Jump to content
FAS Goran
eudriver

Marea 1.6 - blago cimanje

Recommended Posts

Marea 1.6. Kada se drzi pritisnuta pedala gasa nista se ne oseca ali kada auto zaletim i pustim da ide po inerciji (u bilo kojoj brzini) i naravno ne pritiskam gas, oseca se blago cimanje. Izraženije je isto to na nizbrdici. Ne bas uvek ali oseti se. Vise se oseti kada je ukljucena klima. I na benzinu i na plinu. Opisao bih to kao da je neki kontakt labav pa dobije kontakt ili se prekine. Dijagnostika nista ne prijavljuje. Cistio sam mase na motoru i sasiji i masu racunara. Koji uredjaj ili sklop bi to mogao da radi i ako je kontakt u pitanju ili ako nije? Da napomenem da su kablovi i bobina novi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji broj obrtaja je tada kada cima?

Ako je premali, mora da cima...nema taj motor 500 KS pa da ima ''rezervu'' kada je opterećen, a još bez gasa...onda nema ni brizganja benzina... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marea 1.6. Kada se drzi pritisnuta pedala gasa nista se ne oseca ali kada auto zaletim i pustim da ide po inerciji (u bilo kojoj brzini) i naravno ne pritiskam gas, oseca se blago cimanje. Izraženije je isto to na nizbrdici. Ne bas uvek ali oseti se. Vise se oseti kada je ukljucena klima. I na benzinu i na plinu. Opisao bih to kao da je neki kontakt labav pa dobije kontakt ili se prekine. Dijagnostika nista ne prijavljuje. Cistio sam mase na motoru i sasiji i masu racunara. Koji uredjaj ili sklop bi to mogao da radi i ako je kontakt u pitanju ili ako nije? Da napomenem da su kablovi i bobina novi.

I meni se to desava u poslednje vreme... Sumnjam da su dizne zrele za ciscenje... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima logike da su dizne. Kako se ciste dizne kada vozim na plin (ako su one uopste posebne i odvojene od benzinskih), jer sam jednom cistio dizne ali lik je prikljucio neku tecnost i jedno pola sata je motor radio u leru. Ne razumem se bas mnogo u sve to. Unapred hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino pravo ciscenje dizni je kad ih skines,testiras,ocistis,testiras i vratis.I naravno na kraju operes leptir throtla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...