Jump to content
FAS Goran
DaChaS

2010. Fiat Qubo 1.4 Natural Power

Recommended Posts

On 12/22/2021 at 9:09 PM, Dale said:

Sve vise imas aparate bez CDa, samo USB i slicni prikljucci. Malo su plici i jednostavniji. Ako imas i BT opciju, jos bolje. Pionir je imao tako neke modele.

Da uzeo sam JVC auto radio KD-X161 e sad trebam da ga povezem ,skinuo sam fabricki radio i povezao ga na ovaj ali nista se ne desava kad sam probao da ukljucim ,citao sam u uputtstvu da bi trebao da skinem - klemu na akumulatoru jel ima neko iskustva sa kacenjem radia :D

 

IMG_20211230_182929.jpg IMG_20211230_211514.jpg

 

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino sto se ja secam sa uputstva za Sony koji sam imao ranije na fiat Bravo je da treba da se zamene pozicije 2 jack-a na kablovima koji dolaze uz radio da bi radio imao konstatnu struju tj da se ne resetuje kada se iskljuci auto. Kod Fiata je bilo drugacije nego kod nemaca npr. Vidi u uputstvu ako si dobio uz radio. Ja sam za tadasnji Sony nasao na netu u PDFu... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, DaChaS said:

jel ima neko iskustva sa kacenjem radia :D

Nema :D .

Verovatno ovo sto kolega iznad kaze. Koliko vidim, na Qubu je standardni ISO prikljucak. Interesuje te samo ISO A, tj. taj levi deo na tvojoj slici, sa 4 linije (ISO B "napunjen" sa 8 kablova je za zvucnike). Ovo ti je sema ISO A:

 

Untitled.thumb.png.24b9bb8489177f892e47075c2ec17973.png

 

Ono sto je standardno fiksno su pozicije pinova: 1 (CAN B, plava strelica), 3 (CAN A, zelena strelica) i 8 (masa, crna strelica). Mozes da ih vidis i na tvojoj slici, a videces brojeve pinova i sitno ugravirane na samoj plastici dzeka uz svaki pin.

Ono na sta treba da se skoncentrises su pinovi 4 i 7 (zuta i crvena strelica), koji u ISO A konektoru vode stalnu struju kao i napon sa kontakta - a mogu da variraju sa prisutnoscu i pozicijama u zavisnosti od fabrickog uredjaja.

Kod tebe postoji samo napon sa kontakta i nalazi se na pinu 4 (pin 7 ne postoji, ispravi me ako ne vidim dobro ili jos bolje slikaj dzek sa strane gde ulaze zice). Pretpostavljam da je resenje da samo liniju 4, prebacis na mesto linije 7. Jer ako se sada nista ne desava, onda verovatno taj aftermarket ocekuje stalni napon sa pina 7. 

 

IMG_20211230_182929.jpg.195df481bfd9b00a5eb31f6b7b4a9b16.thumb.jpg.75f81d34f10f146f4a0d4fc45a2f9b6d.jpg

 

Pogledaj uputstvo za aftermarket - moguce da ce ti dodatno biti potreban i napon sa kontakta, koji koliko vidim nemas u svom dzeku. Ako slucajno i to bude potrebno, moraces da dovuces sa nekog drugog mesta - kontakt brave, upaljaca i sl.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo sta kaze uputstvo ,e sad da li da pokusam ovako da iskljucim minus nakacim radio reset,ili moram nesto da menjam kod tih zica napajanja jebemliga,9a77d2f1d80bb63a3eead0e7ef241e05.jpgf9e70fcd5717817feeb6545fa8de20b9.jpg

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aftermarket trazi stalni napon na pinu A4 i napon sa kontakta na pinu A7. 

Proveri sta imas na tim mestima u fabrickom dzeku. Fizicki pozicije i unimerom/probnom lampom. Slabo se vidi na tvojoj slici - ili slikaj fabricki dzek sa druge strane gde u ISO A ulaze zice iz instalacije auta, da pogledamo tacno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Definitivno cu morati da nadjem nekog da ugradi radio , ko za baksuz otisao mi i akumulator 55AH pa sam ubacio Exide 64 Ah 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...