Jump to content
alfini0507

Grejaci sedista problem

Recommended Posts

Naime, prekidac na vozacevom sedistu kad se pritisne upali i signalnu lampicu na samom prekidacu ali ne osecam ispod zadnjice niti na ledjima da tu nesto greje... Sto se suvozaceve strane tice desava se da kad se pritisne prekidac, na kratko bljesne njegova signalna lampica i ugasi se i kao da prekidac ne ostane u pritisnutom polozaju... Takodje ne greje...

Neko resenje? Na Cromi su grejaci sedista samo Off i On ili ima i Hi-Low izmedju?

Sent from my E2105 using Tapatalk

Ne znam o kakvom tipu prekidača se radi odnosno prekidač ili tipkalo ali po tome šta si napisao kao da se radi o prekidaču koji je izgleda pregoreo.

Probaj zameniti prekidače jer vozački ostane u položaju. Za vozačke grejače proveri ožičenje i konektore ispod sedišta i osigurače nakon toga.

OK... Zahvaljujem na savetu...

3674df057d6a8421fda2f77547c21df7.jpg

Evo ga prekidac

I dalje nisam siguran da li je prekidac ili tipkalo (taster) 

Nekako mislim da je ipak taster kao i kod drugih Fiata ali kazes " kao da prekidac ne ostane u pritisnutom polozaju..."  Po tome je onda ipak prekidac.

Ako je taster onda ukljucenje ide preko relea...

E onda pored ostalog proveri i relej...mada ako nisi upućen u elektriku i nemaš unimer teško ćeš išta sam moći napraviti.

Jedino da lociraš osigurače i releje i probaš metodom eliminacije.

Strucan oko elektronike bas i nisam ali unimer imam pa uz sugestije i mogu da uradim ponesto... btw sam zamenim grejac na bojleru

Onda nakon pregleda osigurača lociraj na spojnici ispod sedala dve žice koje idu na grejače. Trebalo bi da su deblje nego ostale. Ne znam jel imaš vaz jastuke u sedištima? Ako imaš ne otpajaj ih bez skidanja kleme jer će ti se upaliti lampica za kvar airbaga. Onda proveri da li dobivaš napon na grejače.. otpor grejača...