Jump to content
FAS Goran
DraganUS

Fiat Nuova Croma - nejednako hlađenje kabine, ali...

Recommended Posts

Desna strana kad se stavi temp na 16c ne hladi kao leva.

 

Mislio sam da je motoric klapne ili osovina, skinuo pregledao sve izgleda ispravno.

 

Testirao klapnu rucno i tu nastaje problem. Deluje mi da klapna nema lufta. Kad pomerim zupcanik levo desno ona se zatvori i otvori normalno, ne glavi nigde.

Kad pomerim na desno ili dole pocne da greje na desnoj strani sto pokazuje dijagnostika, tj senzor temp vazduha na izlazu gore, isto tako i donji senzor temp za noge.

 

Kad vratim da zupcanik da hladi na levo ili gore pocne temp da pada ali tipa dodje do 26 i to je to. 

 

Evo video, pa ako noze neki savet sta raditi.

 

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se to isto dešava od juče sa Suzuki sx4. Nisam detaljno proveravao klapne jer ja mislim da je u pitanju nedostatak freona. Sumnjam na njega jer sam kupio auto prošle godine sa praznom klimom. Napunio sam je u aprilu i hladila je fenomenalno. Auto nisam vozio zadnjih 20 dana i juče na onoj vrućini nikako da ohladi auto. Hladi solidno sa leve strane (ne sjajno) a kada kreneš ka suvozačevoj strani svaki otvor sve slabije. Koliko sam uspeo da vidim klapne rade jer menja smerove duvanja ali mi je leva strana hladnija. Imao sam slična iskustva sa Peugeot 306 pa odatle takav moj zaključak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo što kažeš za nedostatak freon ima logike imao sam isti slučaj na citroenu c3 leva strana ubija kako hladi desna ništa.Na dijagnostici mi pokazuje pritisak u sistemu 6 bar treba pronaći koliki treba da bude pritisak ili možda ima veze i količina gasa? Generalno može i ovako da radi samo treba dosta vremena da ohladi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo sad sam upravo vozio auto i klima ekstra radi na svim ventilacionim izduvima. Čekaću veće temperature i ako opet bude isto slabo hladila znači da nema dovoljno freona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Negde (možda i ovde) pročitah da je 6 bar kritičan pritisak kada je napolju veoma toplo i da je upitno funkcionisanje klime. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...