Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Damjanović

Kineska Lybra konačno u Pekingu.

Recommended Posts

Na veliku nesreću Lančinih fanova u Italiji, okolnošću da je Lanča prodala kompletnu liniju za proizvodnju Lybre - KINI, posle dve godine pokušaja i eksperimenata izadjoše prvi primerci. Evo ih u Pekingu.

Kolika će produkcija biti, koji su motori planirani - nepoznato mi je obzirom da je tekst na kineskom. Uglavnom praktično nikakvih promena nema, sem u masci: nema vertikalnih hromiranih delova - kompletna je u crnom rasteru. Naravno, i znak se razlikuje...

72908887.jpg

Medjutim, evolucija ide dalje. Dogodine se priprema nova varijanta kineske Lybre, restilizovana, malko našminkana, komplet iz kovačnice i alatnice otkupljene od italijana, a izgledaće ovako:

22907400.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo da ne ukaljaju svetlo ime libre i lancie uopste.kakav li ce kvalitet da bude,a nasi trgovci kad provale ovo eto original delova iz kine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Još kada je krenu ovi ovde da uvoze. Huh suza iz oka mi je krenula pa moraću da prodam ovu moju jer neću moći te kineske fotokopije da gledam po ulici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da će ovu drugu, restilizovanu verziju da izvoze... A što se cene tiče, ne treba sumnjati da će biti jeftinija od Loganskua... sa svom opremom. Nisam siguran kako će ići sa Garettovim turbo punjačima, Boshovim ecu-om, Bose-ovim ozvučenjem.... A što se kvaliteta tiče- nema stvari koje Kinezi ne mogu da iskopiraju, pa čak da kopija bude i bolja od originala. Nećete verovati, ali češki kristal i porcelan se prave u ...KINI! čuveni Dupont upaljači- u Kini. koštaju 10x manje, ali teško je primetiti razliku. Praktično nikako. O IBM-u i ostalim silikonskim tehnologijama da i ne pričam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
samo da ne ukaljaju svetlo ime libre i lancie uopste.kakav li ce kvalitet da bude,a nasi trgovci kad provale ovo eto original delova iz kine

Bojim se da hoće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne verujem. Neće se zvati ni Lanča, ni Lybra. Zvaće se Zotye, a model verovatno Goldwing, Goldfire, ili tako nešto već u duhu sa tradicionalnim kineskim smislom za nazive.. A pošto sigurno ide restilizovani model za izvoz - niko ga ne prepoznade!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo sam pročitao na nazivima fotografija - novo vozilo će se zvati YOUNG 200!!!

Zašto "young"- ne znam. Nit je vozilo za mlade, niti ga mladi po bilo kom osnovu preferiraju. Opet, ako ga spremaju za izvoz verovatno naziv koji na engleskom znači nešto, a na kineskom je razumlljivo... ako ništa drugo ono bar fonetski...

Edited by Damjanović

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre bi rekao da je za naziv uzeta kineska rec pa samo "napisana latinicom". Sumnjam da ima ikakve veze sa engleskim jer jednostavno nema nikakve logike (bar po meni)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvesno - nema ni jedne druge logike. Mada, kad se setim poplave ventilatora sa zastrašujuće zvučnim nazivima- sve je moguće. Evo kako označavanje izgleda u kineskoj varijanti. Ima i karavan verzija sa do sada nepoznatim modelom radkapni na ovom tipu vozila.

97092861.jpg

89148161.jpg

52631229.jpg

77229117.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opa, pa ova unutrasnjost je kao kod originala, i to identicna. Mozda je ovo neki od prvih primeraka, u sustini italijanska Lybra samo sa njihovim znakom (kao prvi Puntici u Zastavi)... Nesto ne verujem da ce kineski model imati bas identicnu unutrasnjost i detalje... ne znam, nadam se da cemo uskoro znati vise

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...