Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
SasaBgmk2

Grande Punto 1.4

Recommended Posts

Ćao drugari,

Postao sam ponosni vlasnik Grande Punta Dynamic 1.4 77ks, 5 vrata, metalik crna boja, 39000km, kupljen u Delti krajem 2006, ugrađen sekvent plin, zeder, kozni volan i menjač, dupla automatska digitalna klima, komande na volanu, grejači retrovizora, fabrička muzika sa 8 zvučnika, prednje i zadnje maglenke i još svašta ponešto...

Stavio sam mu u subotu dve nove zimske gume Kleber krisalp 175/65/15. Ceh je 10.620,00 RSD.

Vratio sam se sa svadbe koja je bila u Kragujevcu pa sam prešao prvih 500 km sa njim za par dana. Praktično sam oduševljen jer je nas četvoro stalo bez problema. Ćale i burazer su kao i ja oko 192 i po 90kg. Svi su se jako udobno smestili, a motor nije davao znake slabosti. Potrošnja plina je 8 litara računajući ceo put i vožnja u koloni sa klimom. Išao sam do 170 i lepo se ponaša. Za razliku od mk2 skroz drugačiji automobil.

Evo i par sličica sa svadbe...

1U6wS.jpg 1Ugvr.jpg

1UnZS.jpg 1UUpJ.jpg 1UZp0.jpg

Vidimo se u nedelju na skupu... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Extra izgleda..baš ti zavidim :))

Neka te služi dobro i dugo..

koliko si se otvorio ako sme da se pita...

pošto i ja imam planove za tako nešto..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izaći će me do 7000 evra sa prenosom koje je 250 zbog nekih novih taksi. Tragedija... :(

Imam fakturu da je plaćen u Delti oko 15500 evra u svoje vreme, kao i svu dokumentaciju vezanu za njega, računi od plina i servisnu knjižicu...

Kada se sračuna da ima atestiran plin i zeder, mislim da sam prošao jako dobro. Za taj novac je moguće kupiti auto iz uvoza sa xxx xxx km i nepoznatom istorijom. Ne bi dalje komentarisao :)

Urađen mu je i mali servis pre 1000 km, ulje, filteri, svećice i ultrazvučno očišćene dizne. Prednje pločice bi trebao da menjam na proleće najverovatnije.

Registrovan je skoro godinu dana tj do septembra 2011.

Edited by Saša Bg mk2

Share this post


Link to post
Share on other sites

lep grande :unworthy: i cena je prava krizna :thumbsup: ja te zvao u nedelju na skup, ali sam nisam došao jer sam se ukočio, pa se vidimo valjda sledeće nedelje :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest maliomladinac

Isto kao moj, ista oprema, isto se okrnjio volan pri vrhu :)

Nek je sa srecom, mnogo kilometara bez kvara i sto manje majstora da upoznas :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala drugari, nadam se da će lepo posližiti. I da ćemo se međusobno čuvati... :)

phantom - A za nedelju sam 99% siguran tako da se vidimo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega po motoru, ali je tvoj auto mnogo lepši. :thumbsup:

Neka te služi dugo, dugo...

Što se tiče volana, postoji radnja u piramidi (kockica prema domu zdravlja) gde možeš kvalitetno da obložiš novu kožu.

P.S. Ja nikako da se naviknem na motor. JTD je ipak zakon, barem meni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sale ;) ,prijatelju :welcome: nek ti je sa srecom Grande :thumbsup:

Odlican primerak :thumbup: ,pa jos crni :rolleyes: ,shmekerski B)

a i stanje i oprema su za primer :clap:

Uzeo moj drugar za svog Punta te Kleber Krisalp,vece krampone u zivotu nisam video :w00t: ,

izgledaju ko da na Himalaje mozes sa njima :yes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala drugari na lepim željama... :)

Čuo sam da su dobre gume, samo prave priličnu buku tokom vožnje... Videćemo ih po lošim uslovima. Al jbg za te pare nova guma, ne smem da se žalim...

Samo staviti pravi pritisak je lutrija. Vulkanizer mi je kao navodno stavio na 2.2, ja sam primetio da mi je auto tvrđi i odem na pumpu koja ima onaj novi kompresor i on mi pokaze 2.4.

A volan je nov a to gore je samo mikronski zagrebano noktom i ne vidi se, mada blic prikaže svaku tačku...

Motor traži češće šaltanje, i prilično je živahan. Za sada sam zadovoljan... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cestitke na, mogu slobodno reci, fantasticnoj kupovini!! :clap:

Grande je odlican auto, jos tvoj sa ovom opremom! :thumbsup:

Kad se bolje upoznas sa njim, napisi i iznesi utiske o voznji kao i potrosnji obzirom da ima tng.

Postoji li mogucnost naknadne ugradnje tempomata?

Vidim ikonicu kljuca na prvom prekidacu sa leve strane od prekidaca za "sva 4" - ono je za zakljucavanje u voznji ili ima veze sa kodom, tj za sta sluzi? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zakljucavanje auta iznutra, ima i neka opcija da se programira da se sam zakljuca kada krene ( kao Megan ), ali nisam jos provalio kako... :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za sada znam da se zakljičava iznutra... Ukoliko postiji još neka naprednija mogućnost sa tim tasterom, onda sam ne upućen... :)

A za plin čekam da pređem 200km po gradu pa da sipam. Mada sam sada još na upoznavanju pa očekujem "malo" veću potrošnju. Pišem čim sipam, tj nagazim 200 km :)

Hvala... :)

A za tempomat pojma nemam... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto nama jos jednog Punta velikog :thumbsup:

iz prilozenih slika bih reako da je kao casa, samo se potrudi da tako i ostane i sto kaze omladinac sto manje majstora da upoznas :)

Edited by Mateo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Videli ga juče na okupljanju...i šta da se kaže...k'o i svaki mali Maserati...onako ''ružnjikav''... :D;)

Stvarno je GP odličan... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...