Jump to content
FAS Goran
Bimba

Fiat 500L - displej radija se ugasio

Recommended Posts

Ne mogu da verujem sta me snadje - kad se sad nisam slogirao...!

Ostavio auto pred kucom, uveo decu u pomenutu (kucu), vratim se u auto da ga ovezem u garage, dam kontakt, a ono mi nesto mnogo mracno. Radio se sam upalio, ali ne svetli displej niti ijedan taster oko njega (radio-media-settings-phone...) kao ni tasteri na "valjcicima" za paljenje gasenje i biranje (sa leve i dasne strane). Ne prima komande npr media - nece da pusti muziku sa flash-a, samo mogu da ga upalim, ugasim i pojacavam. Naravno sve je u mraku i nije upaljena opcija display off :2guns:  :2guns:

Odem u kucu, valjda da uzmem cekic da sve polupam, vratim se u kola, kad ono sve RADI - ocu reci svi tasteri svetle, sve nosramno. Primecujem da se Eco-drive sam od sebe ugasio - rucno sam ga upalio ali se nije resetovao (pamti trip A).

 

BRUKA!!!

 

I sta sad? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze biti, ali ovaj firmwer necu sigurno naci na The pirate bay ili na Google-tu... To mora servis, a to porazumeva zakazivanje, odlazak ranije sa posla dok oni rade... Pa ako rese...

Nekako mi previse software-a na jednom mestu - jos dadoh za to 850 evrica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod punta su umele da se dese takve stvari ako se prebrzo zavergla. Da li si sačekao da se pogase sve lampice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bimba, primetio sam da pri pripremi USB-a na PC (preko aplikacije EcoDrive), za koriscenje u kolima, ista snimi na stik i neke fajlove za update. Mislim da meni nista nije povukao i update-ovao sa USB-A, ali mozda tebi odradi nrsto. Uzmi ove informacije sa rezervom jer se time nisam bavio, a i ne bi trebalo tako nesto da utice na garanciju.
Ali ako te interesuje i moj stav o tome sta ti se desilo...plasim se da ti nikakav update tu nece pomoci. Vremenom ce morati i jos nekom to da se desi, pa cemo analizirati. Imamo 2 godine...

Sad se setih da sam na YouTube-u video snimak gde display na uconnect-u uopste ne reaguje. Ipak je Microsoft radio software za ovo...


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod punta su umele da se dese takve stvari ako se prebrzo zavergla. Da li si sačekao da se pogase sve lampice?

Moze biti da sam prebrzo zaverglao - mada probao sam kada se ovo desilo da upalim ugasim auto, par puta i nista

 

proveri kleme na akumulatoru... ako znas gde su...

 

Znam gde su - trebalo bi i to pogledati - nije problem

 

Bimba, primetio sam da pri pripremi USB-a na PC (preko aplikacije EcoDrive), za koriscenje u kolima, ista snimi na stik i neke fajlove za update. Mislim da meni nista nije povukao i update-ovao sa USB-A, ali mozda tebi odradi nrsto. Uzmi ove informacije sa rezervom jer se time nisam bavio, a i ne bi trebalo tako nesto da utice na garanciju.

Ali ako te interesuje i moj stav o tome sta ti se desilo...plasim se da ti nikakav update tu nece pomoci. Vremenom ce morati i jos nekom to da se desi, pa cemo analizirati. Imamo 2 godine...

Sad se setih da sam na YouTube-u video snimak gde display na uconnect-u uopste ne reaguje. Ipak je Microsoft radio software za ovo...

 

NIje mi flash u kuci (vec u kolima), sutra cu proveriti sta je u folderu... Nadam se da nece biti jos toga za ove dve godine - meni je vec dosta

Ako je do Microsoft-a, onda razumem  :fun:

Share this post


Link to post
Share on other sites

desava se da su kleme labave pa onda kad nastupi udar verglanja dodje do ogromnog pada napona I to po|ebe sve zivo.... a I komsinicu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni se to desilo posle 10 dana, pisao sa negde o tome. skiuo sam klemu, vratio je, i evo od tada pa do sada sve radi kao sat

Tacno, znao sam da sam negde procitao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo i meni danas kad sam upalio auto diplej radija ne radi, samo pojacavanje, on i off. dosao kuci tako i posle pola sata proverim i sve radi.......a ne moze da bude od kleme jer sva ostala "struja" radi  :thumbdown:

 

plus desni prednji zvucnik gubi kontakt s vremena na vreme....no comment   :help:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni se danas opet desilo da ne radi ali ovaj put nisam mogao ni da upalim radio. Mrdao sam uzaludno kleme. Ne reaguje. Nastavim da vozim - žurio sam kod ortaka - nema ovde leka. Da je bio radni dan, pravo bih u servis.

U povratku (zdaržao sam se pola sata) - sve radi najnormalnije. Kako sada ovo reklamirati?


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je to glupava softverska greška...

I meni se to desilo pre jedno mesec dana, žuri na posao, kada sam posle seo u auto sve radi OK.

Kao da ne "podigne windows" kako treba... :wallbash:

Edited by etibor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se dobro secam,kad je ukljucen radio i pritisnes tastere Power i Radio i drzis 5 sekundi izbacice ti verziju softvera koja je kod tebe pa napisi,ako postoji novija da ti javim da ides na update.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi vodite računa da sačekate da se pogase sve lampice pre verglanja. Na Puntu je nečekanje bivalo uzrok kojekakvih gluposti.

 

Kod mene se displej pali i muzika počinje da svira tokom perioda "kontakta" dok čekam da se pogase lampice. Nisam imao problema do sada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne radim do ponedeljka, kad budem na poslu javicu kako se proverava verzija i koja je najnovija. Probaj i da drzis Radio taster i desni tockic, gde se menjaju stanice, tako nesto bese.

Ne proveravam to pa sam zaboravio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

u jbt :D
Nisam zaboravio da proverim,zaboravio sam tebi da javim da nisam nasao podatak :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...