Jump to content
FAS Goran
bugs bunny

Pomoć oko oduzimanja vozila

Recommended Posts

Potrebno je toga jos..kad bi se takav naziv pojavio u dva tri najtiraznija lista,to bi bilo extra.A sto se tice novosti,sve i dalje stoji na ledu,nista novo,bar ja nisam nista cuo.Ako neko ima nesto novo neka javi

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 13525

Ja sam nesto nacuo da ce uskoro biti donesen nekakav zakon u februaru povodom ovog problema i da ce se vozila nakon toga vracati vlasnicima. Da li neko zna nesto o tome?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 13028

Ja nista ne znam o tome ali znam da ako nam kola budu stajala preko cele zime na nekom parkingu nece vredeti skoro nicemu,ne znam sta cemo stvarno .... ima li jos neko ista novo???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi čuo sam se sa inspektorom iz PU Sremska Mitrovica koji radi na našem slučaju i rekao mi je da treba do kraja nedelje da se završi istražni postupak i da se posle toga šalje u tužilaštvo i carinu predmet zbog krivičnog postupka. Ovaj inspektor se nada da će nam carina vratiti vozila ako su po Euro3 standardu, međutim pošto ima mnogo vozila on se nada da će nam ih vratiti iako nisu Euro3.Čim saznam sledeće nedelje nešto više (ako saznam pošto neću biti tu, vraćam se posle nove godine jer idem na odmor) javiću se.Pozdrav svima.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 13525

Jel moze neko nesto da mi kaze o mom slucaju, ja sam novi ovde. Ovako, podaci koji se nalaze u mojoj saobracajnoj ne odgovaraju mom vozilu, broj motora nije taj a ne odgovara ni kubikaza! Malo sam se raspitivao i saznao sam da je auto 95, a ne 2001 god. Sumljam da je cak i broj na limariji umetnut! Jel postoji mogucnost da se taj auto vrati sa obzirom da su papiri prljavi?

A sto se tice prethodnog komentara tako nesto sam i ja cuo, ali samo za vozila koja su regularna tj. kojima je problem samo carina, dok za ovo drugo nemam saznanja!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jel moze neko nesto da mi kaze o mom slucaju, ja sam novi ovde. Ovako, podaci koji se nalaze u mojoj saobracajnoj ne odgovaraju mom vozilu, broj motora nije taj a ne odgovara ni kubikaza! Malo sam se raspitivao i saznao sam da je auto 95, a ne 2001 god. Sumljam da je cak i broj na limariji umetnut! Jel postoji mogucnost da se taj auto vrati sa obzirom da su papiri prljavi?

A sto se tice prethodnog komentara tako nesto sam i ja cuo, ali samo za vozila koja su regularna tj. kojima je problem samo carina, dok za ovo drugo nemam saznanja!

a kad si pazario auto?

jesi li gledao uopste sta kupujes ili nisi? Nisam te skapirao gde mislis da ga vratis? Ja bi ga vratio coveku od koga sam ga kupio ako to uopste mozes da uradis tj dal je covek tu.(uz pretnju motornom testerom) ;)

Mozes da ides da ga proveris u SUP da se vidi sta je radjeno al ako jeste ondak ce ti oduzeti auto itd itd.

kad bi mogao da ga vratis odakle si ga i uzeo to bi bila prava stvar!

Share this post


Link to post
Share on other sites

slazem se sa stilistom ako nisi uzeo na ime ili vec neka ta prica ako samo mozes da dodjes do vlasnika obavezno to uradi nemoj cekati da ga uzmu pa onda da gledas sta ces

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 7638

Zar mislite da će prodavac-prevarant da prihvati krivicu? :o . Ladno će tvrditi da on sa tim nema ništa i da je prodao legalan auto, te da ga ne zanima šta je kupac posle toga radio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

treba te prevarante obesiti na trgu za 00 da vise.doveli dotle da mora ceo naucni tim da proverava auto kad kupujes,pa niko nije nasao pare na ulici.mogli bi zakonodavci malo da se pozabave sa tim problemom a ne udri po neduznom kupcu

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 13516

ljudi mislim da bi trebalo da ostavljate i svoje imejl adrese,da kontaktiramo i tako.Po mojim informacijama carina Sabca potrazuje vozila radi carinjenja,jer nasa vozila nisu ni videla carinu.Zasto Sabac ne znam!?Postoji jos jedna stvar,kada su moj auto proveravali,motor i sasija se poklapaju sa saobracajnom,i to je ok ,ali ko proverava validnost papira ,racuna carine pecata,NIKO!Kazu ako se posumnja u papaire koje prate vozilo,oni se proveravaju,ako se ne posumnja da je ,kao u nasem slucaju sve lazno,nista to prolazi kroz ruke supa i niko za to ne odgovara.Na staranu pitanje,da je takvih papira proslo u zadnjoj seriji oko 200 i da se niko ne pita da lije lazan pecat ili skeniran racun.BOZE SACUVAJ!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 13028

Moj mail je paunovic.milutin@gmail.com, ako neko ista sazna neka pise,dule lepo se provedi na odmoru a ja se nadam da cemo nasa kola vratiti do tad,imali jos sta novo,da li je iko saznao jos nesto,ja nista,molim one koje znaju nesto da napisu ili nas kontaktiraju,pozz svima ... ps... sada je benzin oko 75dinara a plin 42 din. a mi nemamo nasa kola ,stavrno smo maleri,a vozili smo ih kad je benzin bio 113din

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma izes benzin,neka je i 500din litar,samo da se ta vozila vrate..Olivera,SUP lepo pere ruke od svega,a oni su NADLEZNA SLUZBA ZA PROVERU.Za cega pise ZABRANA OTUDJENJA 60DANA-ZBOG PROVERE LEGALNOSTI,prema tome u domen legalnosti spada sve sto je vezano za taj pojam,pa i papirologija.Ja razumem da moze da se potkrade 1,2,5,10 vozila,ALI NEMOZE DA SE POTKRADE 300 do 500KOMADA!Dokle vise majmunisanje u ovoj drzavi.I sad ih kao bole uvo,oduzmu vozila,a vi se ljudi tuzakajte i tucite..a sto se dopisivanja tice,molim vas da iznosite sve sto saznate na forumu,da bi i mi ostali smrtnici culi novosti,nema potrebe da se dopisujemo interno,jedino ako je nesto bas privatna stvar.pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

i dobro ljudi sta je na kraju bilo sa tim otudjenim vozilima? ima li ikakvog napretka u resavanju problema? posto znam par (starijih) ljudi koji su na taj nacin ostali bez vozila, ili bar tablica, pa se pitaju sta i kako dalje

Share this post


Link to post
Share on other sites

da sta je bilo,zadnje ste pisali da ce vam biti vracena da budu kod vas dok se ne vidi sta dalje,jeste li dosli do kola?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neki su dobili vozila na čuvanje neki kao ja npr. nismo još i sve u svemu i dalje smo u lepoj nervoznoj situaciji šta da radimo i kako da se to završi povoljno po nas, jedna od solucija je :

Ljudi imam ja jedan predlog pa ako budete hteli možda možemo to da uradimo, a to je:

Da napravimo udruženje koje bi se zvalo ... tipa udruženje oštećenih ili nešto slično, i da se skupimo i da se kao udruženje bunimo kod nadležnih, stim da nađemo dobrog advokata koji bi nas savetovao šta i kako u pravnom smislu. Ako neko ima neki predlog kako i eventualno ako neko ima dobrog advokata pa da se onda organizujemo. Sve sugestije po tom pitanju su dobrodošle. Verujem da ćemo tako možda bolje i uspešnije delovati nego ovako kao pojedinci.

Pozdrav svima i dobro razmislite kako da to odradimo jer mislim da je svima u interesu da se to što pre završi.

P.S. Šta bi sa prenosom ostalih postova sa Cannona (tamo imamo 12 strana, inače to je pitanjce za administratora), Unapred hvala na razumevanju svih dosadašnih učesnika u diskusiji i pomoći, i naravno osoblju Foruma.

Edited by bugs bunny

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav svima,

 

 

Vidim da je tema vec stara,ne znam sta se desava sa ljudima kojima su auta bila oduzeta,da li su vracena,sta se desavalo i koja je procedura .

 

 

Da li je bilo okupljanje ostecenih clanova,da li je neko tuzio pomenuta minisarstva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oduzeta skupocena vozila čekaju kupce

 

vozila%2011.jpg

 

U depou Direkcije za upravljanje oduzetom imovinom Ministarstva pravde nalazi se veliki broj skupocenih vozila, među kojima su Ferrari 599 GTB i ručno rađeni Apollo, čija je trenutna vrednost 650.000 evra.

 

vozila%20111.jpg

 

Direktor Direkcije kaže da prodaja vozila ide sporo, delom i zbog niske kupovne moći naših građana.

 

vozila%201.jpg vozila%201111.jpg

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

MUP ukinuo zabranu otuđenja novih vozila

 

bg s 11.jpg

 

Ministarstvo unutrašnjih poslova (MUP) ukinulo je zabranu otuđenja novih vozila, u trajanju od 60 dana, koja su kupljena od ovlašćenih distributera u Srbiji, saopštio je Zaštitnik građana.

Zaštitnik građana je, kako je navedeno, po sopstvenoj inicijativi, posle saznanja dobijenih od građana da MUP kupcima novih vozila zabranjuje otuđenje na 60 dana od dana kupovine, pokrenuo postupak kontrole pravilnosti i zakonitosti rada MUP-a.

 

''MUP navodi da je Uprava kriminalističke policije obavestila Upravu za upravne poslove da sa aspekta nadležnosti te uprave ne postoje smetnje da se za nova motorna i priključna vozila, kupljena od distributera u Srbiji, nakon podnošenja zahteva za registraciju u saobraćajnu dozvolu ne upisuje zabrana otuđenja vozila u trajanju od 60 dana i da vlasnici tih vozila ne potpisuju izjavu na obrascu INT 1'', naveo je Zaštitnik građana odgovor koji je dobio od MUP-a. Kako je još navedeno, ''za sva ostala nova i korišćena motorna vozila uvezena iz inostranstva, u postupku registracije vrši se provera činjenice da li su kradena u inostranstvu, na način i po postupku utvrđenim Uputstvom''.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...