Jump to content
FAS Goran
ediedi

Fiat croma zadnji trap

Recommended Posts

Lp. Fiat Croma 2005 godiste, 1.9 150 ks. Zadnji kotaci su mi ulegli, dok stavim ljetne gume r18 225 45 jede mi unutarnji dio gume. Ne osjetim nista u voznji ali bi htio to sloziti, koji je uzrok tome i kako se popravlja, ako netko vec ima iskustva.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/10/2023 at 8:33 AM, ediedi said:

Lp. Fiat Croma 2005 godiste, 1.9 150 ks. Zadnji kotaci su mi ulegli, dok stavim ljetne gume r18 225 45 jede mi unutarnji dio gume. Ne osjetim nista u voznji ali bi htio to sloziti, koji je uzrok tome i kako se popravlja, ako netko vec ima iskustva.

Imao sam i ja problema, delimicno sam resio zamenom zadnjih opruga jer se spustio i posle toga reglaza. I ja bi voleo da neko jos posavetuje jer mi nije 100 % sredjeno mada je dosta bolje, majstor mi je proporucio da stavi neke prstenove da podigne za 2 cm i tako ce doci u reglazu, mada ja ne bi vise da podizem auto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam prosli tjedan radio reparaciju kocionih klijesta jer su mi se felge grijale, i na dizalici zavrtimo zadnji lijevi kotac i cuje se lager, lezaj. Zamjenio ga i malo se kotac ispravio, on mi je vise bio ulegnut nego desni, kaze mehanicar da je dosta los bio lezaj, ja ga uopce nisam cuo u voznji. Uglavnom ja necu vise nista sad mjenjati, dosta me je kostala reparacija i lezaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minute ago, ediedi said:

Ja sam prosli tjedan radio reparaciju kocionih klijesta jer su mi se felge grijale, i na dizalici zavrtimo zadnji lijevi kotac i cuje se lager, lezaj. Zamjenio ga i malo se kotac ispravio, on mi je vise bio ulegnut nego desni, kaze mehanicar da je dosta los bio lezaj, ja ga uopce nisam cuo u voznji. Uglavnom ja necu vise nista sad mjenjati, dosta me je kostala reparacija i lezaj.

posle svake intervencije na vesanju mora da se radi reglaza, ako je samo reglaza u pitanju ti si srecan covek :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minute ago, ediedi said:

Iskreno ne znam sta znaci reglaza ?? :huh:

reglaza je centriranje trapa, dovode se svi tockovi u cetar, podesavanje srafova da idu unutra ili spolja, tj onako kako je propisano za tvoje vozilo, u srbiji ne kosta vise od 25 evra, ne verujem ni da je kod vas skuplje, to ti je najjeftinija varijanta da se sredi potrosnja guma, inace sta god da se radi na trapu, zamena iopruga, amortizera, stabilizatora.... trebalo bi posle toga da se radi reglaza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znas da sam odmah pretpostavio dok sam napisao post da je to u pitanju, mislim da cu poslije godisnjeg odradit centriranje trapa, sad fali love :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...