Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

a jel ti ne bi bilo dosadno da opet vozis punta, mislim i mk2a i mk2b su prakticno isti unutra ... zar ti nije lepse da uletis u nekog stila ili alfu mozda

Delim isto misljenje, ok, menjas zbog opreme i motora, al nznm meni bi dosadilo da opet kupujem isti auto. Isto izgledaju maltene.

A za koji dinar vise od sume koju spremas za punta, moze da se nadje alfa ili stilo. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljubav prema puntu je cudo :D .

Moj savet, dok ne steknes pare za GP, ne menjaj auto. Nista znacajno se ne dobija ni od mk2b, ni od mk2a sporting. Sve je macka u dzaku ovde kod nas u prodaji, i opet sredjivanje, servisi da bi auto doterao u stanje kakav je tvoj sada.

GP vec sada moze dosta povoljno da se nadje, a za nekih godinu dana jos ce pasti cena. A grande punto je vec nesto :thumbsup:

KGr_Hq_MOKjk_E4r_KHN5f_NBOUCORCYSw_48_35.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze se to dosta jeftinije pronaci u Njemackoj :) pogledajte malo MOBILE.DE svakako su ukinute carine na uvoz automobila koliko znam ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Viđam ovaj po Kg-u povremeno, baš je skoro bio parkiran pored moje zgrade... Dosta dobro izgleda uživo... Iskreno, GP nije nešto po mom ukusu, dizel ne pogotovo...

Pisao sam već o tome zašto opet Punto, trenutno su samo finasije razlog, a on je jedino što mislim da mogu da priuštim i čiji kvar neće da me zakopa, dok recimo da uzmem Stila, biće senzor, pa kočnice, pa veliki servis koji je 100e skuplji nego na Puntu i tu mogu da ga i stavim na oglas, pošto neću imati posle ni da gorivo natočim u njega, trenutno sam u takvoj situaciji da sam morao felne da prodam da bih mogao da preživim naredni mesec.. Drugi razlog je što mi je pouzdan čovek ponudio takvu kombinaciju i kada bude imao dobrog Sportinga, ostaviće ga za mene dok ne prodam moj auto i za iste te pare koje uzmem od mog auta ću da dam njemu, da uradim servis na tom Sportingu, registrujem ga i samo nastavim da se vozim kao da se ništa nije desilo, a imaću znatno više snage i opreme u njemu... Trenutno mi je prioritet da se zaposlim, jer mi je posao od kog sad živim (internet prodaja) onda donela za dva meseca para da kupim Punta, i u narednih par meseci sam dao preko 1.500e u njega da bude po mom ukusu i da sve bude ispravno na njemu, još da ne pominjem da sam kupio lap top, skup fotoaparat, išao na more i terao silu, a sad mogu da pasem travu pošto je posao počeo da opada i pre par dana sam poslao CV u Forma Ideale jer im treba radnik baš u mojoj struci, a sa obzirom da u Kragujevcu ne postoji škola koja ima to zanimanje, nadam se da imam dobre predispozicije i da ću ponovo malo da stanem na noge finansijski, a ako se to desi, možda i razmotrim o Stilu, jer ću pored tog posla da nastavim sa ovim što radim sada i nadam se da će sve kockice da se slože...

E od sad više nema priče o budućem novom autu na ovoj temi, udaram zabranu :construction:

Share this post


Link to post
Share on other sites

sad ne mozes ni travu da pases, napadao sneg pa i to treba da se ocisti dobro ... glavu gore razumem da je svakom lose, ali i ja zivim slican zivot pa se uvek nekako izvucem na kraju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma da, nisam ja u bedaku, samo sam trenutno svestan da malo teže preživljavam i da trebam da se stisnem koliko god mogu, a posla uvek ima za ljude koji hoće da rade.. :guitar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja kad nisam pri parama, auto ne vozim danima, svestan sam da nema, a kad nadjem radim sve sto se placa, besplatno mogu i kuci da sedim a da se ne mucim ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo zimskih slika, malopre upalio auto posle 10 dana stajanja, što mi se nije desilo nijednom od kako je kod mene, pošto ga vozim svaki, eventualno svaki drugi dan.. Osetio sam da je malo zima pritegla akumulator, ali upalio je na prvi zaverglaj, ništa strašno..

Fotografija0025.jpg Fotografija0027.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi farbao haubu, u skorije vreme? Nesto mi se cini kao da je malo tamnija od krila :question:

Farbana je čim sam ga uzeo zbog zatvaranja rupe od znaka, ali ne vidi se razlika, dobro je ubodena nijansa, ovo je zbog drveta pozadi koje je bacilo senku preko haube, stvarno izgleda kao da je skroz druge boje.. evo nekih slika od letos,

IMG_0216.jpg IMG_0757.jpg

Vidim sa slike da mi poznat kraj. Jel studiras ili nekim drugim poslom oko faksa? poz

Živim tu blizu u onim privim zgradama na Bubnju, a 1.400 kinti mi naplaćuju parking oko zgrade jer mi auto nije na KG table, pa sam odlučio da ga od sada ostavljam tu, osvetljeno je, a relativno mi je blizu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da nije to negde oko Prvog Maja-Crvenog Krsta onde? Ja sam u Episkopa Save, tu se parkiram već dve godine, ali više ne mogu finansijski da izdržim, dao sam im jedan dobar set alu felni sa sve gumama za ove dve godine plaćanja parkinga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim ja nema ti auta ispred zgrade, znači štekaš ga na faxu :D Imam ja bolji štek kad dodjem u kg, ima onaj vojni parking pa iza njega na onom uzvisenju na travi, bude uvek neki taxi i neki auto od auto-škole, ne cimaju, a bliže ti je od faxa ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš tu sam bio parkiran kad mi je auto odneo pauk, a bio sam tu parkiran dve nedelje i samo moj auto što je na Ts table su iščupali odatle, a one plave iz auto škole i još neki crveni Punto ostavili tamo... Javi se neki put ako budeš dokon :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

U dobro je što si mi rekao, i meni su bg table, to bi im bila još veća poslastica :) Mislio sam da ne diraju, bio mi je auto tu 100 puta parkiran... Važi druže, čućemo se kad budem opet dolazio ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovde se parking plaća od prvog do prvog, nema ono desetog uplatiš, pa ti do desetog traje i ja došao iz Ts-a 18tog i kao aj parkiraću se tu do prvog da ne plaćam 1.400 kinti za 12 dana i osvanuo prvi u mesecu, ja kao aj da odem da odvezem auto na pranje i da uplatim parking, kad ono auta nema nigde, još veći bedak, podigli auto 10 minuta pre nego što sam izašao iz zgrade i okrnje mi sve 4 felne koje sam ofarbao i sredio da budu kao nove i stavio na auto tih 12 dana ranije :popo: Ako ne ideš negde daleko, Roda je isto dobra za parkiranje, mada ne znam da li sme da se ostavlja auto tamo da prenoći, oni zaključavaju parking u 22h zato sam ga ja ostavio gore...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle dugo premišljanja rešio sam da sutra detaljno operem auto i napravim poslednji fotosešn što se mene tiče i da Punta okačim na oglas... Planiram da stavim malo jaču cifru, pa kad ode, uopšte mi nije hitno iz razloga što znam šta vozim... Trenutno mu ne fali ništa osim ogrebanih branika i za toliko ću biti spreman da popustim što se cene tiče, uglavnom je maksimalno utegnut i narednih 10.000 km može da se vozi bez potrebe za otvaranjem haube, a onda na mali servis... Trenutno znam da će sledeći auto sigurno biti Fiat, verovatno opet Punto, da li Sporting ili običan 16v videćemo na šta naletim u boljem stanju i sa što više opreme, uglavnom neću mnogo da ulažem u njega osim u mehaniku, da sve to bude kako treba, planiram samo da sipam i vozim, videću i da li će plin da ide u njega pošto se u poslednje vreme sve manje vozim, ranije sam prelazio po 2-3 hiljade za mesec dana, a od početka decembra do danas ne verujem da sam prešao 1.500 km...

Da post upotpunim jednom slikom, mašina je poslednjih par dana garažirana

Fotografija0029.jpg

Edited by SikterBre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da dodam samo još šta sam mu ja dodao od opreme i šta sam uradio da bi izgledao ovako...

-Abarth pragovi i kačket

-poskidane oznake i zatvoren znak na haubi

-Karbon folija na B stubovima i siva folija na retrovizorima

-daljinsko zaključavanje

-presvlake, navlaku volana i patosnice

-SAL plejer sa USB slotom

-dva Kenwood zvučnika u vratima

-dva obična zvučnika pozadi

-fabrički aktivan vufer 100w

-BlueBerry navigacija

-ksenoni 4300K sa novim H7 farovima sa maglenkama

-Lovato plin sa atestom, upisan u saobraćajnu

dve stavke koje ne računam jer se nisu zadržale na autu

-Tamnio komplet stakla Llumar folijama, ali ih skinuo posle godinu dana, ostalo je samo na gepeku

-Alu felne 15" sa 195/50 gumama kao letnji set

Evo i tri sličice da sve to dočaram

image.jpg enterijer_Pre_i_Posle.jpg Hauba_Pre_i_Posle.jpg

Edited by SikterBre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde ti je dugme za prednje maglenke? Na slici se ne vidi da ga imaš :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo si ti sve to sredio, ja bi se razmisljao oko prodaje, ali ako ce da dodje nesto bolje onda nemoj da ga zalis ...

Mozda mu je povezano da pali na jedan prekidac i predjne i zadnju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...