Jump to content
FAS Goran
obelix

Fiat Sedici 4x2 ; 4x4

Recommended Posts

zadnjih metar dana pojavilo se u kraju dosta SX4 i obilazim ih i razmišljam što fiat nepravi neki Suv ??? :wallbash:

kad pogledah neku auto emisiju i tamo eto mog lepotana, ali spominju neki fiat Sedici ?!? :unworthy:

onda konsultovah wiki - i tamo piše proizvodi se u mađarskoj u Suzukijevoj fabrici u odnosu 1/3 Fiat :thumbup: ; 2/3 SX4

ali u delti nemaju cenovnik, a i nešto nevideh nijednog u gradu, ima li neko detaljnije info i iskustva kako se pokazao ovaj Fiat :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima kod nas par Sedici-a ali vise (puno vise) je SX4

Koliko sam ja primjetio Suzuki je dosta jeftiniji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesantan gradski terenac koji moze da posluzi i van asfalta.evo ovde imas zanimljiv video test Sedici-ja

http://www.whatcar.com/car-reviews/fiat/se...4/video/25541-3

Englezi ga uglavnom hvale,posto je radjen u sardanji sa Suzukijem-sto znaci japanski 4x4,dobra zavrsna obrada i spolja i unutra,kod Fiata se bar u GB,standardno dobijao pogon 4x4,sto kod Suzukija ide uz doplatu.

A Englezima je narocito bitno i sto nije skup za odrzavanje,bar ne kao njihovi Land Rover Freelanderi i ostali mali terenci.

Kod nas sam ih vidjao uglavnom pod zanckom Suzukija,mada sam video i par Fiata,dopadljiv auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Togo :welcome: ,bas smo o tome pricali i na proslom okupljanju,ja sam na netu uglavnom nailazio na informaciju da je platforma Suzukijeva,od njihovih malih terenaca-sto mi i lici,posto se radi i unjihovoj fabrici.

Ipak mi je medjuosovinsli razmak kao i trag tockova razlicit od puntovog,clearens je takodje mnogo vislji,a nesto mi se cini,bez uvrede,da je ipak puntova platforma malo slaba za off-road voznju,to jest sve to mora da bude mnogo kruce i utegnutije da bi se islo van asfalta,ovim naravno ne kazem da je punto los-savrsen je ali za asfalt.

A evo jos jednog linka,koji govori u priilog prici da je platforma ili ti arhitektura vozila-komplet Japanska :shuriken: ,kao i benzinski motor i kvacilo koje su japanci specijalno napravili za ovaj model :happy:

http://www.fleetnews.co.uk/RoadTests/story/Fiat-Sedici/39253

Dizajn je naravno italijanski :heart: ,Giugiaro-v :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguće, čini mi se da sam negde pročitao da je Puntova platforma još dok je model bio u najavi. Verovatno sam pročitao tekst nekog "obaveštenog novinara" ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja pre par meseci na netu tj na fiat.com naleteo na model i odusevio se. Super izgleda auto, suv, kako vec da ga nazovem. Na nasim ulicama ga nema (bar ovde u Nisu), video sam samo jedan na IT table.

A ako je radjen sa Suzukijem, onda pretpostavljam da je i bolji nego sto sam ocekivao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebalo bi da je to deo dogovora. Fiatov 1.3mjet koji ide u Svifta za platformu malog terenca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima jedan Sedici na Vracaru na BG table vec duzi vremenski period ga vidjam. Steta sto dolazi kod nas na mala vrata ali ce svakako ovaj auto biti interesantna opcija kad dodje vreme da menjamo plavi za crveni fiatov znak. :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

al kako drže cenu na mobile.de-nema ispod 10 keur, a većina je godišta 2006 ??? teško će se to unormaliti kad nama dođe vreme ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^ To ti je ujedno i odgovor zasto ih nema kod nas

Po cijeni od 11k se prodaje SX4 (NOV!). Jes da je benzinac i 4x2 ali mislim da je cijena i vise nego povoljna

Od opreme: klima, cd i mf volan, podizaci naprijed, abs, servo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

2012 Fiat Sedici

71705-Fiat%20Sedici%20111.jpg

Fiat je posle nekoliko godina opet osvežio svoj model Sedici, ali ovoga puta promene su daleko suptilnije. Ukratko, Sedici modelske godine 2012 je dobio redizajnirane retrovizore sa pokazivačima pravca, širu paletu boja ("Purple Rebel" – na slikama), novi dizajn alu točkova od 16 inča, nove materijale u enterijeru i bogatiju standardnu opremu.

Fiat%20Sedici%201.jpg

U ponudi su verzije sa 4x2 i 4x4 pogonom, kao i dva motora: 1.6 litarski benzinac sa 120KS i 2.0 litarski Multijet 16v turbo-dizelaš sa 135KS.

Fiat%20Sedici%2011.jpg

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...