Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Bingodalton

Fiat Grande Punto - opruge sa drugih verzija GP-a?

Recommended Posts

Trebalo bi da menjam zadnje amortizere i u potrazi za novim (najverovatnije ce to biti KYB) opazio sam da su opruge i amortizeri za sve 1.9D i 1.6D isti!

Amortizeri od GP Abarth (obe verzije) su takodje iste kao i za 1.9D i 1.6D.

 

Bio sam ubedjen da je Grande Punto Sporting nizi i tvrdji. Da li je?

Ako jeste, kako je to postignuto?

 

1.3D za razliku od 1.9D takodje ima iste amortizere napred i pozadi, iste opruge pozadi, jedino opruge napred su drugacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:) Naravno da to znam.

Mislio sam da je GP Sporting fabricki nizi i tvrdji, ali ukoliko su mu opruge iste kao i na 1.6D, kao i na 1.9D, onda se ne razlikuju po visini, ni po tvrdoci.

Sa druge strane i na 1.3D su iste opruge napred, kao i amortizeri, pa bi time visina bila priblizna i razlika bi bila samo u tezini 1.3D i 1.9D motora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha... ispermutovao sam Sporting i Abarth... Sporting je koliko ja znam paket opreme i ne mora nužno da uključuje niže i tvrđe amorte/opruge

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamrseno. Za spustanje su iste za 1.3 i 1.9, a standarne su zadnje iste za 1.3 i 1.9, a prednje razlicite.

Mene vise zanima da li je sporting sam po sebi fabricki spusten posto za njega nema posebno prikazanih opruga u kyb, bilstein ili monroe katalogu.

A kad ovako gledam auto sa recimo 15" celicnim felnama (da mi vece felne ne bi stvarale zabludu) deluje mi nizi od drugih puntica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam sliku sa celicnim, slikacu sutra.

 

Uzimajuci u obzir velicinu guma i felni i istrosenost, razlika izmedju rastojanja ovih 17" od blatobrana i 15" je 5mm (celicne felne i zimske gume su vece malcice).

 

578973_10151709129657881_354958711_n.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deluje malo nizi napred ali npr -15-20mm max. Pozadi izgleda fabricki i vidi se ta razlika da je malo nakrenut ka napred, e sad zbog cega to ne znam, da li su same opruge popustile (kod njih ume da se desi ) ili su neke druge ili od 1.3 npr to ne znam. Uglavnom sam prodavao setove -30mm za GP i auto nakon njihovog stavljanja odprilike izlgeda jos 10-ak mm nizi napred i pozadi 30mm nizi nego tvoj na slici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Video sam da si oglasio opruge za prodaju, ali se pribojavam od ovih nasih puteva i bankina da ga spustam.

 

U redu mi je da bude tvrdji, a taj osecaj imam i sa 15", sto je zapravo cudno ako na njemu nisu neke drugacije opruge i amortizeri nego na drugim modelima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sad...sve je moguce, mada deluje sve fabricki na njemu. Nikako da ga predstavim i da postavim vise slicica, ali polako, bice.
A mozda se i vidimo za te opruge, ne znam kako su se pokazale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prednji kraj je dosta nizi! da li je do tezine motora ili neceg drugog nisam siguran.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...