Jump to content

Photo

Fiat Uno 1.5 sx

• Please log in to reply
327 replies to this topic

Bane23

Bane23

AK Voždovac

• Members
  • PipPipPip
  • 4492 posts
  • Garage:Alfa Romeo 147 (ex FIAT UNO mondo 1.0 ie)
Ako tajna nije gde si mu stavio sondu i kako si mu doveo osvetljenje? :rolleyes:

sashicus

sashicus

Prominente

• Members
  • PipPipPip
  • 1597 posts
  • Garage:lancia lybra 1.9 jtd
nije tajna, naravno, sondu sam instalirao skroz napred, kod tocka, koliko je mogo kabl da dohvati, tacnije izmedju blatobrana i branika, ta mu je valjda neutralna zona, da ga ne hladi vetar i da ga ne greje motor.
a osvetljenje je prava slatka muka, tu sam izgubio 2 dana. razdvojio sam plocicu na 2 dela, ima jedna slika o tome cini mi se, onaj deo gde su tasteri sam izdvojio i produzio kablovima iz 2 razloga, prvi jer fizicki nije moglo da stane i drugi da mi bude zgodno za podesavanje (tasteri su dole kod radija sad, mada se ispostavilo da nema potrebe za mrckanjem), da ne bih morao da skidam svaki put kad mi treba da kliknem neki taster.
ovakva vrsta displeja nije napravljena da bi se osvetlila, pa sam morao kad sam sve rasturio da oblozim svuda okolo reflektujucom alu folijom, a diodice sam postavio da usmeravaju snop paralelno sa plocom (skoro isto kao osvetljenje instrument table), tako da sam postigo ne najbolji efekat, ali od ovakvog uredjaja i ne moze bolje, bitna stvar je da se vidi nocu i da sluzi svrsi. malo me nervira sto na nizim temperaturama nije najprecizniji, nekako uvek pokaze za 2 stepena vise. postavicu slicicu kako izgleda nocu.

sashicus

sashicus

Prominente

• Members
  • PipPipPip
  • 1597 posts
Posted Image
Posted Image

otprilike ovako izgleda nocu, s tim sto sam kasnije malo podesio polozaj dioda tako da sada sve 4 rasipaju svetlost ravnomerno. a, da, iskoristio sam staro napajanje gde je bila sijalica za stari sat.

e sad, ovako izgleda namontiran woofer ispod suvozacevog sedista, dodao sam mu ovu resetku kao zastitu od nemirnih putnika :) ne znam da li sam pomenuo ali dimenzije su 40 x 15 x 15 cm, zvucnik 13cm, s tim sto je na 8 ohma (nisam uspeo da nadjem na 4), ali moze da se premota na 4 pa da malo bolje upotpuni bas, inace i ovako svira zadovoljavajuce.

Posted Image

a sada, (nemojte da se smejete) :P svi koriste neke fensi cd plejere sa skidajucim maskama i td... ova moja kopija sonija nema mogucnost skidanja maske, pa sam ja napravio jednu kontru: montirajuca maska:

Posted Image

E tako, od ulaganja u auto ostade mi zamena spanera i zupcastog kaisa. mada sam to trebao prvo da uradim, ali kao...nisam ga puno vozio :) pozdravljam Vas sve!

Bane23

Bane23

AK Voždovac

• Members
  • PipPipPip
  • 4492 posts
Cekaj ovo stavis da zamaskiras plocicu? Dobra zamisao, ovo nikome ne treba. Vufer napravi jos jedan, pa i ispod t6vog sedista. Ono dobro sija.
Nego sto ti ne sija centralna konzola, pogledaj na mojoj temi kako sija?

Posted Image Posted Image

sashicus

sashicus

Prominente

• Members
  • PipPipPip
  • 1597 posts
ma svetli, tada sam bio razbucao sijalice da vidim odakle cu da uzmem struju za sat i zamenio usput 1 sijalicu, s tim sto meni gore svetle zeleno, ona 4 tastera gde se pale maglenke... a stara maska sluzi, bas tako, da maskira novu ;) za drugi woofer videcu, nemam vise izlaza na plejeru, jedino da mu ubacim pojacalo pa da prafim festu :)

Bane23

Bane23

AK Voždovac

• Members
  • PipPipPip
  • 4492 posts
Ima jedan solidan vufer se prodaje na forumu,mozda moze jos jeftinije.Sijalo je i kod mene,ali sam ja nesto drk...,pa sad sija crveno.Ja sam dodao dve sijalice u konzolu,a sada gledam da ubacim i u prekidace,tacnije one trouglice,pa da svetli bas bas.

sashicus

sashicus

Prominente

• Members
  • PipPipPip
  • 1597 posts
Posted Image

moram ovako javno da pohvalim clana bane23. Sve ovo mi je poslao potpuno gratis, sve original, sve za fiat uno :unworthy:
-zadnji paknovi (odmah su nasli mesto na belom unu)
-sajla za rucnu kocnicu (za sada je u rezervi)
-antena za crvenog una (treba da se namontira)

jos jednom: hvala ti BANEEEEE :)

Bane23

Bane23

AK Voždovac

• Members
  • PipPipPip
  • 4492 posts
Antena nije original :P,ona je zamenska :)

sashicus

sashicus

Prominente

• Members
  • PipPipPip
  • 1597 posts
aaaa zato ja nisam uspeo da je zamenim iz prve :)

Bane23

Bane23

AK Voždovac

• Members
  • PipPipPip
  • 4492 posts
nateraces me da dodjem i dati jos zamenim antenu! <_< cccc,ja zamenio iz prve ,a ti ne mozes.... ccccc

sashicus

sashicus

Prominente

• Members
  • PipPipPip
  • 1597 posts
ma nije to... morao bih da modifikujem i nesto prepravljam (sto cu veerovatno i da uradim, ali ne sada), sraf je manji, morao bih nebo da rasturam, ili oko antene da prepravljam. sve u svemu da je ova moja ruzna - ruzna je.
ali... vro verovatno cu da nabudzim jednu korisnu stvarcicu:

Posted Image

samo crne boje, sve sam premerio i napravio maketu od kartona pre nego kupim, mislim da ce odlicno da mu legne ;)

sashicus

sashicus

Prominente

• Members
  • PipPipPip
  • 1597 posts
stigla nova igracka :) bio sam skeptican sa ovim aftermarket stvarcicama ali mogu vam reci da sam poprilicno zadovoljan ovim naslonom, funkcionalan je 100% to bez sumnje, zavrsna obrada je OK, meni licno se svidja kako izgleda konkretno u ovom autu, ima gornji klizni deo, otvara se i podize se ceo. jedinu zamerku imam na kvalitet plastike, po malo je krta ali nadam se da nece popustiti. nisam mogao da iskoristim originalne nosace jer su predvidjeni za neki siri auto pa sam pravio sam, naizgled nije nesto ali se ne vidi, ispod je, morao sam i ove drzace pojasa da produzim za 7,5 cm (ionako su bez potrebe bili nisko).

Posted Image

Bane23

Bane23

AK Voždovac

• Members
  • PipPipPip
  • 4492 posts
Sad bih ti rekao nesto :P .
Ljubomoran sam.
Sad ces da priznas iskreno,jel da ,da sada teze povlacis rucnu,nije bas tako pristupacna ?
Ugradio si ga esktra,zbucio si ga fabricki :)

sashicus

sashicus

Prominente

• Members
  • PipPipPip
  • 1597 posts
naknadno sam ga jos malo "doterao", a za rucnu si u pravu, ali... moras na necemu da ustrbnes zarad neceg drugog. a s druge strane, cesce koristis naslon za ruku nego rucnu kocnicu ;)

neshaoct

neshaoct

Abarth

• Administrators
  • 23993 posts
  • Garage:Stilo 1.9 MJet 140
Deo je izdvojen ovde:
http://www.fiat-lanc...showtopic=52830

:thumbup:

sashicus

sashicus

Prominente

• Members
  • PipPipPip
  • 1597 posts
Konacno.... posle duge zime video je cistu vodu :)
Detaljno sam ga oprao (spolja i odozdo, oko tockova), potrudio se da skinem svu so koja je mogla da se nalepi, primetio sam na nekoliko mesta da je krenula da "jede", uglavnom na mestima koje sam odrao nasadjivanjem na razne ledene odlomke ili mesta koja nisu bas bila dobro zasticena, sve u svemu nista strasno, kuka mi je zardjala, nisam je lepo ofarbao :crybaby: felne takodje, na nekoliko mesta pojavile se zute tackice :crybaby: (znam i to zasto, nisam lepo pripremio povrsine pre farbanja, a sol ne prasta)

Akumulator je jedva izgurao zimu, morao sam s vremena na vreme da ga dopunjavam, nisam imao para za novi, ali kad je ove minuse izdrzao i skoro uvek upalio ujutru - izgurace bar jos ovo leto.

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Izbacio sam gumene patosnice ;)

U planu je sledece: -VELIKI servis - konacno; -Zamena metlica brisaca; -Poliranje; -Tretman svih crnih spoljnih povrsina; -Popravka delova zahvacenih korozijom;

Jedna "sitnica" me muci nekoliko zadnjih dana, samo tek u trenutku nece da vergla, onda, ili zaljuljam auto malo napred -nazad, ili pokusam nekoliko puta i on kresne, sta bi moglo biti?

sashicus

sashicus

Prominente

• Members
  • PipPipPip
  • 1597 posts
uh sto volim ove ekonomicne automobile, zamenjen zupcasti (711 din), spanel (1533 din). Zupcasti kaze cale da verovatno nije nikada menjan, jedva smo razmontirali neke delove, a kais je bio zakidan na 2 mesta, bilo je samo pitanje trenutka kada ce da rikne... srecom, sada mozemo da :cheers:

Bane23

Bane23

AK Voždovac

• Members
  • PipPipPip
  • 4492 posts
:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
Svaka cast :)

sashicus

sashicus

Prominente

• Members
  • PipPipPip
  • 1597 posts
ovo je finalni izgled kako spolja, tako i unutra, ne planiram "skoro" nikakvo ulaganje u ovog malisana sto se tice estetike, moguce lakiranje felni posto su mat antika i prilicno se tesko peru.
konacno sam ga ispolorao, tacnije izvoskirao.

Posted Image Posted Image Posted Image

koristio sam ovaj standardni turtle wax koji je sanirao sitnije ogrebotine, sjaj je bolji po mojoj proceni za 20%, i nije bio nesto izmatiran lak, a crne povrsine sam istretirao sa ovim twin wax, koji je odlican jer bukvalno u trenutku ostavlja efekat, moze takodje za gume, za unutrasnje plastike...preporucio bih ga.
Posted Image

nova varta 45Ah, zahvalio bih sa clanu bane23 sto mi je ustupio ovaj komad olova po veoma povoljnoj ceni.
Posted Image

evo jedne fotke sa I niskog okupljanja (ostatak o tome u odgovarajucoj temi)
Posted Image

ovo je mali off, ali predstavio bih u sklopu moje teme, moje drugo prevozno sredstvo, i mogu reci omiljeno za letnje dane. Nije neka marka "parnas" sa tockovima 26", shimano menjacima itd... Prosle godine sam je kupio i delimicno sredio, kupio nove gume, pogon, lanac, sediste, nastelovao sve. Ove godine kupio: pumpu, svetlo napred-nazad, ciklometar, torbicu, rezervnu gumu unutrasnju, rezervnu sajlu, par srafcigera i kljuceva... Pored toga sto volim biciklizam, ovaj rast cene goriva me dodatno stimulise da pokrenem bajs jos vise.
Posted Image

Bane23

Bane23

AK Voždovac

• Members
  • PipPipPip
  • 4492 posts
brate kakav si ti kralj,ahahahahah, i bajs si opisao,legenda si.
Onu metlicu da skines,mojne da mu kupis fore :P
Sredio si ga super,stvarno je dobar,enterijer,motor,ma sve,samo kada bi mu nabacio alu felne neke lepe 13ce brate,vidi ovako,pogledaj moju temu i vidi felne 13ce koje su bile na mom unu,taj lik je obecao da ce ih prodati nekom liku za 4o eura(lik koji je kupio od mene opet ih prodaje),ja mogu da se napravim lud i da mu ponudim 5oe ,sta mislis,ja sam ih prodao u ispravnom stanju?

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users