Jump to content
FAS Goran
Boki_16v

Fiat Punto mk.2 1.2 / 1.8 16v / 1.3 mjet - skidanje katalizatora, sonde...?

Recommended Posts

A sta mislite o zameni katalizatora vecimod nekog 1.6 ili 1.8? 

 

^Zasto bi pobogu to radio?

@venzinatiko - koji deo? Umesto kata se zavari cev, zvuk taj dobijas od toga sto ga jednostavno sada vise nema?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ostane mi katalizator a ima ima bolji protok gasova plus ne moram da se njakam sa sondama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jedino ako bas imas viska taj neki katalizator...ili ako bas zelis da duplo bolje ne zagadjujes okolinu :) nema bolji protok gasova u odnosu toga ni da ne postoji kat ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko ti kaze da neces morati da se njakas sa sondama? Zar ce isti protok gasova biti i na vecem katalizatoru kao na manjem, da ne pricamo da li moze fizicki da stane taj drugi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mudro zboris ime...

 

A jel ti imas visak taj katalizator, ili iz nekog razloga zelis veci da stavljas, imas li neki problem sa kolima ili tako nesto? Sta je razlog?

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cisto razmisljanje u smeru nekog povecanja snage.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam sada žbunjen :fun:  ako je samo to razlog - 100 od 100 ljudi će ti reći da odstraniš katalizator...

 

Kao neko ko je postepeno skidao katalizatore sa svojih kola, dok nije skinuo sva tri - mislim da znam šta govorim...

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cisto razmisljanje u smeru nekog povecanja snage.

Šta te je navelo da pomisliš da ćeš dobiti više snage sa većim katalizatorom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cisto razmisljanje u smeru nekog povecanja snage.

Snagu da povecas ubacivanjem katalizatora neces moci nikad. Ako ga odstranis i resis sonde kako valja onda ce biti primetno bolje, i bucnije malo :)

Pisali u istom momentu, jbg :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

^Zasto bi pobogu to radio?

@venzinatiko - koji deo? Umesto kata se zavari cev, zvuk taj dobijas od toga sto ga jednostavno sada vise nema?

 

Ma ja sam trazio da se nesto navari ali ovaj mi je rekao da to sto on ima ne moze da stane na to mesto . U pocetku nije bilo strasno al sad bas ruzno huci .Danas sam slobodan pa teram kod drugog auspuhdzije :) da vidim dal ce pristati neko da tu nesto uradi .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam tacno kakav zvuk...ja ga nemam jer je sve ostalo promenjeno, pa mi taj neki zvuk odlazi na ono sto pravi srednji i zadnji lonac

Ali da se vratimo na ovu sliku

20140829_164452.jpg

Vidis tu na mestu gde je pre bio kat, (ovo iza pletenice)...ja tu sada imam taj kao improvizovani lonac, to je obicna cev ali besavna, mozes da spomenes auspuhdziji, ako ima cev i razume se - to mu je 15 minuta posla...

Untitled.jpg

 

Znaci mora ovako da ti napravi...

Ubice ti taj zvuk, imaces lep protok fluida...isto kao npr prazan katalizator kada mu izvade sace ali kad se to tako uradi dobije se onaj plasticni bezvezni zvuk...

 

@maxi  - ne ljutimo se bre maxi, nego kazi odmah konkretno, nije nam bilo jasno sta u stvari hoces...prvi put cujem da neko hoce da stavlja veci katalizator pa onda jos to sve zbog dobitka neke snage...malo je :question:

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislio sam da je lakse resiti veci katalizator nego labda sondu koja je posle njega. Ako skidam katalizator moram kod nekoga da mi ugasi drugu sondu znaci pali za novi sad ili suboticu.

Pa naravno majstor kao svaki drugi ne napravi dobro iz prve pa aj ponovo.

Ovako stavim veci koji je projektovan da preradi i propusti vecu kolicinu gasova, motor lakse dise (izdise) a sonda posle katalizatora radi kao i inace.

To je to sto sam mislio, a i kad tad ce poceti za ozbiljno da nam kontolisu izduvne gasove na tehnickom nebili se uzelo jos vise para.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Loše si mislio to za veći kat :)

Dok kod nas krenu ozbiljno da kontrolišu izduve ima mnogo vode da proteče Dunavom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam tacno kakav zvuk...ja ga nemam jer je sve ostalo promenjeno, pa mi taj neki zvuk odlazi na ono sto pravi srednji i zadnji lonac

Ali da se vratimo na ovu sliku

20140829_164452.jpg

Vidis tu na mestu gde je pre bio kat, (ovo iza pletenice)...ja tu sada imam taj kao improvizovani lonac, to je obicna cev ali besavna, mozes da spomenes auspuhdziji, ako ima cev i razume se - to mu je 15 minuta posla...

Untitled.jpg

 

Znaci mora ovako da ti napravi...

Ubice ti taj zvuk, imaces lep protok fluida...isto kao npr prazan katalizator kada mu izvade sace ali kad se to tako uradi dobije se onaj plasticni bezvezni zvuk...

 

 

Postavljen srednji lonac koji punto bar ovaj moj nije imao ne znam kako je kod drugih . I prigusio je solidno . Cena 1800 dinara .

Da napomenem da je pre postavljanja lonca imao gresku *check engine* kad je zavario to i ja kresnem  greska je nestala . Dal ima veze nemam pojma ali mi je stajala ta greska vec 3-4 dana i posle postavljanja nestala.

Kakva je to *besavna* cev ? Jel ona ima nesto unutra ili je obicno suplje ?

I da , meni je katalizator odmah iza motora nije kao kod tebe na slici . Ne bi se video da je slikano iz ovog ugla ne znam dal me razumes.

Edited by venzinatiko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jaaoooo daaaa, niko od ovih sa 1.2 motorima da kaze, imao sam i ja tu dva komada, vidi se na slici da je kod mene i tu dirano...

 

Besavna - suplja, suplja, cev nista posebno ali su takve da ne daju taj zvuk tandrkanja i izdrzljive su

 

gfc_cevi.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto pise, dojadili su mi problemi sa sondama, cak sam i katalizator zamenio.. sad bi sve da povadim ako je moguce da se napravi da radi bez toga?

Ima li neko iskustva.? Hteo bi da iskljucim obe sonde i da skinem katalizator.. gde se to radi, dal je neko to pokusao.. sta mislite ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da samo druga sonda moze da se eliminise.

Verovatno ste resavali posledice a ne uzrok problema. Kakve su ti dizne, svecice, kablovi, ventili, uzubljenje? Sta kazu knock senzori? Bilo sta od toga da nije u redu pokazace na sondama prvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa otvarao sam motor, ravnao glavu, vodjice, dihtung, nove kablove, nove svecice, ceo veliki servis, nov akumulator, termostat, vodenu pumpu... sve na sta je majstor posumnjao i opet ne radi kako treba.. ostaje mi jos ovo da pokusam ore nego sto ga potopim u Dunav :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledajte parametre na dijagnostici. Nesto mora da ne valja. Mozda su ti dizne lose.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala na odgovoru, i nemoj da mi persiras.. nemam ti ja pojma sta da gledam, nego kod majstora i uvek to cackaju..i izmisle nesto drugo.. sad kad sam sve izmenjao.. vise ne znaju sta je..

moram da nalazim drugog majstora.. 

ali ajde, nek ostane jos uvek otvoreno pitanje.. ima li neko da je uspesno uklonio katalizator i sonde? rado bi to uradio ako je moguce..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uspesno je ili da stavis univerzalan kat ili da ga skines skroz i softverski ugasis drugu sondu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav.

Da li je neko menjao ili testirai lambda sondu na 1.3 mjt? 

Kako da sam odradim proveru sonde? Gde se sonda nalazi na 1.3 mjt?

Hvala unapred na savetima

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...