Jump to content
FAS Goran
boxon

Stilo 1.9 MJ integralac tunera

Recommended Posts

Pozdrav svima!

Eto postadoh odusevljeni vlasnik Stila 1.9 MJ 2005, ali, naravno, bez ikakve pratece dokumentacije. Mada ceprkam po ovom forumu vec nekoliko dana, i odusevljen sam ljudi koliko se vi drzite zajedno i sta sve moze da se nadje na forumu!

Evo jos jedan mali problem koji do sada nisam nasao>

-CD tuner ne radi, tj. radi samo povremeno - za sada bih izbegao da menjam fabricki CD-tuner, posto mi se svidja, nego bih samo dodao MP3 koji je vec opisan u forumu, ali je problem sto tuner radi samo povremeno. Mislio sam da je iskljucena antena, ali mi danas u Voja electronicu rekose da mora da se menja odredjeno integralno kolo, koje oni povremeno nabave, ali samo kada im je to usput, ali iz Nemacke a preko Svajcarske pod uslovom da nije magla u Norveskoj, a da Pera ne ode u Grcku.

Nemam ja strpljenja za to. Da li neko zna kod koga mogu da odem da to sredim ili gde da nadjem integralno kolo tunera?

-

Share this post


Link to post
Share on other sites
Eto postadoh odusevljeni vlasnik Stila 1.9 MJ 2005, ali, naravno, bez ikakve pratece dokumentacije. Mada ceprkam po ovom forumu vec nekoliko dana, i odusevljen sam ljudi koliko se vi drzite zajedno i sta sve moze da se nadje na forumu!

Tehničko uputstvo na srpskom jeziku za Fiat Stilo

Imaš tu i linkove da preuzmeš upustvo na engleskom o fabrickom audio sistemu ugradjenom u Stila...

A, ovo oko radija...će neko drugi... :)

Inače, ako sam te dobro razumeo, uopšte ti ne radi CD, ili kada upališ radio ne možeš da uhvatiš nijednu radio stanicu ?

Ovo drugo se i meni ponekada dešava, tj. automatski se upali radio, ali neće da uhvati bilo šta....i, naravno da se popravi samo od sebe...obično negde popodne... :lol::thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

CD radi i zvuk je vrlo kvalitetan, samo je problem u tuneru - hvata signal radio stanica manje-vise samo kada je auto u mestu, i samo jaci signal, kao napr. MIP Radio, ili ako pazljivo rucno namestim stanicu neko krace vreme, i to uz jake smetnje. I kada uhvati signal, izgubi ga vrlo brzo. Antenu sam proverio, dobra je.

Isti problem sam imao i sa starim Bravom, ali se tu nisam potresao, posto je vec bio potpuno amortizovan auto - iscupao sam radio, kupio masku u AP sportu za 1500 dinara, i ugradio Pioneer MP3.

Ista varijanta moze da se odradi na Stilu, ali ovaj auto mi je mnogo lep iznutra (sve je crno i spolja i iznutra, i samo narandzasta svetla), tako da bi kasapljenje enterijera izbegao do krajnjih mogucnosti.

Decko iz Sapca daje oglas na netu za (polovni) fabricki MP3 za Stila, ali ga sada trenutno nema, i ne zna kada ce ga ponovo nabaviti. Problem je sto se takav kvar ocigledno cesce pojavljuje na Fiatovim fabrickim tunerima, tako da i polovan fabricki CD-MP3-radio moze da ima isti kvar, pa nisam uradio nista.

Kada mi ne radi radio potpuno sam otsecen od sveta - neki dan sam se od Vuka do bloka 45 vozio sat i 50 minuta zbog demonstracija za koje nisam ni znao, mogo sam infarkt da dobijem.

U Voja electronicu kazu da im je taj problem poznat, da na Fiatovim tunerima voli neko integralno kolo da crkne, ali da nemaju taj integralac, ali kao planiraju da ga uvezu, al kad ce, nezna se. Pa sve se mislim, mora jos neko u Srbiji da zna za taj problem i ima ili uzozi ili moze da prevazidje taj problem sa bas tim integralnim kolom.

Nasao sam i resenje snova - u Gang Landu imaju ZENEC radio-tuner-dvd player-navigaciju fantasticnog dizajna, koji bi mi bas legao, ali postoje 2 problema - imaju na lageru samo model za VW, nemaju za Stilo, i kosta samo 800 evra bez montaze, tako da je ovo resenje ipak malkice odlozeno.

:huh: :huh: Naj zabavnije resenje su mi da liu Delti - evo koji je redosled radnji:

Platim ulaz u krug servisa 1000 din

Platim dijagnostiku 12 000 din

Platim dizanje na dizalicu 2000 din

Platim radni sat elektricara 5000 din (popravka je po Deltinim normama 18 sati)

Platim veliki servis 65000 din, plus filter za

Platim vadjenje radija 3000 din, dok je vracanje besplatno, ako kupim Nivea Baby kremu protiv ojeda guze.

Platim vremensku prognozu 500 din

Platim integralac 1500 din

I za svaki slucaj porez na kapitalnu dobit 40 posto

Da ne zaboravimo izlaz iz kruga servisa 1000 din, a da se nebismo maltretirali sa svim tim fakturama, naj bolje je da mi oni otkupe moj Stilo sa 5000 evra i da mi ga ponovo prodaju za 8900 evra (da ne zaboravimo porez na kapitalnu dobit, za svaki slucaj)

I na kraju, da ga ipak spustimo sa one dizalize, za samo 2000 dinara po spustanju. Ali mogu da nosim vremensku prognozu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima negde okaceno na forumu covek stavio masku za stilo konzolu i ugradio klasicnu muziku i izgleda super.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na ePER-u, nov fabrički radio za Stila, koji može da čita CD, košta oko 450 eura.

Nov fabrički radio koji može da čita CD i .mp3 formate, košta oko 600 eura.

Dodaj na tu cenu transport i lokalne poreze kao i zaradu prodavca i...koja je to okvirna ukupna cena ?

Zato niko i ne poravlja fabričku muziku, jer se i za pola od tih para može napraviti 10x kvalitetnija stvar sa kvalitetnijim zvukom u kabini.

Ne mora se kupovati standardna dimenzija jer je ona manja od ovog fabričkog u Stilu, pa ima ljudi kojima se ne sviđa da kupuju adaptere i kako sve to na kraju izgleda.

Ali...postoji i double-din :

aV1Qbsz9.jpg

...i gomila drugih...npr :

http://www.easy-caraudio.co.uk/shop/double...701-535627.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adapter koji je neko slikao i okacio izgleda lepo.A onda u to mozes da gurnes sta oces ili koliko vec para imas nameru da potrosis.Ovi prasici,double su bar 25krsd pa gore.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...