Jump to content
FAS Goran
gagyns

Fiat Albea 1.2 16v - curenje antifriza na svim spojevima

Recommended Posts

Pozdrav, nedavno sam menjao sva creva za vodu na automobilu jer mi je probijao antifriz kod požarnog zida, na račvama plina, na davaću temperature itd... Uzeo sam sva nova "Gates" creva: gornje i donje crevo hladnjaka kao i ono treće što ide na onu metalnu cev što se pumpa za vodu navrće na nju, ne znam bolje da objasnim, sve nove Wurth zebra šelne...sve sam poskidao sam, montorao novo, spojio novim metalnim račvama koje sam uzeo ovde od "Dore" iz NS, sipao novi antifriz, odzračio sistem, promenio i čep ekspanzivne posude. Rezultat: prvo je stalno uspeo da se izmigolji na davaču, skidao i vraćao milion puta, na kraju uzeo neke kao malo jače šelne, stegao krvnički, držalo par dana i opet se provuklo, ista situacija je i na crevima kod požarnog zida za grejanje, na spojevima za plin kao i na mestu gde malo crevce ulazi u ekspanzivni sud. Razmer antifriza i vode je 50:50, prošle godine rađen veliki servis, vodena pumpa, termo davač kao i termostatu uzeti novi u "Stojanov"-u iz originala. Posle vožnje, auto kad malo odstoji nema pritiska u sistemu (nekog nenormalnog bar po meni). Imam isti takav auto, samo malo stariji, na njemu sva creva skoro trula i labavo stegnuta ali ne pušta nigde, antifriz nije menjan sad već preko dve godine i generalno auto zapušten...možda je to tajna:)

 

Ima li iko ikakvu ideju gde tražiti, pitah ovog "svog" majstora što radi u "Stojanovu" da nije možda do ahtung dihtung glave, kaže da jeste imao bih i druge probleme, koji god da su to...

 

Na slici je primer kako to izgleda na svim spojevima, stežem gedorom i baš onako i više nego što bi trebalo, kontretno sam na davaču uspeo da presilujem dve "zebra" šelne pa sam uzeo ovde u NS-u u HansaFlex-u neke nemačke što lome verovatno sve ako pretegneš...

 

primer.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...