Jump to content
FAS Goran
Xepoj

Bravo - osvetljenje kasete

Recommended Posts

Posto moj auto nema gore pomenutu stvar odlucih sam da majstorisem :)

Na "Bubanj potoku" kupih neko parce plastike sa 4 male bele led diodice, na poledjini bese ona zastitna folija koju skines i onda lepis de oces :)

gxvad3r.jpg

u pakovanju dodju 2 komada, a cini mi se da kosta oko 400 - 450 din

Uzmem jedan komad, uzmem crni marker i malo je ofarbam da se "utopi" u novu sredinu :)

gxvaazi.jpg

Na "plafonu" kasete pronadjem jednan otvor (1x1 cm) kroz njega provucem kablic, i dovedem ga do iza pepeljare! Tu, uz pomoc onih malih zabica spojim sa kablom koji dovodi struju do pepeljare (misleci da ce i ledice svetliti samo kad se upali pozicija - medjutim, lose sam mislio tako da sad pale cim okrenem kontakt)

gxvakxS.jpg

ove zabice su jako korisna stvar, skracuju posao uveliko, samo je "nataknes" na kabl i ptitisnes klestima, a ne ko pre, oguli zicu, oguli i onu drugu sto ces spojiti sa ovom-obmotaj-pritegni-utegni i na kraju izoliraj... :)

Nego, finalni prozivod izgleda ovako

vai2J.jpg

Slikano je po danu i tako da se vide i ledice, kada se sedi normalno i kopa po kaseti, ledice se uopste ne vide ;)

Eto, to je to :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda prelepo i izgleda da vrlo efikasno osvetljava - pogotovu što je snimak po dnevnom svetlu. Nego da priupitam nešto drugo. Ovako povezano se automatski pali kada se okrene ključ u "radni položaj" - trebalo - ne trebalo. Jel bio neki prekidač na tom "potoku", pa da ga namestiš na "makaze" od fijoke, ili na samu bravu od fioke, pa da to radi samo onda kada je kaseta otvorena? Ili da ih vežeš na "živu" struju, pa radio-ne radio motor da ti funkcuioniše kad treba. Recimo, parkiraš negde, mrak, treba da uzmeš nešto iz fioke, mora ponovo da pališ motor!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno je moglo nesto da se skarabudzi kako bi sijalo samo kad se otvori, al' ja nisam imao potrebno znanje da nesto takvo izvedem :) da bih nesto tako napravio verovatno cela fioka/kaseta mora van pa da se onda vidi gde i kakav prekidac namontirati... to cu mozda drugi put, prvo cu malo da snimim kako je to odradjeno na askoni koju sam vozio pre brava, pa cu verovatno prekidac iz nje da prabacim ovamo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mr. Damjanovic, Vas predlog je delimicno usvojen :)

Imadoh danas viska vremena pa se malo bacih na posao :)

Naime, izvadim onaj prekidac iz Askone

PqjBqWr.jpg

te izvadih kasetu iz brava, dovatih se skalpera i "buuusi, hahahha, buuusi, hahaha" :)

PqjBtqA.jpg

I, (kao sto se i vidi) prekidac je seo k'o dupe na noshu! :)

PqjBlX9.jpg

PqjBjs0.jpg

Kad sam sve montirao nazad na mesto, izgleda ovako :)

e da, umalo da zaboravim :)

kazem "delimicno usvojen" jer je napajanje strujom ostalo isto, znaci samo kad okrenem kontakr moze da svetli...

pao mrak pa nisam mogao da se bakcem sa zicama :)

Edited by Xepoj

Share this post


Link to post
Share on other sites

svaka cast za ideju - pokusacu i ja slicno cim uspem da odvojim malo vremena :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam kod Gorana u Šapcu nabavio originalno osvetljenje fioke (dao mi čovek gratis uz maglenke :unworthy: ):

Fioka_001.jpg

Kod mene ima predviđeno mesto za osvetljenje,

Fioka_003.jpg

ali nema izveden priključak. :wallbash:

Mene interesuje da li neko ima ideju odakle bih mogao da dovučem napajanje za osvetljenje ali tako da ono radi BEZ davanja kontakta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam uzeo sa radija. Tu mozes da uzmes stalan +, a najpristupacnije je.

Edited by sale

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam uzeo sa radija. Tu mozes da uzmes stalan +, a najpristupacnije je.

Hvala za ideju. To mi se i činilo kao najbolje rešenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi,jel ova plastika ista kao ona iz gepeka?

Ako misliš na plastiku za osvetljenje, nije. Pogledaj malo bolje, ovde imaš ugrađen prekidač.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...