Jump to content
FAS Goran
Gagad

Stilo 1.4 16v, 6 speed - by Gagad

Recommended Posts

Prođe čitava večnost dok se nisam ponovo dokopao vozačke dozvole :)

To je jedini razlog zašto sam kasnio sa javljanjem u ovoj temi.

Elem, moj novi FIAT je Stilo 1.4 16v, 6 speed. Godište je 2006. Prešao nešto više od 140.000.

Čim sam ga uzeo, odradio sam mu veliki servis. Posle menjanja tečnosti za hlađenje, procureo je hladnjak, pa je i on zamenjen. Ugrađen alarm.

I pre njega vozio sam FIAT-a i ništa ne manjka na polju udobnosti, komfora, osećaja širine. Nema previše luxuzne opreme, ali mi to i nije bio prioritet pri kupovini već sigurnost za mene i porodicu.

Evo i nešto slika. Nije baš bilo sunca, pa se ne sija :) :)

Zaboravih da ga slikam unutra, a sada me mrzi da silazim, paaaa ... biće, obećavam.

 

cxcb88059.jpg  cxcb88060.jpg
 
cxcb88061.jpg  cxcb88062.jpg
 
cxcb88063.jpg  cxcb88064.jpg  cxcb88065.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Muvao sam ti se danas po kraju, setio se, ali sam žurio, pa se ne javih ... Koliko sutra, ako si kući, javim se da svratim da se vidimo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

:up: Cim je beli znao sam da ce se tebi svideti. Stvarno je dobar, relativno i mlad. Kako se taj motor nosi sa tom karoserijom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skroz pristojan primerak, dopada mi se izbor motora, verovatno bih se i sam odlučio za isti da sam u mogućnosti da biram, još uvek su skroz retki kod nas u ponudi... Ima tamo u Smederevu jedan dobar beli Stilo... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

:up: Cim je beli znao sam da ce se tebi svideti. Stvarno je dobar, relativno i mlad. Kako se taj motor nosi sa tom karoserijom?

Nisam uopšte primetio neki problem ... doduše, još ga nisam isprobao dovoljno, imao sam nekih problema sa vozačkom dozvolom, pa ... u narednih nekoliko dana, planirao sam da ga isprobam na što više načina.

Ne sviđa mi se po nekim neasfaltiranim putevima, kao i većina FIAT-a, mekan je na trapovima i čini mi se da će svakog trenutka početi da vrišti po rupama :)

Nisam ga cimao i ganjao, a mislim da ovo nije preterano jak motor da bi bilo kako negativno uticao na karoseriju ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ga cimao i ganjao, a mislim da ovo nije preterano jak motor da bi bilo kako negativno uticao na karoseriju ...

 

Mislim da se pitanje odnosilo na to da je taj 1.4 motor slab za karoseriju Stila :)

 

Inace odlican Stilo.Taj motor je bio i moja zelja prilikom kupovine,ali bili su jaaako retki,svega par komada u oglasima i to prilicno udaljeni od mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uuuupsss ... :)


 

Nisam primetio da je težak ... Vozio sam ranije Tipa, takođe benzinca, 1.4. Stilo je lakši i ima 16 ventila, brzine su mu kraće ... Dovoljno je živahan i nosi odlično svoju težinu. Jeste lenj u većem prenosu na manjem broju obrtaja, ali to se i ne može zameriti motoru od 1.4. Posle 3000 obrtaja dobija skočnost, a preko 4000 daje najbolje od sebe. Mislim da je i njemu max obrtni momenat na 4500 o/min.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo nije laksi od Tipa :)

 

Tipo 1.4   950 Kg

Stilo 1.4  1145 Kg

 

Stilo 1.4 Max torque:  4500 Rpm

              Max power:  5800 Rpm   :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas sam pre nekoliko dana vozio iza njega i malo pojurio da ga stignem da vidim da li je brat po brzini, kad ono jeste 6obrzinac! Lep autic skroz! Ziv bio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E bre ... ubi ova kiša ..

Beli opere Punta i padne kiša ... ja oprao Stila u nedelju i složi se nevreme danima, poplavi celu Srbiju ... :pirate:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi spremio camac i vesla :)

Nemam ja problem sada, tek ako ovi oblaci zakače malo više zapadno, pa se napuni Dunav ... mada se i sada uzburkao, uopšte ne deluje pitomo kako zna ...

A valjda Stilo dihtuje oko vrata, pa ću ja polako, da glumim amfibiju .. :)

Bas sam pre nekoliko dana vozio iza njega i malo pojurio da ga stignem da vidim da li je brat po brzini, kad ono jeste 6obrzinac! Lep autic skroz! Ziv bio.

Hvala lepo.

Dosta je Stila po gradu, još ne znam ko je ko :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahaha ... pa to "Slatka moja" ti je od onoga kada sednu dve kafeispijuše i počinju priču sa "Slatka moja, samo da ti kažem ..." i onda sledi celodnevno ogovaranje :)

 

Elem, da ... bejah ja u to doba tuda negde ... išao da kupim neke otrove da isprskam voćke ... nisam stvarno obratio pažnju bio sam zamišljen šta mi treba i da popamtim imena tih otrova da znam šta čoveku u poljoprivrednoj apoteci da pričam :)

Sledeći put moraš da me isprepadaš nešto pa da te vidim :)

A gde si ti bio? Mislim, gde si me tačno video? Na raskrsnici kod pijace?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto ti ... nisam te video, ali ič ... sećam se da je ispred mene bio neki davež, baš sam ga psovao posle raskrsnice. Nemam običaj da psujem druge vozače, ali sam žurio, pa me baš sinak upita - ćale, a što ga psuješ?

Sreća, pa još uvek mogu da ga ućutkam samo pogledom ... :)

 

A ne moraš baš da me ispresecaš tako, dovoljno je da ablenduješ, svirneš /tvoja sirena verovatno radi/, pa ću ja da se češkam ko je to bio ako nisam video lepo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sirena radi, ali taster ne valja :D 

 

Ovo mi je palo na pamet :D

 

Otac i sincic od oko 4 godine u autu, stoje na raskrsnici i cekaju da se upali zeleno svetlo na semaforu. U tom trenutku ulicu, na pesackom prelazu, prelazi fenomenalna devojka, duboki dekolte, minic, sva utegnuta ... svi se za njom okrecu. 
Ocu se nesvesno ote:" Ajao, kakva picka."
Malisan, se okrenu i upita:" Tata, tata, sta si to rekao?"
Tatica onako zbunjeno:" Nista, nista sine, kazem kakva ptica."
Mali opet: "A tata, sta je to ptica?"
Tata ce: "Pa sine, to su one zivotinje sto lete."
Mali: "A tata, zasto ptice lete?"
Tata: "Zato jer imaju krila i masu njima i lete." 
Mali: "A tata, jel' bas sve ptice lete?"
Tata: "Ne sine, neke lete, a neke ne lete."
Mali: "A tata, sto sve ptice ne lete?"
Tata: "Pa vidis sine, nekima su slaba krila, evolucijom se nisu razvila." 
Mali: "A tata, sta je to evolucija?"
Tata: "PI*KA SAM REKAO, PI*KA!"

Share this post


Link to post
Share on other sites

:)

Dobar !

Još koju godinu pa će ovaj moj da komentariše, a ja ću kao podetinjili starčić da sedim pored i da zapitkujem ... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Smederevo ... posledice oluje ...

 

cxcb88050.jpg  cxcb88051.jpg
 
cxcb88052.jpg  cxcb88053.jpg
 
cxcb88054.jpg  cxcb88055.jpg
 
cxcb88056.jpg  cxcb88057.jpg
Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...