Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
obelix

crnogorci jeftino prošli, a mi ostali ga ....

Recommended Posts

ljudi "pametno" uvezli kola nikome nisu platili dažbine osim prve registracije i 3-4 godine vozili kola koja sad mogu i da bace pa će opet biti u plusu ....

koliko vas je pored ostalih problema osetilo da ste j.. strana u ovoj priči ??? ja def jesam :wallbash:

iako još nisam platio članarinu (uskoro ću) - predlažem da se napiše protestno pismo i javno prosledi medijima i nadležnima !!!

znam da ništa nećemo postići ali samo da se čuje i naš stav !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

cek bre pa nisu bas toiliko super prosli,carina ce se odredjivati po trzisnoj vrednosti kola a ne po kataloskoj koliko sam ja cuo

Share this post


Link to post
Share on other sites

cek jel prica o preregistrovanju sa CG na SRB tablice .. ili o dozvoli da se za Punto da auto reg na CG tablice (za onih 1K jura popusta)? :)

u svekom slucaju smo mi "legalni" sjebani do bola

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno ja sam se bas osecao kao magarac i monogi ljudi koje ja znam koji su u to vreme hteli da kupe kola a takva ista sa MNE registracijama su bila daleko jeftinija nego ova koja su neki kupili nova ili polovna iz Nemacke, Belgije....

E i onaj gospodin politicar(necu ga imenovati, Nesa je :detective: , pa ce obrisati) koji je rekao jos u prosloj vladi da nece NIKADA da dozvoli da se ovi registruju na nase table, koji je rekao da nece da dozvoli da neko od ljudi koji su posteno platili svoj auto(carina, porez) da prave magarce ipak je pogazio to, eto a sta drugo od politicara moze i da se ocekuje, NIKAD im NISTA ne veruj!!!!!!!!!

@boki pa kako nisu dobro prosli covece, pa jel ti vidis kako svaki dan padaju cene vozila, pogledaj na placevima ja jedan dan dodje na plac fiat bravo 4300 jevropskih novcanica, a sutradan ali bukvalno sutradan na istom placu isti bravo 3900 jevreja ja pitam vlasnika placa posto se zadesio tamo zasto je juce bila tolika cifra adanas ovolika kaze on ladno meni "pa pada cena automobila svaki dan sto se cudite"!!!

Evo ti recimo jedan primer neko je kupio Bravo pre 4god u MNE za tada 4000 a tada je Bravo bio oko 5000 i vise jevreja a taj isti dana nevredi ni 3500e, a pritom je stranoj drzavi davao pare tj nasa drzava je ostala bez love, i sad ce on da plati carinu i porez na 3500e a ne kao ja na 5200e i sta je tu pravedno i kako ti mislis da su oni nisu dobro prosli prosli su odlicno ja bi im svima oduzeo automobile pa sledeci put da postuju zakone nazovi nase drzave, zakoni kakvi su takvi su(losi su) ali moraju se postovati, pa ja sam tada za cifru koju sam platio Bravo u Italiji moga da kupim realno bolji auto, e o tome se radi, znaci poruka glasi:

Postuj zakon bice ti dobro, ne postuj zakon bice ti odlicno....

Pa dobro tako i gospoda iz vlade i funkcionisu, laz, prevara, kriminal..... :wallbash::crybaby::rant::devil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@KGB

Ne boj se neće biti sigurno u plusu... primer Golf 3 ili Passat B3...

Auto je otprilike plaćen u inostranstvu od 900 do 1400 eur,preregistracija na CG table je plaćena oko 1200 eur... pa računaj ako budu davali preko 1k eur za preregistraciju na naše table plus registracija... auto ih uveliko košta više nego što bi ih platili ovde :)

@Dusman

I tad su poštovali zakon... tad je bila zajednička država.

Nemoj da kriviš ljude nego banana državu.

Edited by Markedjani

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako bre prosle godine kupio moj drug od crnogorca auto a koliko me secanje sluzi tada nismo bili zajednicka drzava, jel da ili gresim??? a sto se tice banana drzave tu se slazemo, e da ok tad su postovali zakon ali cim se drzava raspla oni od tog casa ne postuju zakon ove nazovi drzave.

Zasto da ne krivim ljude, krivim i ljude i drzavu, ljude krivi koji su svesno posle raspade SCG kupovali automobile sa stranim registracijama i vozili iste a nas zakon kaze da covek koji ima boravak u Srbiji nesme voziti vozilo strane registarske oznake, po tom pravilu ja mogu da vozim od druga mecku na nemacke tabel ali kad me zaustave panduri mogu da mi uzmu vozilo jer upravljam vozilom stranog drzavljanina a on nije pored mene a njih ne zaustavljaju i ne oduzimaju im vozila jel ti nesto kapiras o cemu ja pricam.

E gde se uvati tog primera golfa i pasata B3 to je najgori primer ja sam ti u postu postavio drugi primer znaci neko ko je tada kupio noviji automobil ce proci bolje jer je njegova cena opala a samo kod nas golf kosta toliko idi do nemacke pa ces videti koliko kostaju taj auto a ima ga jako malo na njihovim putevima a cena ima je oko 300e, poredis babe i zabe, losa su ti poredjenja a i ovo je FLCS pa tako sam i dao primere iz naseg branse bas me zabole za VW

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam kako je u BG-u, ali u Nisu je vise automobila registrovano na CG table POSLE ocepljenja

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam za da se pise, nije da cemo nesto postici ajde

da se ja pitam prvo treba napisati protesno pismo povodom toga sto NASA drzava placa CRNOGORSKIM studentima studiranje i daje im mesto u domu, zbog cega nasi ljudi izduvaju, a crnogorci su STRANI drzavljani!?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Reperu, pogodio si u centar. Takve stvari su jedino moguce u banani Srbiji. Dok ovde neka strana sila ne postavi dikaturu, mi cemo i dalje biti stoka, koju ce sexualno iskoristavati ko i kako stigne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači stvarno ne mogu da verujem šta rade više sa poštenim narodom(čitaj nama) pa zar smo svi mi koji vozimo automobile na srb tablice budale, a oni koji voze na cg ispali pametni i još se bune što moraju da plaćaju poreze da da prebace na srb tablice,ja se izvinjavam ako sam uvredio nekog ali stvarno sam pukao prosto ne mogu da verujem :censored::angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo reaper-u svaka cast hteo sam ja to da kazem ali bi duboko zagazili u :offtopic: a necu da mi :detective: brise postove, sad mi vec dosadno da to pravim gospodinu inspektoru :)

Edited by dusman

Share this post


Link to post
Share on other sites

Duco,ala te je Nesha istrzao kad ni na off-u ne smes da off-ujes. :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahahaaaa Nesa me istrzao ahaaahahaha ala me zasmeja ne trzam se ja ninasta veruj mi jedva su mi da lipusku u vojsci, hahahaha mislili ljudi da cu upucam nekog Albanca posto sam sluzio na Kosovu i Metohiji, slazem se sa Manfredom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dusman

Tvoj drugar je prošle godine kupio već uvežen auto... nije ga on sam uvezao,velika razlika.

Dao sam taj primer zbog toga što 70% CG kola čini Golf 3 i Passat b3.

Ne znam što se toliko jedite i što toliko kudite te ljude što su hteli da dodju do iole pristojnog auta... mislite da su to bogati ljudi čim su se odlučili na taj korak ?

Ali dobro... takav smo narod... sami smo sebi poput najgorih neprijatelja.

Kriva je država koja je dozvolila to i tačka... ljudi su tu najmanji krivci... nemojmo više da se delimo zbog greški političara i vlasti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...dušmane, ae kad već pišeš post na pola strane koristi tačku, veliko slovo, novi red...jer je sadašnji način tvog pisanja totalno nerazumljiv...

Kad su ljudi uvozili auto i odmah ga registrovali na SRB table ( ispunjavao euro3 ), plaćali su carinu i porez.

Automobili na CG table će sada takođe platiti carinu i porez.

Bez obzira što je osnovica sada manja jer su ti automobili stariji za 3, 4 godine...oni su već jednom platili CG iste te troškove.

Zbog toga mislim da oni neće proći jeftinije...jer plaćaju carinu i porez dva puta...

Druga bi stvar bila da im je samo dozvoljena preregistracija, bez plaćanja carine i poreza Srbiji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se u potunosti sa neshom i ostalima koji tako misle! Zavisno od vrednosti auta, kad je uvezen i kad prvi put reg u MNE, nekima ce mozda izaci malo jeftinije ali vecini nece jel ima da plate i na mostu i na cupriji!

Slazem se i da je drzava kriva, ali ih je ova situacija naterala da se odluce na ovaj korak jer je svaka para bitna pa ma kako se do nje doslo, a u celoj toj prici opet po dzepu gradjana koji hoce nece moraju da preregistruju!

Ima ovde jos jedna stavka, a to je da je veliki broj "crnogoraca" registrovan na divlje pa samim tim nece moci ni da ostvare ovo pravo. Oni koji su vozili crnogorca 4-5 godina ili ga koristili u poslovne svrhe mogu sad i da ga bace jer se debelo isplatio, ali oni koji su registrovalli sa onim poslednjim vozom ...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ja bih rekao da se njima isplati ovo sto su uradili, jer nece imati sta da kazu akd budu registrovali auto a posle policija mora da ih zaustavlja na svakom koraku i pise im kaznu za koju oni realno nisu krivi jer nisu ni znali, prosto kao 100010 x 429 zar ne, ili da budem precizniji nece ni moci da znaju kad nije to sto rade po propisu jer su oni pametniji od njia, i onda sledi logican odgovor, a cemu sve to?

Ja se nadam da ste svatili sta sam hteo reci :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

možda i jesu platili dažbine CG, ali su zato 3-4 godine vozili nergistrovana kola + ušteda na kaznama i parkingu ....

ali meni je stvar principa jer sam par godina bio bez kola da bih skupio crkavicu za moje sadašnje traktorče,

a za to vreme mnogi su se bahato vozikali i lečili komplekse jeftinim bmw ili golfovima ...

dakle po meni za crnogorce 20% carine + 18% pdv+ EURO 3, pa ko to ispuni nek mu je sa srećom !!!

ako je neko za organizaciju nekakvog protesta nek se javi, otvaram glasanje : ja sam za!!! bilo gde- odmah ili sad !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

I moram da dodam da 99% ako ne i 100% nisu isli na tehnicki pregled nego telefonom zavrsavali registraciju sto je za mene KATASTROFA, to nikako nije smelo da se dozvoli, a cinimi se da su nasi saobracajci vrsili nekakvu nazovi kontrolu MNE vozila i od ne znam koliko zaustavljenih 37% nisu bili tehnicki ispravni, neispravan auto voziti na putu za mene je ravno samoubistvu sam sto me bas briga za tu budalu nego sto moze nekog drugog da unesreci, MISLITE O TOME!!!

KGB slazem se sa tobom ali nazalost dzabe zelis protest, ovi su namerili da uzmu parice i veruj mi necemo ih mi zaustaviti nikako pa ni nikakvim okupljnjima, protestima itd....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam koliko ce proci jeftinije, ali mene vise brine koliko je tih kola regularno. Ono sto hocu da kazem je da ce ovi nasi pustati sve jer im treba lova, pa se pitam kakve ce se kontrole vrsiti prilikom carinjenja. Da ne bude na "evrozapadnim" vestima "Od danas letujte u Srbiji jer su vasi automobili prebaceni iz CG za SRB" :D

Jednostavno ovo je bio princip "ko reskira taj profitira" mogli smo svi mi da uzmemo i crnogorca ali nismo hteli da rizikujemo (mada opet kazem da ne verujem da ce proci nesto jeftinije)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo koje poslove oko registracije kad obavljas,vozilo ti prolazi kroz interpolovu bazu trazenih vozila.Znaci nema veze sta obavljas auto se proverava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bokija tako su sve proveravali i kod legalno uvezenih kola, pa su ljudima posle 2 god oduzeli vozila zbog problema sa carinom. Tako da se kod nas nazalost nikad ne zna.

A sto se registracija u CG tice, bog zna cije tablice ljudi ovde voze na kolima. Direktno znam da je ortak vozio golfa 3 na CG table i iz zezanja iscimao neke ljude da mu provere dole jel sve regularno. Rekli su mu da je na te tablice u CG registrovan Punto mk1 :)

Drugo je sto masa CG automobila ima prekucavane brojeve, samo je pitanje koliko ce ovi nasi da se potrude i iscimaju da to provere. To se dole radi bukvalno u svakoj drugoj garazi, a kvalitet zavisi od potreba.

btw interesuje me jel je za tu preregistraciju odredjen Euro propis kao sto je nama bio? znaci minimum Euro3 ili ne? Jer ako NE moraju da postuju Euro3 propis onda su sigurno u plusu. Jer su uvezli auto koji su hteli, za manje para nego sto ovde kosta a koji je u mnooogo boljem stanju. Pa na to dodaj vrednost koja je pala za tih par godina voznje na CG table.

Edited by Zlox

Share this post


Link to post
Share on other sites

Loša ti računica...

Na dva mesta da platiš preko 1k eur za carinu i PDV... za jednog budjavog Golfa ili Passata.

Gde je tu usteda ili plus o kojem svi pričaju ?

Edited by Markedjani

Share this post


Link to post
Share on other sites

pitanje je koliko će da plate još se ništa tačno ne zna. Navodim banalan primer. golf 4 u cg košta oko 5000 evra a koliko košta kod nas... pa neka se doda i hiljadu evra na to za carinu i porez, a golf 4 kod nas ne znam tačno koliko košta a i ne intreseuje me, ali sigurno ne košta 6000 evra.

o tome neki pričaju kada kažu da su ovi koji voze "crnogorce" u plusu.

Edited by uros

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...