Jump to content
FAS Goran
Marko Topola

Dekodiranje telefona...

Recommended Posts

Uzeo sam Sony Z koji je donet iz inostranstva, ne znam na koju je mrezu kodiran.

Postoji mogucnost dekodiranja preko fabrickih kodova koji se prodaju po internetu, ali na ovom je neko isprobavao kodove, i iskoristio svih 5 pokusaja...

Rekose mi da sad moram da posaljem telefon da pomocu "alata" dekodiraju.

Ima li neke sanse da se resetuje, i da li bi mogao nekako sam da dekodiram telefon? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi sa koje je mreze telefon i posalji mail operateru u kome trazis kod za otkljucavanje. Barem sam ja tako uradio sa jednim Samsungom koji je dosao sa Swisscoma, ljudi mi odgovorili i poslali kod...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj malo da izgugluješ kako se na Sony-ju zaključava telefon (gde se kod nalazi - Andoid ili boot). Ako je u Androidu trebao bi neki custom rom da pomogne. Ali ovo nikada nisam radio.

Meni npr ne traži kod Galaxy S Advance od kad sam Cyanogenmod instalirao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mogu nikako da saznam na koju je mrezu zakljucan, jedino ako moze nekako da se vidi...

Ima dosta njih sto dekodiraju pomocu kodova, ali rekose mi da proverim broj pokusaja, meni pise 0, i kazu mora da im saljem telefon.

Kad pise 0, ne daje mogucnost ukucavamja koda, dok meni, kad ubacim karticu, izadje da ukucam kod...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba ti firmware pomocu njega se vidi na koju je mrezu tel zakljucan tj za koje je trziste.Ali posto ne mozes da upalis tel to neces lako saznati.Moraces u seris da ga nosis.To se obavi za par sati inace,ali ti verovatno treba da saljes za drugi grad pa se zato toliko ceka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E nisam te onda razumeo :)

 

Ja sam upravo to sad gledao za moj LG ima posebna aplikacija na Store-u koja iscita te podatke:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.peamoon.phoneproductioninfo&hl=en

 

Vidi da li ima nesto slicno za Sony.

 

edit: evo ovde- http://forum.xda-developers.com/crossdevice-dev/sony/pc-xperifirm-xperia-firmware-downloader-t2834142

 


sony.jpg

 

 


Probaj i ovu aplikaciju,mozda s njom uspes:https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sonymobile.androidapp.functiontester

Edited by Dante Bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Play store nema nijedna aplikacija koja daje te informacije, sada sam probao i ovu, Xperia diagnostic, nema informacije.

Hvala za pomoc, za 15-ak minuta cu biti pored kompa, pa cu pokusati ovo sa drugog linka, siguran sam da tu pise. :)

Cim probam, javljam.

Edited by Marko-Topola

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uspeo sam da nadjem.

Pomocu koda *#*#7378423#*#* uspeo da dodjem do podatka Active Customization: 1271-8824-R1E , onda u programu na kompu nasao tu oznaku, i dosao do podatka da je: Croatia Tele2 HR.

Nasao sam da skinem Firm. Serbia Telenor , skidam ga sada, da li da probam da ga instaliram, posto nema za Vip mrezu?


Untitled.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovali ili ne, do sada sam se zamlacivao oko ovoga, i na kraju nista nisam uradio.

Treba da se otkljuca Boatloader, ima detaljno video upustvo, ali moj komp izgleda je*e, i ne prepoznaje telefon kako treba... Sutra cu otici do drugara da probam. Imam pritisak 300, smrz'o sam se, i razbicu i telefon i komp!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...