Jump to content
FAS Goran
MilanLaki

Fiat Punto 1.3 MJTD Dinamic

Recommended Posts

Da predstavim i ja svog Puntishu :geek:

Fiat Punto 1,3 MJTD Dinamic 2005 god.

Auto kupio u dec.2008. Placen 5600 eur i u to vreme za te pare najmladji auto sa najvise opreme (od automobila u klasi). Gledao C3, Fiestu, Corsu, Clia, ali prva zelja bio Punto bas sa ovim motorom i na kraju tako je i bilo :) . Auto kupljen na placu u NS Si-car po preporuci i za sada je sve OK. Na satu je bilo nekih 93000km i po stanju auta rekao bih da je kilometraza tacna, ali... Proveren u servisu (nakon kupovine :rolleyes: ) i potvrdjeno je sve cemu sam se i nadao. Bio je utegnut, na njemu su bile nove gume, jedino sto je bila malo matirala farba.

Uradio mali servis, izmenjao ulje i filtere...

Oprema (valjda nisam nesto zaboravio)

- abs

- 2x air bag

- klima

- el.podizaci prozora

- el/retrovizori

- grejaci retrovizora

- CD, 6 zvucnika

- kozni volan

- centralna brava

- klima

- podesavanje volana po visini

- vozacevo sediste po visini

- ...itd...

l8Xwr.jpg

l91vJ.jpg l93_S.jpg

(slike su sa oglasa, odnosno sa placa sa kojeg sam ga uzeo)

zatim provera na eper-u

l96v0.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo sto je uradjeno je bilo poliranje auta. Poliranje odradio burazer koji je imao iskustva u tom poslu. Kupio polirku, kostala je taman koliko jedno poliranje u nekom od servisa, paste, sundjeri i sve je bilo spremno za rad :)

Evo kako je izgledalo nakon zavrsenog posla, ja prezadovoljan.

wEYV0.jpg wF0p9.jpg

wF2Ui.jpg wF5or.jpg

i evo jos malo slika enterijera

wF7TA.jpg wFanJ.jpg

(slike su uglavnom odradjene mobilnim telefonom pa i nisu bas neke :( )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Volim da je sve na kolima kako je fabrika rekla, tako da sam celu zimu trazio Abarth ili Sporting 15" felnice. Trazio, par oglasa za iste obisao, ali mi se nisu nesto svidele. Ili im je bilo potrebno dobro farbanje ili ispravljanje . :crybaby:

Na kraju naletim na OZ-ice 15" u odlicnom stanju (9/10) i uzmem njih :smoke: . Na 2 felnice samo farba zagrebana od ivicnjaka, a rubovi kao novi. Gume su 195/45 GY Eagle F1 GSD3. Puntisha sa ovim gumama u krivini lezi kao pegla, za razliku od starih 165/70/14 guma :). Jos kad bih ga izlecio od "visinske bolesti" mogu da zamislim kako bi se onda ponasao :thumbsup:

l8IyA.jpg

l8L2J.jpg l8NxS.jpg

Na spoljasnjem izgledu pored poliranja, felnica, jos su samo i B stubovi prelepljeni mat crnom folijom. Jeste da je mala povrsina, ali nalepiti foliju je i vise nego lako. Planiram i krov da odradim, cisto da vidim da li mogu sam, pa ako mi se svidi necu je ni skidati B)

Abarth kacket i pragove odavno kupio i skoro odustao od montiranja. Od prvog dana mi je bila zelja sporting kacketic koji bi trebao uskoro da stigne :thumbup: . Njega cu nalepiti, a za pragove cu jos videti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala hvala...ima tu jos stvarcica koje su odradjene, bice slicica, a ima jos par stvarcica koje planiram da odradim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma skroz nezgodan ovaj kozni volan, kad sunce uprzi...uh... :lol:

Obicni brisaci zamenjeni sa onim fensi brisacima bez rama. Najkvalitetniji na trzistu, kupljeni u Metrou :rofl: Ovaj na vozacevoj strani me je malo zezao, ostavljao je 2 linijice tacno preko sredine, ali pre par dana zamenjen novim i taj je extra. Odlicno su se pokazali po snegu i ledu, samo ih malo isavijas, otreses i gotovo. Svaka preporuka

07112009m.th.jpg ---> 07112009001k.th.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Desni brisac (gledano u pravcu voznje) je u nultom polozaju mnogo visok. Sredi to, nije neki problem uraditi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma probao ali zapeklo bre :) naprskao WD ni da makne. Plasim se da ne polomim nesto :wallbash: Samo sam vratio onu kapicu nazad...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo malo se igrali sa transparentnom folijom (Oracal 8300, sifra boje 073). Bas je nezgodno postaviti foliju na stopke naPunta sa 3V dok ja na Puntishu sa 5V vrlo jednostavno. Ima mehurica, ali se nadam da ce sunce to malo ispeglati :) Postoji jos i svetlija varijanta folije (074) pa bi mozda ona bila bolji izbor. Dobro se vide svetla i sa ovom folijom, mozda nekih 10-15% slabije... :whistle: Nije mozda bezbedno, ali meni ovako lepse izgleda. Ako mi dosadi lako se moze skinuti.

Bez pomoci Marka (podvarak) i Dace sigurno ne bih uspeo. Zahvaljujem se...

07072010.th.jpg 07072010002b.th.jpg

Edited by MilanLaki

Share this post


Link to post
Share on other sites

lepo ispalo možda i ja odlučim nešto slično, ali evo javljam se unapred za radnu akciju zacrnjenja krova - bolje da se radi na dva auta istovremeno nego pojedinačno ...:thumbup:

čak ću i u munze da vrnem :whistle::welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo i par slika s lica mesta

masters at work

1nd9py6sgs1ma5bcv6am_thumb.jpg

proba

3l0nq7gjvzi3mcp5yald_thumb.jpg

proba2

q9us90ymxkh2924f88_thumb.jpg

ako nekog zanima izgleda na crnom puntu

e112z4iwqq4haewv1_thumb.jpg

ja sam ih sutradan skinuo, nekako mi mnogo mracan auto s njima, ne`m pojam. Milanovom puntu stoje do 00!

Edited by podvarak

Share this post


Link to post
Share on other sites

E stvarno nisi trebao da skidas, kad je black nek' je black :)

Stvarno na Puntu sa 5V je vrlo lako postaviti foliju, a sa 3V :wallbash: onaj izbaceni migavac pravi velike probleme, takodje ovi noviji Puntici sto imaju one glupe dodatke na 3 vratima je tesko uraditi. Kao sto rekoh nije savrseno, ali nije ni lose. Narocito za prvi put.

lepo ispalo možda i ja odlučim nešto slično, ali evo javljam se unapred za radnu akciju zacrnjenja krova - bolje da se radi na dva auta istovremeno nego pojedinačno ...

čak ću i u munze da vrnem

i to je odavno u planu, samo nikako da nadjem vremena, a i visak zivaca jer ce toga najvise trebati :rolleyes:

evo kako izgleda nocu, naravno i ove slike odradjene sa telefonom tako da... Iskreno uzivo svetli mnogo bolje nego sto je na slikama, narocito migavci

08072010003.th.jpg 08072010005.th.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ponovio se :) Vetrobrani su Fiat original, manji su od onih iz Spidera i po meni lepse stoje na kolima. Nisam ih jos testirao :) ali se nadam da dovoljno stite od vetra/kise...

r10.jpg r11.jpg

r12.jpg r13.jpg

- PuntoAbarth- hvala za vetrobrane

- ficoman- hvala na instrukcijama za ugradnju :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Origigi svetlo u gepeku mi je bilo slabo pa sam resio malo da se igram. Dobio neku kolicinu smd u traci pa sklopio mali reflektor :)

Kutija od spajalica :rolleyes: i 9x3smd u traci

07112010001h.th.jpg07112010u.th.jpg

Unutrasnjost kutije oblozio "ogledalo" folijom

07112010002.th.jpg07112010008.th.jpg

oblozio kutiju u crnu mat foliju i vratio poklopac i reflektor je gotov :thumbup:

07112010009.th.jpg07112010010.th.jpg

Ovako izgleda u gepeku

photo0101n.th.jpgphoto0100g.th.jpgphoto0102k.th.jpg

i jedan filmic

edit: :) ovo je moj 1000 post na FLCS forumu pa da cestitam sebi 1000posts.th.jpg

Edited by MilanLaki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze ovako da se nakaci i sa druge strane pa bi tek onda bio "bljesak". Meni ne treba bas toliko svetlosti, a i dok sam izlemio onih 9 trakica...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...