Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
MSI

Fiat stilo 1.9 JTD vs Peugeot 307 1.4 HDI

Recommended Posts

Pomoc oko kupovine ali pomoc! voleo bih da procitam iskustva ljudi koji su bili u prilici da voze neka od ova dva modela i da mi prenesu njihova iskustava a ne ljudi koji su culi od negoga nesto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam priliku da vozim ova dva auta,Stila posedujem vec 4-5 godina,a 307 sam vozio par puta,ortakov i to sam ga bash stavio na test,shto se tiche moje vozhnje... Uporedjivati motore je glupo jer je razlika u konjazhi chak 45 konja,s obzirom da Peugeot ima oko 70,a Stilo 115!

Ovaj Peugeot (sa ovim motorom) je dosta trom,prednost mu je to shto je zaista ekonomichan!

Jedina mana mu je shto je glomazan (po meni) i previshe plastichan unutra. Shto se tizhe vozhnje,odlichno se ponasha po krivinama i naglim skretanjima pri vecoj brzini. Moj savet ti je da kupish Stila,shto je mladjeg moguce jer je takodje ekonomichan (meni ne troshi vishe od 6.5l po gradu uz shaltanje do 2300rpm i normalno ubrzavanje)... Nadam se da sam bar malo pomogao. Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na brzome ogd. mene takodje zanima sto se tice cene delova i odrzavanja koji se od ova dva modela manje kvari posto sam cuo price da stilo ima problema sa elektronikom

Share this post


Link to post
Share on other sites

GLUPO PITANJE POSTAVLJENO NA FIAT FORUMU :D :D :D :D :D :D :D :D

Naravno da je stilo bolji inace ne bi ovoliko ljudi... uglavnom zadovoljnih vozilo bas stila.

Edited by chelic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi koji voze Peugeot i jos i koriste Heroin,u glavnom tvrde da je droga malkico skuplja. :rolleyes: Al to je pravilo za sva Francuska vozila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd da reknem i ja koju. Stila jtd-a sam vozio 3god. Sada vozim m-jeta.

Peugeota 307 HDI sam vozio povremeno službenog verzije 90 i 110ks.

Iako su ova dva vozila sličnih gotovo istih dimenzija veoma su različita.

Motori i vozne karakterisitike skoro da ne mogu da se porede. Čak i onaj od 110HDI je dosta tromiji u odnosu na jtd-a, troši više ako se oštrije vozi i time se vlasnici jtd-a uvek razočaraju.

Međutim Peugeot radi mirnije, malo je tiši, manje vibracija. Može i Stilo da radi mirno (uglavnom su problemi nosači motora i to OBA prednja), mnogi za to ne haju mnogo, obično menjaju samo levi, a to je pola problema i misle da bolje ne može. Završna obrada kod 307 je možda malo kvalitetnija, stim da Stilov enterijer nije podložan habanju, osim možda kožni volan (kod mene to nije slučaj).

Peugeot je dosta skuplji za održavanje. stilo je pozdaniji.

Ja nisam imao dilemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja kao trgovac automobilima mogu da kazem sledece:

Peugeot 307 je jedan od najlepsih automobila srednje klase i samim tim i jedan od najtrazenijih (trazeniji od Stila).

Za dobar 307 2002 moras da izdvojis 5000 a za te pare mozes da kupis Stilo 2004.

Ono sto je definitivno prednost Stila je motor i odrzavanje.

Samo filter goriva kod 1,4 HDI motora kosta oko 4000 dinara a dizne po komadu 600 a uz sve to to je motor za 206 a ne za mnogo tezi 307 za koji je najbolji 2.0HDI sa 90 ks jer nema FAP filter kao verzija sa 110 ks koji kosta skoro 1000 eura kad se zacepi a litra tecnosti za njegovo ciscenje je oko 5000 dinara.

I sa motorom od 90 ks ce ici smesno naspram stila od 115 ks jer je francuski nastrojen i jednostavno nije za peglanje.

Kvalitetnije je odradjen od Stila ali ja svoj glas dajem Fiatu pogotovo verziji sa 3 vrata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tek sad vidim da se porede 1.9 i 1.4. Pa i 1.9HDI je haaaa jaooooo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...