Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
strcentar

Marea / Bravo - motor prskalice vetrobrana

Recommended Posts

Danas sam otkrio da mi ne rade prskalice za pranje vetrobrana. Na boci za tecnost imam dva motora (pumpice), kako sam video, na mom autu je jedna za prednje i zadnje staklo (manja), a druga za pranje farova (veca).

Na forumu sam procitao da prskalice za pranje farova rade samo kada su upaljena kraka svetla, dok kod mene prskaju u svim situacijama.Proverio sam pumpice i shvatio da samo ova jedna radi. Nosio sam se mislju da nije mozda neko zamenio "buksne" i da mi tecnost na stakla baca samo kada su upaljena svetla, medjutim, nema promene. Buksne ne mogu da skinem sa motora da bih proverio rad istog zto sto mi smeta boca rashladne tecnosti. Vodim se mislju da iskljucim crevo sa motora za farove i da u isti ubodem crevo za stakla. Mada i tu mi se javlja problem, creva za stakla su kud i kamo tanja od creva za farove. ne znam sta da radim, to je stvar koja mi za razliku od sijalice na centralnoj konzoli jako cesto treba. Pomagajte.

P.S. pokusao sam da duvam u crevo pema prskalici soferke i nisam uspeo da izduvam nikakvu tecnost, cak ni vazduh. Da li moze da se zapusi? Ako moze da se zapusi, da li postoji nacin da se otpusi, ili mora da se menja?

Mozda cak ja i ne stvaram toliko dobar pritisak ustima.

Slikacu sutra pa stavljam slike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

NE da li mogu da zapuse, nego veoma cesto,samo malo nemoj da koristis i eto...vec problem. Najverovatnije su zapusile mlaznice.

Skini ih polako da ne polomis zabice na njima. Uzmes iglicu i buskas(zaokruzeno mesto) i duvas dok ne poplavis. A mozda neko zna neku tecnost u koju bi se potopilo da lakse otpeknu...

a0rV9.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Neshone

jel ti rade oba motorcica, da nije crkao taj koji pumpa vodu ka staklima..

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemoj da pokusavas da zamenis mesta crevima jer motoric farova pravi daleko veci pritisak.desavalo se samo da kontakt na buksnama motorica bude los,retko kod njih riknjavaju ti motorici

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dijagnoza: Oba motorcica ispravna, nema napajanja na motoru prskalice vetrobrana. A neko je tu izgleda nesto karabudzio pa zamenio kablove, tako da su meni prskalice na svetlima radile stalno a ne samo kada su upaljena oborena svetla. Zamenio sam kablove i sad mi prska vetrobran, ali ne i farove. Sutra cu da premostim struju sa motora za vetrobran, tako da ce mi i na farove i na vetrobran bacati istovremeno. Hteo bh da mi to bude ispravno posto sam mu nabacio Xenone danas.

Edited by AnDrA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Motoric prskalice nekad radi a nekad ne... vjerovatno je stvar u prekidacu, jer motoric kad direktno spojim radi bez problema... napon na klemicama skinutim nekad bude 3V pa 10V  ...zna li neko dobija li struju direktno preko prekidaca ili slucajno ide preko nekog releja struja do motorica?

E sad, jos jedan problem... U slucaju kad sve radi, kad upalim prskalicu prednjih stakala, tecnost izlazi i na zadnjem staklu... 

Upomooooc  :unsure:

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...