Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Shesti

Seicento - tvrdo kvacilo, stalno greje kabinu...i jos ponesto...

Recommended Posts

Pozdrav svima...Skoro kupih Seicenta 1.1 sx (uvoz iz Nemacke), i na njemu imam par problema...nista strasno, ali trebalo bi ih resiti, posto je auto uglavnom za moju sestru, a ona ne zna nista oko auta (pitanje da li zna i da vozi :D :D :D )

Jedan od njih je i tvrdo kvacilo - lepo odvaja i radi, ali je brate mnogo tvrdo...ja imam povredjeno levo koleno, i veliki problem mi predstavlja saltanje....

E sad - da li je to kod njih tako normalno (sto bi bilo bezveze, jer cemu mali autic koji se lako vozi ako treba da imas nogu kao Scwarceneger da bi ga vozio :D )? Negde na nekom stranom forumu procitah da kod njega sajla ume da pravi te probleme...ako nije sajla, da li je moguce da je korpa otvrdnula, pa treba menjati set kvacila?

Drugi problem imam sa grejanjem - stalno ubacuje topao vazduh u kabinu, cak i kad je na "hladno"...Da nema on neku klapnu leto/zima, slicno kao sto je Yugo imao? Ili je problem u klapni, pa se ipak mora otvarati tabla?

I jos jedna stvar...motoru je merena kompresija, i bila je ok, ali auto duvka vazduh (ne dim) kad se ruka stavi iznad otvora za dolivanje ulja (kad se skine cep)...da li je to normalno za ove motore (u ovome mi mogu pomoci i svi vlasnici vozila koji imaju Fire motore)? Inace, autu na satu pise da je presao 88 000km (ne znam da li je tacno, sudeci po opstem stanju auta lici da moze biti :) ).

Eto...malo duze, ali nadam se da ce neko ko se razume imati zivaca da procita i odgovori :).

E, da...ne bi bila zgoreg i preporuka dobrog majstora za Seicenta... ja sam na Paliluli, ali ako nema u kraju, ici cu i dalje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo znam da je za kvacilo kod njih normalno.Ja sam promenio sajlu kvacila i set kvacila i dalje je tvrdo,ne ko ranija ali ti treba snaga :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

tvrdo kvacilo je obicno simptom umiruce korpe u 90% slucajeva,sto se tice grejanja nema klapnu leto-zima vec je izgleda u toj varijanti problem sa polugama ili sajlom grejanja ali nije to tako strasno odraditi na njemu.za servis u tvom kraju nemam informaciju mozda jos neko procita ko zna za neki servis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmm...izgleda da ce set kvacila morati da ide... :( ... Videcemo...

Najbolje prvo da oteram kod nekog dobrog majstora... dakle, preporuka za to je na prvom mestu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ne trosi ulje motor je u dobrom stanju. Duvka motor i na novim FIRE motorima, oseca se to strujanje vazduha.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro je, utesio si me :)...za ulje ne znam, tek sam ga uzeo, pozadi ne baca plav dim...

Ostavio sam kola kod majstora, morace drugi set kvacila :(...'bemu misa...

Ne znam da li smem da kazem gde sam ostavio? (Eventualno da cujem misljenja o radionici)?

Ako smem, recite, pa da kazem kod kog sam majstora "oterao" :)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa ovako...oterao sam u Marea Trade, nalaze se u Zemunu, Prvomajska 112. Odradili su mi kvacilo, zamenili sirenu (izgleda da je bila potopljena), sredili problem sa grejanjem.

Mali servis, delovi odmah raspolozivi kod njih...vidim da imaju dosta posla, usluzni su i profesionalni.

Sad je auto druga prica...kvacilo...k'o puter...ne boli me noga vise :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

nikakav problem da izneses svoje misljenje bilo o servisu,prodavnici,otpadu.....napisi na opstem delu gde imas temu o pohvalama i kritikama da i drugi mogu da pronadju.super sto je sve uradjeno i ti zadovoljan

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije bas tako ima jos servisa sa kojima su ljudi zadovoljni,a konja koji dobija ne vodis u klanicu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...