Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
strcentar

Moja Marea

Recommended Posts

Bas dugo nisam pisao na ovoj temi, pa rekoh da je malo osvezim.

Prvo, BF Goodrich gume su sasvim solidno odradile posao ove letnje sezone, i otisle u dubok zimski san. Ponovo vracene sve 4 Winter1.

Set kvacila nije menjan, posto je problem bio u nedostatku ulja u menjacu, tako da je to sredjeno.

Letos, ne znam koliko je za pohvalu, zadnja vrata su imala bliski susret sa banderom, hteo sam da izbegnem nadolazeceg pijanog vozaca motokultivatora, i u svoj brzini se zakucao u banderu :wallbash: Nisam znao sta me je snaslo u tom trenutku, samo sam video da mi nema zadnjeg stakla, a bandera se sakrila iza onog crnog dela stakla. Dok sam se opasuljio, uzrok nesrece je vec otputovao, a i nisam imao nikakvog kontakta sa njim, tako da ne mogu nikoga da krivim :realmad:.

Kupljena su kompletna vrata sa staklom, ofarbana u istu boju, ispravljena plastika na donjim vratancima, i sve vraceno u fabricko stanje. Sad se cak oba dela gepek vrata zatvaraju bolje nego ranije :p Sve to je kostalo oko 200 evrica.

Nakon toga usledilo menjanje centrale ABS-a, Izvukao sam lutriju, polovna centrala, ali ispravna :thumbsup:, i menjanje motora zadnjeg brisaca, posto je stari poceo da usporava, dok konacno nije stao. Kupio sam i nov zadnji brisac, cena 1400 dinara - original Champion,

Drug iz Amerike poslao pozicione sijalice (8xSMD). Tako da je pojacana i pozicija napred, kao i svetlo za tablicu. A iste te diodice ubacene i za osvetljenje kabine, izgleda prelepo, slikacu uskoro i postaviti vam.

I za kraj nesto cime se ponosim :rolleyes: Fabricki CD player je dobio extenziju u vidu AUX kabla.

Ako nekog zanima kako sam to izveo, a nije jos nasao na forumu, moze da pogleda ovde.

Ukratko, to je to sto je radjeno za ovih nekoliko meseci koliko sam bio odsutan u ovoj temi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja imam Marea-u samo je moj ELX oprema,ima ABS,2 x Airbag,manuelna klima.Oko motora nema bolje znaci radi ekstra ne trosi puno ali mu zato kaplje ulje na prednjem semeringu sve mi fleke napravi po dvoristu.Inace moja je JTD 110 KS limuzina.Kvarova do sad nisam imao jedino kad je bilo hladno rucna mi zapekla i zadnji levi tocak blokiran,dosao majstor (posto takva nije mogla da ide nigde)lupnuo cekicem 2-3 puta po dobosu i reko da je sajla od rucne ostecena i da joj ulazi voda pa zaledi unutra ili sta vec pa ne moze da se vrati.Doduse vecih problema nemam okacicu slike uskoro pa cete da je vidite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...