura, a ja nisam hteo, a onda su počeli problemi jer je auto već puno prešao, uradim mu komplet limariju, patos, zaštitim ga odozdo, polugeneralna, nove gume, akumulator, eto je stiže registracija, a moji mi non stop pričaju greota da ga prodam kad sam toliko uložio u njega, i ja onda rešim da poslušam sebe i prodam auto za 1.100 jer više nisam mogao da uzmem za njega, dodam pare i kupim Punta, i ako mi veruješ preporodio sam se, tako da dobro razmisli da li je tvoja mašina vredna da se ulaže još u nju ili je možda bolje da te pare usmeriš da kupiš mladji auto, naravno iz Fiat-Lancia grupacije :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš dobar auto,ali ima dosta i da se radi na njemu :) Što se sređivanja tiče, ako ne planiraš da ga voziš duže od 3-5 godina,ja bih ti preporučio da zagituješ i popraviš neke neravnine ako ih ima,skineš rđu i staviš preko neku foliju(mislim da su cene 150-250e) i mogu kola baš lepo da zasijaju..ja to planiram da uradim sa mojim Jugom pošto mu je krilo zbog jedne nezgode plave boje(a Jugo crven :wallbash: ),a sad najbolje ti vidi sam kako ti odgovara i šta ćeš dalje da radiš.

Pozdrav :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na dobrodoslici i na komentarima. :welcome:

Evo malo slika gde je sve cuknuta, i u kakvom je stanju farba :)

IMG_6864.jpg IMG_6865.jpg IMG_6866.jpg

Ovo krilo je kupljeno novo, belo, ali ne znam gde je u garazi, kao i maska maglenke, ali maglenku cu morati da zamenim celu.

A ovo je zadnji branik.

IMG_6867.jpg

I za kraj problemi sa farbom.

IMG_6869.jpg

Nadam se da se vidi, nisam imao vise mesta da se udaljim, kola su u garazi. :)

Svaki komentar je dobrodosao. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Care farbaj ti ceo auto,da bude sve to kako treba. :rolleyes:

Ja stvarno ne znam sta je to u pitanju,ali mi jednoj firmi odrzavamo tempre iz 98god.sa istom bojom i sve su se oljustile koje nisu farbane :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako mene slušaš, imaš u Čačku Fiatove otpade, ima dosta jeftinih delova, možda nadješ branike u boji najskuplje do 50e po komadu, da ne farbaš ništa, ja bih na tvom mestu o tome razmislio, samo krov da se ofarba, pošto mislim da se folija ne bi zalepila lepo za mesta gde je lak oštećen... Sa najviše 200e može da povrati stari sjaj :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo slika. Limarija komplet uradjena, ofarbana, ispalo je jeftinije nego sto sam se nadao. Jedino imam dve zamerke brisaci su nekako visoko postavljeni, i maglenke nisu lepo namestene, strce, ali popravice se. :thumbsup:

IMG_6925.jpg IMG_6928.jpg

IMG_6926.jpg IMG_6929.jpg

Sledece u planu su neke felnice, 15 eventualno 16-tice, i jos par sitnica. :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlično, sad je kao nova :unworthy: Ko ti je radio to?

Što se tiče brisača, nisu lepo uzubljeni, ali nije to nikakav problem, vrlo lako može da se skine i stavi za zub niže... Maglenke ne vidim baš kako su postavljene, ali mislim da ni to nije nikakav problem, e ono što vidim je da levi tj. vozačev far nije baš najbolje uštelovan, pretpostavljam da ćeš uveče to da primetiš tako što će da baca niže nego desni :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radjeno je kod caletovog drugara, zaboravio sam ime. Maglenke mozes videti na 2 slici da strce sa unutrasnje strane. Sto se farova tice, losi su, ali koliko sam primetio obrnuta je situacija, desni far baca nize. Na levom faru ne radi motorcic, pa mozda zbog toga. Inace u planu su i farovi da se srede, da se ubace xenoni da i ja progledam. :geek: Planiram jos i da zatamnim stakla, ali ne znam da li sme i koliko, ako sme. Na forumu sam procitao neke teme i neko kaze sme, neko kaze ne sme. :question: Primetio sam da radis stopeljke folijom, pa ako mi se svidi mozda i to uradim. :thumbsup: Ima jos dosta toga u planu.

I jedno pitanje, pitao sam i u drugoj temi, ali nema odgovora.

Kako da osposobim fabricko daljinsko zakljucavanje, pre je radilo, i verovatno se baterija ispraznila, samo zamenim bateriju, ili mora i neki kod, nesto? :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj prvo sa zamenom baterije, pa ako ne proradi, u Kraljevu nedeljom imaš auto pijacu i imaš aftermarket modul za 20e... Ja sam tamnio stakla kod sebe, zakon je sledeći... Pozadi smeš da zatamniš koliko god hoćeš, a napred (vozačev i suvozačev prozor) smeš samo do 25%, dok šoferšajbnu ne smeš uopšte... Kod mene je sve sem šoferke zatamnjeno 28%, nisam hteo da mi bude šareno, a ta 3 posto ne može niko da izmeri tačno, prvo što naši za to nemaju odgovarajući uredjaj, a drugo, zato što Punto ima tonirana stakla, neki fotogrej fazon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...