Jump to content
FAS Goran
MACAK_FROM_CACAK

Xenoni / projektori - iskustva?

Recommended Posts

Da li je neko uzimao HID 55w?ja sam do sad imao neki xenon jingwei 6000k.Nikad nije treperio ni neke probleme pravio ali to nije svijetlilo kao na drugim autima.Sigurno zato sto punto ima mala sociva.Cistio sam farove i sociva i pregledao sjenila.Sve uredu.Sad planiram da uzmem HID 55w  http://www.pik.ba/artikal/10901431/xenon-xenoni-set-55w-h7-h1-h3-h4-bixenon-sa-garancijom/   

 

ili da uzmem mozda opet 35w ali neki bolji set npr OLLO.Sta vi mislite?

Edited by fast_1107

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

ko se vise grije ? balasti ili ? i ako se fiksiraju ne neko dobro mjesto daleko od bilo kakve plastike il zica ima li onda kakvih rizika? u potrazi sam jos uvijek pa bi htio da stavim sto jacu varijantu jer ova svijetla sto sada ima su ocajna -.- tj vecinu vremena vozim i sa ukljucenim maglenkama :D onda imam fin i sirok pojas svjetlosti 

Sijalice se vise griju,moguce je da ce ti kroz neko vrijeme ostetiti sjenila.Ako hoces siroko i dobro ubaci morimoto projektore(imas na prosloj stranici mojih slika) i xenon 35w i to je to :D

 

Ne bi trebalo da se griju vise od obicnih 55w sijalica koje idu u punta  :/  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Steta sto ne moze projektor na lybru. Ja sam mislio da skinem stakla sa farova i da im ispoliram rebra pa ugradim projektor ali puno cimanja i moze nesto da se zahebe

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

nocni, sta si se sakrio tu i upalio svetla, izadji negde na cistinu da vidimo i sirinu ne samo jacinu svetlosti  :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super si ustimao farove.Ja sto vise stimam to gore :D ako mozes negdje da uslikaas na zidu da vidim kako to izgledaa kod tebe


Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas prijatelju postavio xenon na lanciu lybru.Citao sam da su neki imali problema saa xenon sijalicom jer je malo duza od obicne h7 sijalice.Prvo sam mislio da busim lim u koji udara paa odustaa od togaa.Stavio sijalicu i malo samo savio zice koje drze sijalicu.Upalio xenone sve za 5   :D  Svjetlo se ne rasipa kao sto sam mislio da ce.

 

cxcb20301.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakvu zicu si savio? Znas da sijalica mora da stoji na svom mestu, u lezistu, i da bude u idealnom polozaju u nosacu i u odnosu na reflektor da bi sijala kako treba? :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stoji ona kako treba.Sve fino na svom mjestu.Savio zicu kojaa ide preko grla sijalice da drzi sijalicu fiksiranu.Morao malo savit jer sijalica koji milimetaar duza pa bilo previse zica napregnuta.Parkirao aauto na zid i vidio da je dobro.Uglavnom se ne mora nista busit i pravit.Imaa dosta mjesta da se stavi i blast.Far se lako moze izvadit.

Edited by fast_1107

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super si ustimao farove.Ja sto vise stimam to gore :D ako mozes negdje da uslikaas na zidu da vidim kako to izgledaa kod tebe

 

Evo na zidu

 

IMG_20140208_205710.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba da kupim xenone,ali ne znam koju marku? Moze li neko od clanova da mi preporuci koju marku,jacinu i gde kupiti..? Hvala unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možeš i sam. Kao kad mijenjaš sijalice. Sa kablovima ne možeš da pogriješiš jer su džekovi tako napravljeni da ne možeš da ih spojiš na neki drugi kabl osim na predviđeni.
Ako uzmeš kod Yuhice sa gornjeg linka on ti i ugradi.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hoće meni neko sad da kaže koliko je koje svetlo belo, tj. koliko vuče na plavo?  :laughing: 
4300k, 6000k, 5500k, 8000k, i tako dalje....

Share this post


Link to post
Share on other sites

4300k ako su philips sijalice je belo, oni su patentirali to, svi ostali su oko 4300k. 6000k je plavičasto, po lepom vremenu i snegu ekstra po kisi oci ispadaju nista se nevidi..>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izem ti. Ne mogu da se odlučim. Ko bi rekao da je tako komplikovano izabrati temperaturu svetla.  :mellow:

cxcb20302.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...