Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
bucke1

Kraće opruge / sabijanje opruga

Recommended Posts

Interesuje me da li je pametno zagrevati i sabijati postojeće standardne opruge i kako bi to funkcionisalo u kombinaciji sa serijskim amortizerima? Čuo sam od majstora koji se bavi time i prilično je dobar i poznat u radu sa oprugama da je u kombinaciji sabijena opruga-serijski amortizer moguće spuštanje do 6cm. U pitanju je brava 1.6.

Share this post


Link to post
Share on other sites

moze da posluzi kao prelazno resenje ako ti je hitno, to izgleda ok ali ponasanje auta 0 poena

"serijski" amorti su mnogo mekani, kacice auto svuda i skakace, koji ti je to dobar i poznat majstor rekao takvu mudrost?

a i sto bi to radio kada ce ta akcija da te kosta 50e, a nove KONI opruge 100e?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne radi to druze, ispruzi se za 100e, kupi lepo opruge, odes kod Boboa u Smederevo i on ti spakuje amorte i teraj. Ili idi na eBay i nadji nesto, javi se Sandokanu i on ti lepo donese iz Nemacke ;)

Osim ako ti je samo izgled bitan i ne planiras da vozis preko 50...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bucke1,ja,iskreno,nemam pojma o ovoj tematici,ali ako ti ova tri momka,od kojih svako vozi spusten auto :yes, kazu da to ne radis-ne radi to i izignorisi :whistle: tu pricu majstora :chris: ,kom je ocigledno prece da uzme neki evro,od onoga kako ce se sve zavrsiti po tebe i tvoj auto i na kraju ces,posle cele te ujdurme,opet morati da menjas opruge :cry:,da bi mogao normalno da vozis kola.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta prica za do 60mm spustanj moze da pije vodu sa nekim aftermarket oprugama, mada i to je previse za serijski amortizer, ma kakva opruga bila.

Sabijanje moze da se radi sa nekim daskama od kola, kao sto je jugo, lada ili golf 1 i slicno, nikako sa novijim i normalnim kolima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas kao sto Vukasin kaze - nove opruge i kod Boboa u Smederevo!

Ortak odradio na svom Puntu, neverovatno kako se ponasa u voznji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK,razumeo sam vas i odustao od sabijanja opruga. Našao sam u oglasima,mislim da je na CBC-u, čovek prodaje Eibach opruge ali za Alfu 146, pa me zanima da li bi one možda odgovarale za bravu?

Share this post


Link to post
Share on other sites
moze da posluzi kao prelazno resenje ako ti je hitno, to izgleda ok ali ponasanje auta 0 poena

"serijski" amorti su mnogo mekani, kacice auto svuda i skakace, koji ti je to dobar i poznat majstor rekao takvu mudrost?

a i sto bi to radio kada ce ta akcija da te kosta 50e, a nove KONI opruge 100e?

...eee a jel znas mozda gde mogu da se nabave te koni opruge i kakvog su kvaliteta?...odlucio sam da spustim moj bravo..e da i da limogu da se stave samo te opruge bez menjanja amortizera?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima moj drugar oba amortizera steluje se TVRDOCA ( vozio na BRAVO HGT) sa nizim oprugama i to sve komplet prodaje za 100 evra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dinara

Adresa:

Save Maškovića 3

11000 Beograd

Tel:

+381 11 2 464 059

Fax:

+381 11 2 464 462

oni su generalni zastupnici odes do njih i naruchis, ili sa neta pa da donese Sandokan

ako je spustanje do 3-4cm mozes da vozis i fabrichke amorte, nije idealno ali moze

@smeker: koji su amorti, firma?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ima moj drugar oba amortizera steluje se TVRDOCA ( vozio na BRAVO HGT) sa nizim oprugama i to sve komplet prodaje za 100 evra.

Kakvi su to amortizeri,gde i kad moze da se pogleda?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ the reaper:

amorti firma i model KONI sport, a opruge otisle.

cena za amortizere 80evra.

kontakt tel. o60/3030210

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cuo sam da fabricke opruge mogu da se greju i da se sabiju da bi auto bio nizi... interesuje me da li je to neko radio i da li neko zna ko to radi..... :smoke:

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sabijanje opruga podrazumeva zagrevanje opruga a zagrevanje opruga menja strukturu materijala, kali ga i on dobija vecu cvrstocu i samim tim gubi elasticnost pa vremenom moze da dodje do zamora materijala i pucanja sto nije ni malo bezazleno ako pukne tako da moze da dodje do gume... Fiat Stilo koiko vidim po forumu je bas poznat po pucanju opruga cak i kod fabrickih automobila... Normalno, pucanje opruga nije tako cesto jer ljudi obicno spustaju malo zesce sto znaci ne adekvatno funkcionisanje amortizera i sabijanje do odbojne gume, pa onda odbojna guma prenosi opterecenje a ne opruga i to daje neudobnu voznju i pre svega nebezbednu jer ne moze da amortizuje neravnine pa mozes da odskocis na neravnini i sletis sa puta plus kada jednom rasturis odbojnu gumu jer nije predvidjena da tri stalno opterecenje onda ce da se desi jednom da se amortizer sabije do kraja i onda ce da stradaju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu da se nadju.Nemoj to ni lud da pokusavas.Stilove opruke su teski krs pucaju same od sebe a kamoli kad ih grejes.

Meni je juce pukla i druga prednja :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu da se nadju.Nemoj to ni lud da pokusavas.Stilove opruke su teski krs pucaju same od sebe a kamoli kad ih grejes.

Meni je juce pukla i druga prednja :thumbdown:

 

 

A kad ti je pukla prva stavio si novu ili polovnu ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavio mi majstor polovnu.Nije me ni konsultovao...

nigde nemogu da nadjem opruge nize za stila pa reko da pokusam ovako...

Evo ovde,sad sam ih zvao drze bas te sportske opruge sa kojima se auto spusta.

Radi se o vrhunskim Eibach oprugama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto bi rekli na ovom forumu "menjaj majstora"  :laughing:


Stavio mi majstor polovnu.Nije me ni konsultovao...

nigde nemogu da nadjem opruge nize za stila pa reko da pokusam ovako...

Evo ovde,sad sam ih zvao drze bas te sportske opruge sa kojima se auto spusta.

Radi se o vrhunskim Eibach oprugama.

 

 

 

Ajde ako si zvao i pitao za cenu napisi ovde koliko su *4 ja sad citao kod njih tamo na sajtu nema cena,ali pise da mogu da ideu na orginalne amorte !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovih dana bas planiram da skinem neke skracene zute opruge sa svog brava...vracam se na fabricke jer je ovako previse tvrdo za mene. Ako neko planira da kupi polovne prednje opruge neka se javi na pp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...