Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Da,da uzeo si auto od mog velikog prijatelja i drugara Ivana Brankovic Kristijana.

Auto znam u svaki sraf! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Hehe, bas je mali ovaj svet, svi se znaju! :thumbup:

A inace, kad vec pominjes srafove, ja bas ispod zadnjih sedista nasao neke srafove koji su visak, deluju mi da su to oni siljassti srafovi koji stoje na dobosima i sluze da se nacentrira tocak prilikom montaze ,pa su skinuti kada su nabaceni diskovi pozadi... a tu sam nasao i jedan cipkasti deo, deluje da je sa nekog brushaltera :thumbsup::thumbsup: hehehehe, da Puntic moze da prica ko zna sta bi sve imao da kaze! :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma odlican je,ukusno izgleda

nego,kakav je ovaj motor sto je u njega? 1.4?

-ja sam imao 1.4 12v u Fiat Bravo,svi su pljuvali po tom motoru,a mene je sluzio extra :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E to ti ne mogu reci,vezano za cipkaste delove,znam samo dok je vozio golfa 2 gti,bilo tih cipkastih,jer je golf bio najbolji u gradu!

E sad sto se tice punta recicu ti da je u prvoj farbi,nikad lupan,motor nikad otvaran,licno sam prisustvovao menjanju zadnjeg kocionog sistema i bio sam pri kupovini istog.

Dosta je vodjeno racuna o autu,nista preterano kao sto neki odrzavaju,ali cuvan je to jeste!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma odlican je,ukusno izgleda

nego,kakav je ovaj motor sto je u njega? 1.4?

-ja sam imao 1.4 12v u Fiat Bravo,svi su pljuvali po tom motoru,a mene je sluzio extra :rolleyes:

Motor u Puntu je vrlo OK, mozda je cak i malo jaci nego sto meni realno treba, ali od viska glava ne boli :thumbsup:

E to ti ne mogu reci,vezano za cipkaste delove,znam samo dok je vozio golfa 2 gti,bilo tih cipkastih,jer je golf bio najbolji u gradu!

E sad sto se tice punta recicu ti da je u prvoj farbi,nikad lupan,motor nikad otvaran,licno sam prisustvovao menjanju zadnjeg kocionog sistema i bio sam pri kupovini istog.

Dosta je vodjeno racuna o autu,nista preterano kao sto neki odrzavaju,ali cuvan je to jeste!

Hvala na umirujucim recima sto se farbe tice, posto sam primetio da nije ista nijansa boje branika i ostatka kola, tj. oba branika su jedne nijanse crvene a sam auto je malo drugacije nijanse crvene pa sam pomislio da je tu nesto prefarbavano. Tek kasnije sam video na pojedinim Punticima mk2a koji su takodje crveni da ima neslaganja u nijansama boje branika i sasije, mozda boja na branicima brze matira ili su mozda nesto u fabrici zeznuli oko pripreme... Ko ce to znati, bitno je da on lepo ide, a i ovako ta razlika izmedju boja i nije toliko primetna :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Videcu jos sto se tice pragova i spojlera, nisam jos definitivno sa sobom resio da li da se zezam sa svim tim farbanjem i lepljenjem, a o volanu sa komandama jesam razmisljao ali mislim da tu postoji jedna sitnica o kojoj bih morao da se bolje informisem: naime, koliko sam za sada upucen te komande preko volana funkcionisu kada se u kolima nalazi fabricki radio a ne neki drugi uredjaj, tipa neki MP3 ili nesto slicno, bez obzira na marku uredjaja... Posto ja vec imam u kolima pionirov MP3 morao bih negde da proverim :book: i da se raspitam da li bi dugmici koji se nalaze na takvom volanu u mom slucaju imali funkciju ili ne, pa da onda znam sta mi je ciniti :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

za alpine i pioneer aparate postoje adapteri komandi koji sljakaju. Mislim da su oko 40 e napolju ti adapteri...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja sam Zorana ubedjivao dva sata da je to extra auto i na kraju sam ga jedva ubedio da mi da 50 eura kaparu dok ne dovede majstora da mu potvrdi sve ono sto sam mu ja ispricao.

I rekao sam mu da cu mu vratiti kaparu ako ne bude dobar auto i.....posle probne voznje majstor mu je sa 10m bacio kljuceve i rekao"Evo ti kljucevi tvog novog auta!" :)

A nije verovao i mislio je da sam ja jos jedan u moru prevaranata. Jos sam imao i bolji dil al sam ispostovao Zorana jer je vec krenuo iz BG za NS.

Evo i slike bez crnih farova dok je bio kod mene.

image.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

REPLIKAAA!!

Hehehehe, pa naravno da si morao da me ubedjuje kad sam ja sav sumnjicav, ipak je ovo prvi auto za koga sam sve sam pretrazivao i jurio pa mi na kraju sve to nekako previse lepo i neobicno kada mi neko prica sve ono sto zelim da cujem :). Ne zameri Dule, znam da ti verovatno nije bilo lako da se cimas samnom, i jeste auto bio u stanju kako si i pricao dok smo se jos dogovarali oko svega, al' moras da me razumes, jer ja sam neko ko nema skoro nikakvog iskustva oko kupovine auta tako da je moralo da ispadne tako, malo povuci-potegni i na kraju se obe strane razidjose zadovoljne :thumbsup: . Zato sam te i malo izreklamirao, ipak si zasluzio :unworthy::clap: . Cak si mogao jos jedan auto da prodas istog dana, al jbg, nije ti se dalo ;) .

A sto se tice dila, ipak si na kraju dobio i flasu rakije kao kompenzaciju za sve muke koje si samnom prosao, a bolji dil od dzabe rakije ne verujem da postoji, hehe :D. Ko zna, mozda Punto jednog dana opet zavrsi kod tebe, pa da te lepo sluzi kao sada mene :scooter: (naravno, po nesto vecoj ceni, ipak sam ga upicanio u medjuvremenu B) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crveni sporting pa jos 1.4 ne moze bolje! :thumbsup:

Edited by Weljac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta reci za ovakvog Puntica, realno svako bi ga pozeleo, prava gradska zujalica, a ovo sa crnim farovima je bio pun pogodak.

Jos samo maska bez znaka.

Edited by Kuvalja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dooobaar! Boja je perfektna a crni farovi su pun pogodak :thumbsup:

Mozda jos samo maska bez znaka?

Edited by FIAT driver

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razmislicu jos za masku bez znaka, dopada mi se i ovako sa znakom jer razbija "monotoniju" crne i crvene, sto bi nas narod rekao: otvara ga u struku :D, a i ne bih da se izlazem dodatnom trosku oko toga, verovatno ce to srediti neki lopov za dz :ph34r: . U planu je volan sa multifukc. jer sa njime dobijam i formu i funkciju, a spoljasnji izgled mi i nije toliko bitan. Ovih dana sam mu zamenio zadnji lonac, uzeo sam originalni Imasaf iako sam mogao da zavrsim ceo posao i sa nekim domacim za manje para, ali sam hteo da zadrzim originalni zvuk i performanse, a u zadnjih 6 meseci sam ulozio skoro 1000e u njega tako da je valjda dosao red za jednu pauzu sto se tice ulaganja u auto :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Predlozio bi ti da ga izvoskiras kvalitetno pre zime. Mnogo ce mu znaciti zbog soli, rizle, kamencica... To je 25-40e da bude vrhunski odradjeno i da efekat traje par meseci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prica se da je u najnovijem broju casopisa Sat Plus crveni Sporting sa crnim farovima! :D

Inace, sutra se zavrsavaju crni farovi na crnom Puntu Classicu, posle njega radim projektore sebi. Kad se sve zavrsi, mogli bi se skupiti na jednom mestu i napraviti foto sesn. Recimo u garazi nekog trznog centra, 3 Punta - crni Klasika, cistokrvni crveni Sporting i srebrni polu-Sporting, svi sa crnim farovima! Mislim da bi bile extra fotke!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno, sto da ne, taman da se natenane ispricamo sta jos sve moze da se odradi i po pitanju projektora a nekih drugih stvari... Javi kad sve zavrsis pa se dogovaramo za gledanje :smoke::welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...